Batalla: “Sezonu taraftarımızla açalım”

Bursadabugün.com Spor Yazarı Serkan Yetişmişoğlu'nun köşe yazısıdır.

Bursaspor’un efsane 10 numarası, bu kez teknik adam olarak yuvasına döndü.

Başkan Enes Çelik’le birlikte 3 yıllığına kendisini yeşil-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza atan Pablo Martin Batalla, kelimenin tam anlamıyla çocuklar gibi şendi!

SOHBETİMİZ SIRASINDA ÇOK NEŞELİYDİ

İmza sonrası ayaküstü sohbetimizde de çok neşeliydi.

Sürekli espri yapıyordu.

Gördüğüm kadarıyla çok motive ve inançlı…

Şampiyonluk yaşadığı ve çok kısa bir süre yardımcı antrenörlük yaptığı Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne teknik patron olarak giren Batalla, koridorlarda gezerken, kim bilir hangi anılar gözünde canlandı:

Şurası Başkan İbrahim Yazıcı ile anlaştığımız yer…

Burası Ertuğrul Sağlam’la taktik konuştuğumuz yer…

Şurası Kaptan Ömer Erdoğan ve bütün arkadaşlarla kamp yaptığımız, şakalaştığımız yer…

HER EFSANEYE KISMET OLMAZ

Öyle ya;

Tesislerin neredeyse her metrekaresinde acı tatlı ama çoğu tatlı anıları var Arjantinli şampiyonun…

Nasıl mutlu olmasın ki!

15 yıl önce ilk kez kapısından girdiği kulübe bu sefer teknik adam olarak dönmek her efsaneye kısmet olmaz!

“SÖZ KONUSU BURSASPOR İSE”

Batalla’nın, “Aslında bu sene çalışmama kararım vardı. Ama söz konusu Bursaspor olunca işler değişti. Burada olmaktan çok mutluyum” sözleri gibi aslında konuyu çok net özetliyor.

6 YILDIR FIFA’YA GİTMEDİ

Kulüpten 800 bin Euro civarındaki alacağını 2018’den bu yana 6 yıl alamamasına rağmen, FIFA’ya gidip tahtadaki alacaklılar listesine adını yazdırmayı aklından bile geçirmeyen Pablo Hoca, bu duruşuyla zaten “övgünün en büyüğünü” hak ediyor.

TİMSAH PATENTLİ BİR TEKNİK KADRO

“Nilüfer’de şampiyon olduktan sonra teklifler aldım ama onları reddettim. Bu sene dinlenmeyi düşünüyordum. Ancak yönetim, bana plan ve projelerini anlattığında çok etkilendim” diyen Pablo Hoca’nın ekibi de Bursaspor patentli!

A LİSANSLI SERDAR KURTULUŞ

Teknik ekibini sordum, Batalla şu isimleri açıkladı:

Eski Timsahlar; A lisans diploması olan Serdar Kurtuluş, Aykut Akgün, Emre Pehlivan, Bursaspor’un eski kalecisi Erhan Arslan’ın oğlu olan ve Nilüfer FK’da Kaleci Antrenörü olarak çalıştığı Emre Arslan ile “beklemeye değecek bir atletik performans antrenörü gelecek” dedi.

Bu arada teknik kadro için adı gündemde olan Bursalı hoca Dursun Genç’in Galatasaray’ın Avusturya kampı a katıldığını öğrendim.

Teknik kadrodaki;

Kurtuluş ve Pehlivan, Batalla’nın birlikte oynadığı isimler…

Arjantin asıllı Türk vatandaşı; Akgün’ün hem Bursaspor’da, hem de Nilüfer FK’da hocalığını yaptı.

SİSTEM 4-4-2 Mİ OLACAK?

Ardından…

Geride kalan sezonda şampiyon olduğu Nilüfer FK’da genelde 4-4-2 oynadıklarını ve bu sezon Bursaspor’daki sisteminin ne olacağını sorduğumda 40 yaşındaki teknik patron;

“4-4-2 veya 4-2-3-1 sistemi olabilir.

Ancak bütün oyuncuların genel yapısı, bu sistemi belirleyecek.

Her maçı kazanmak için oynayacağız. Zira hedefimiz belli” şeklinde konuştu.

“VAKIFKÖY ÇOCUKLARINA FIRSAT VERMELİYİZ”

Karacabeysporlu 2 oyuncunun transferinin neden iptal edildiğiyle ilgili soruya;

“Elimizde milli olmuş 2 genç sağ bek (2002’li Eren Tunalı ve 2005’li Hamza Baran Arıkan) var. Vakıfköy çocuklarına fırsat vermek gerektiğine inanıyorum” dedi.

Bu sözü çok önemsiyorum.

Aksi halde Türkiye’nin ünlü altyapısına haksızlık olurdu.

3 MEVKİYE GENÇ KONTENJANI

Transferlerin gelişimine göre sağ bekin yanı sora sol bek ve ön liberonun da genç kontenjanı için kullanılacağını düşünüyorum.

Taraftarlar sorulunca;

“Taraftar takımın arkasında olduğu zaman eşsiz oluyorlar. Neredeyse takım sahada bir fazla oluyor” diyen Arjantinli teknik adam, taraftarın yine 12. adam olacağını vurguladı.

“SEZONU TARAFTARLA BİRLİKTE AÇALIM”

22 Temmuz’da topbaşı yapacaklarını açıklayan Batalla’ya taraftarların kendisiyle buluşma isteği olduğunu aktardım:

Pablo Hoca’nın, “Taraftarlarımız sezon açılışında tesislere gelsinler, sezonu Özlüce’de beraber açalım” ifadesi bence çok anlamlıydı.

Bu arada Bursaspor, 1-15 Ağustos’ta Afyon’da kamp yapacak.

BAŞKAN ÇELİK: TRANSFERLER DEVAM EDECEK

Başkan Enes Çelik de imza töreninde transferlerin devam edeceğini açıkladı.

Başkan Çelik, “yanındayım” kampanyasının henüz istenen düzeyde olmadığının altını çizdi ve zamanla daha iyi olacağına inandığını dile getirdi.

“BEN DE 12 YIL ÇALIŞMAK İSTERİM”

Arjantinli efsanenin, vatandaşından örnek vererek, “Ben de teknik direktör Diego Simeone’nin Atletico Madrid’de çalıştığı gibi 12 yıl Bursaspor’da kalmak isterim” sözü; hem aidiyet duygusunu hem de takımı kısa sürede gerçek adresi olan Süper Lig’e taşıma iddiasını ortaya koyuyordu bana göre…

Bir anlamda, “başarıları tek tek elde ederek” bu takımın teknik adam olarak da efsanesi olmak istediği düşüncesi oluştu zihnimde…

EFSANE 10 NUMARA BİYEDİÇ’İN KARİYERİ GİBİ

Bu sözler aklıma Nejat Biyediç’i getirdi.

Merhum Bosnalı 10 numara, futbolu Türkiye’de sadece Bursaspor’da oynayıp bıraktıktan sonra; önce Nevzat Güzelırmak’ın yardımcısı oldu. Sonra da Timsah’ın teknik direktörü…

1995 İntertoto Kupası’nın  efsane maçlarının da teknik mimarıydı.

Şampiyon 10 numara Batalla da tıpkı Biyediç gibi ülkemizde sadece Bursaspor’da oynadı ve futbolu yeşil-beyazlı forma altında bıraktı.

Ardından Mustafa Er’in yardımcılığı yaptı. Ancak biliyorsunuz, o ilk maçın ardından meşhur “bedeli olur” twiti sonucu, yardımcı antrenörlük kariyeri kısa sürmüştü Özlüce’de…

Sözün özü;

Batalla, vatandaşı Simeone’nin kariyerine öykünerek, adeta “Alex Ferguson, Manchester United’da aralıksız 27 yıl çalıştı” misali bir “istikrar abidesi” hikayesi yazmak istiyor.

Bu da gayet doğal…

YOLCULUKLARI ÇOK BENZİYOR

Ancak, Bursaspor özelinde bakarsak;

Bursa’ya gelen ve nesli tükenmekte olan 10 numaralı yabancı futbolcunun kaptanlığa kadar yükselmesi, çok sevilerek efsane olması ve takımı çalıştırması açısından Batalla, tıpkı Biyediç’e benzer bir kariyer yolunda ilerliyor.

SONU ŞAMPİYONLUK OLSUN

Ne diyelim;

Futbolculuğu zamanında Süper Lig şampiyonu olan Pablo Martin Batalla, teknik patron olarak 3. Lig, 2. Lig ve 1. Lig kupalarını da kazanır ve Timsah’ı asıl evine taşır.

Süper Lig’de de, klasik şampiyonlara Kadıköy’de, İnönü’de, Aslantepe’de meydan okur!

O zaman, “sonu şampiyonluk olsun” diyorum.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Güveniyoruz pabloya.Bazıları şimdiden çok bilmişlik yapmaya başlamış.Kendileri çok iyi biliyor yönetim ve pablo bilmiyor onlara göre.Biz taraftarız kardeşim alalım kombinemizi formamızı bu sezon şu takımı hep beraber çıkaralım.

  17
  1
 2. Sevgili Bursasporlular şu anki stadyum da Güney kale yani Teksas blok 121-122-123-124-125-126 boş dolması gereken yer boş tamam etki etmek için bir çok kişi maraton alt aldı da Teksas da ve de stadyumun en büyük kapasite olarak tribününde bu kadar boş olması hoş değil herkes yazıp çiziyor ya herkes şu bu olsun diyor ya lütfen en önce kendimize bakalım kimse kusura bakmasın kimsede neden sebep üretmesin bizler kendimizi yok ediyoruz bakın hep söyledim Teksas asla kötü değil yanlış yapılanlar var tribünün gücünü menfaat için kullananlar var lütfen amigolar tirbün liderleri sevgili Bursasporlular bu yıl herkes cebinden parası ile kombine alacak yöneticilerden bir tanesi dahi lütfen bedava kombine vermesin adam olan delikanlı şerefi olan kendisi alsın

  7
  2
  1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

   Teksas dolmaz onlar beleş kombine bekliyor. Kombinesini alacak düzgün insanlarda teksastan almıyor eski teksas yok artık arsız çoluk çocuk yuvası.

   3
   2
 3. İlk başta disiplin saygı…
  Batalla bunları ivmeyleye bilirse uçurur Bursaspor’umuzu….
  Şampiyon kaptan…

 4. Pablo ve Diğerlerinin ve AA ve Eski Yönetimlerin Dava vs Açmadıkları İçin Borçları Galiba Zaman Aşımına Uğradı Borçlar Kanununa Göre 🤷🏻‍♂️

  Beş Yıllık Zamanaşımına Tabi Olan Alacaklar:

  1. Kira bedelleri, anapara faizleri ve ücret gibi diğer dönemsel edimler.

  2. Otel, motel, pansiyon ve tatil köyü gibi yerlerdeki konaklama bedelleri ile lokanta ve benzeri yerlerdeki yeme içme bedelleri.

  3. Küçük sanat işlerinden ve küçük çapta perakende satışlardan doğan alacaklar.

  4. Bir ortaklıkta, ortaklık sözleşmesinden doğan ve ortakların birbirleri veya kendileri ile ortaklık arasındaki; bir ortaklığın müdürleri, temsilcileri, denetçileri ile ortaklık veya ortaklar arasındaki alacaklar.

  5. Vekâlet, komisyon ve acentalık sözleşmelerinden, ticari simsarlık ücreti alacağı dışında, simsarlık sözleşmesinden doğan alacaklar.

  6. Yüklenicinin yükümlülüklerini ağır kusuruyla hiç ya da gereği gibi ifa etmemesi dışında, eser sözleşmesinden doğan alacaklar (TBK, m.147).

  Bu süre kesindir ve sözleşmeyle değiştirlemez.

  Yani dava açılmadıysa yeterli bilgi belge ile sayonara Feyzo

  1
  4

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu