Özer Hurmacı sezonun oyuncusu olabilir

Gelelim taraftarı genel olarak en çok heyecanlandıran transferlerden Özer Hurmacı'ya.

Tabi ki sadece hücumcular ile sonuç alamazsınız fakat Yalçın hocanın oyun sistemine baktığımız zaman takım olarak taktiksel çeşitliliği sağlayacağı en kritik bölge hücum bölgesi. Defansif olarak yerleşimi hemen hemen oturtmuş bir takım da hücumcuların katkısı sonuç sağlar.
Özer ile başlayalım.

Hücumda topu sonuç noktasına getirme ve sonuç alma konusunda en büyük sorumluluk Özer‘in üstünde olacaktır. 10 numaralı formayı da alan Özer takım oyununa yatkınlığını arttırdığı takdirde bu sezonun oyuncusu olabilir.

Gerek çizgi oyununda gerekse iç koridoru kullanma noktasında toplu/topsuz büyük tecrübe sahibi olan oyuncu asist ve skor konusunda da oldukça başarılı. Kariyeri boyunca hep Süper Ligdüzeyinde oynamış olması bu lig için onun tecrübesinin ve yeteneğinin fazla olduğunu gösterir.Bu sebeple Özer‘in Yalçın hocanın sistemin yatkınlığını arttırması ve toplu oyunda sorumluluğu üstüne alması bizi skor anlamında çok rahatlatacaktır. İkinci kaptanlık görevinin oyuncuya verilmesi onu mental olarak takımın içinde tutacaktır.

Özer‘i de aynı Selçuk gibi herkes tanıyor. Bu yüzden ayrıntılı biçimde artıları eksileri yapmaya gerek görmüyorum fakat en büyük artısı skor katkısı en büyük eksisi ise takıma yönelik sorumluluğunu kaybetmesi olur. Bu noktada yönetimsel olarak oyuncuyu sahada tutmak önemli.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @Cebk yorumuna yanıt olarak

    Aslında Tunay Torun Süper Lig futbolcusu değil.Tam olarak 1.lig topçusu.Ama Özer gerçrk bir Süper Lig futbolcusu o yüzden bu lig ona bi tık küçük gelecektir.

    43
    4
 1. Bu lig Özer e hafif gelir diye konuşarak onun da süper lig te gösterdiği performanstan daha azını göstermesine zemin hazırlamış gibi oluyoruz. Bırakın süper lig topçusu, bu lig ona hafif gelir demeyi, adam topunu oynasın süper lig e çıkaracak mimarlardan biri olsun.

  5
  2
  1. @G.G yorumuna yanıt olarak

   Haklısın bir yerde ama ben burda taraftarı suçlamam, özer tecrübesindeki bir futbolcu böyle bir boşluğa düşmemeli.

 2. Bu havayla bu taraftar ölüyü diriltir. Ben hiç bşr futbolcudan kötü performans beklemiyorum. Zaten 3 senedir dünyanın kahrını çektik artık iyi düşünmek ve takımın başarılı olmasını istiyorum. Biz yeter ki destek olalım gerisi kolay.

 3. Bu yeteneğiyle A Milli takıma hizmet ediyor olması gereken bir oyuncu ancak olmadı, olmuyor. Psikolojik sorunları olduğunu düşünmemek işten değil. Topla bu kadar iyi iletişim kuran bir futbolcunun, hakkında böyle düşündürmesi, aynaya bakmasını gerektiren bir durum.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu