Özcan Bizati’nin suçu yok!

Bursa.com Spor Koordinatörü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Bursaspor’da özellikle kenar yönetim konusunda yapılan hatalar ve o hatalarda ısrar pahalıya mal oluyor.

Bursaspor’da koca bir sene yönetimin teknik adam konusundaki hataları ve o hatalardaki ısrarı ile heba olmak üzere. 

Özcan Bizati öncesine hiç girmeyeceğim. Yapılan yanlışları zaten herkes biliyor.  

Zaten şu an o yanlışların bedeli ödeniyor.  

Mevcut duruma bakacak olursak…

Ligin zayıf ekiplerinden biriyle bu sezonun en kalabalık ve coşkulu taraftarı önünde oynuyorsun.

Maçı kazansan yukarıya tırmanmak için ivme yakalayacaksın; ama yine tek forvetle sahadasın.

Maç başlıyor ne oynadığın belli değil. Rakibe baskı kuramıyorsun, hatta kontratak kovalıyorsun.

Onu da yapamıyorsun. Yürüye yürüye kontratağa çıkan takım mı olur?!

Üstelik rakipten baskı da yiyorsun. İsmail, Bruno falan bireysel işlerle etkili olmaya çalışıyor.

Acolatze yine saman alevi gibi. Ayaklarıyla beyni arasındaki bağlantı kopuk !

Tarihinde bir tane yıldız futbolcu çıkaramamış bir ülkeden menajer itelemesi ile aldığın sözde forvetle gol arıyorsun.

Ondan çok daha yararlı olacağı aşikâr gencecik golcülerini ya kadroya almıyorsun ya da kenarda jimnastik yaptırıyorsun!

Golü yiyeceğin belli seyrediyorsun, golü yiyorsun hala seyrediyorsun!

Oyuna müdahale için değişiklik için neyi bekliyorsun?

Sonra zahmet edip ! Değişiklik yapmaya kalkıyor. O tercihleri de acayip.

Aslında Bizati’de zerre suç yok.

Zira kendisinin Bursaspor’u çalıştırabilecek 

Bir ismi yok 

Tecrübesi yok 

Kariyeri yok 

Liderlik vasfı yok 

Hitabeti yok 

Motivasyonu yok 

Taktik ve oyun anlayışı yok 

Oyun okuması yok 

Oyuna müdahale kabiliyeti yok

Futbol aklı yok 

Adaletli forma dağıtımı yok 

Kısacası kapasitesi bu. 

Dolayısıyla mevcut tabloda zerre suçu da yok.

Bu kadar yetersiz bir ismi tavsiye edenler, bu tavsiyeye uyup göreve getirenler ve başarısızlığı ortada olduğu halde görevde tutmakta ısrar edenler mevcut durumun sorumlusudur.

Bursaspor ligin en pahalı takımı.  

Sen pahalı bir arabaya acemi bir şoför oturtursan o da böyle sürekli sağa sola toslar, o pahalı arabayı perte çıkarır. 

Gerçi onu şoför koltuğuna oturtanlarında acemilikte ondan aşağı kalır yanı yok. 

Asıl problem orada. 

Bir de çıkmış “Taraftar hoca değişiminde karar mercii değildir” diye ayar veriyor.

Zaten karar mercii olsa Bursaspor’u rüyasında bile göremezdi.

Bu söylemiyle Camiayı da tanımadığını göstermiş.

Haftalardır Bizati’nin gönderilmesi gerektiğini ifade ediyorum.

Bu saatten sonra da görevde kalabileceğini hiç sanmıyorum.

Ancak hoca konusunda endişemiz bitecek gibi gözükmüyor ki

Yeni hocayı da seçecek isimler aynı sonuçta !

46 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Tarık çapçı ve eşi bursaspordan ekmeğini yiyor yıllardır hiç sordu mu kendine ben yanlış yapıyor muyum diye? Kendisini eleştiren yok, söylenen yok, oturduğun yerden yaz babam yaz.. Bunun dışında herşey güzel giden bir maçta hadi söyle bestesini girip hem kulübe gereksiz para cezası ve orada birlik için düzenlenmiş günde ailesiyle gelenleri pişman edip gölge düşüren lanet bir taraftarımız var. taraftarımız hiç kendini geliştiremedi Beşiktaşı s.. nedir ya Beşiktaşı sermedik mi veya başka birşey demek çokmu zor.. Yıllardır takip ediyorm her yıl bütçenin %10 luk kısmı sırf 15 saniye İstanbula söveceğiz diye yine İstanbul kurumu olan tff ye gidiyor. Allah akıl fikir versin hepimize bu yüzden soğudum tribünden.

  156
  28
  1. @Clegane yorumuna yanıt olarak

   Gazetesinde de yoruma yazdım yayınlamadı. Araştırma yapmayan gazeteci mi olur. Sen taraftarsın tribünde devam edeceksin. Slovenya deyince akla Oblak gelir Zlatko Zahoviç gelir. Senin tarihinde böyle futbolcu yok.

   3
   2
   1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    Bu takımın buralara gelmesinde en büyük suçlu yönetim tarafından yapılan yanlış taransferler ve teknik adamlardan dolayıdır.

  2. @Clegane yorumuna yanıt olarak

   Her Tarık haberinin altına yazarım yayınlamazlar… Yine yazacağım bakalım ne olacak… BU Tarık’ın arkadaşı amigo Batalla’yı yumrukladığında “kol kırılır yen içinde kalır” demiş adamdır…. Bunları okuyoruz işte…

   5
   1
   1. @Keke yorumuna yanıt olarak

    Allah’ın aşkına… kusura bakmayın…bu bizati kim getitdiyse, futbol bilgisinden şüphliyim.
    Adamın yüzü zaten hayatınından bezmiş görüntüsü saçıyordu.

    Sanki ayakta uyuyor adam..

    Allah’ım kurtar şu acemi insanlardan Bursaspor’umu!

   1. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

    Nerde denizli maçı nerde kendi saha ve seyirci oynadığın manisa maçı denizli maçını izleyince tamam bu takım ısırmaya başlamış deplasmanda böyle rakibe nefes aldırmıyorsa manisa maçında saha ve seyirci avantajıyla paramparça eder diyorsun ama dün gördüm Ki aynı tas aynı hamam hala şok tayım

    9
    2
  3. @Clegane yorumuna yanıt olarak

   Ertuğrul sağlam dönemi gibi,her sene kafaya oynasak,besiktas a laf at. Bjk nerede biz neredeyiz. Uyanın artık. Yazınıza tamamen katılıyorum.

   35
   2
  4. @Clegane yorumuna yanıt olarak

   Muthissin hocam.Hala maçlara gidiyorum dediğimde holigan gözüyle bakan bir dış dunya var.Buni değiştirmedik.Sebebi tribün.soyle organize bir tribün olamadık.kufur şişe atma maç oncesi bir köşede alkol içme.adam zum gibi sarhoş maça geliyor ya topu göremiyor nereyi izlicek ama yok o en iyi bursasporlu.Bileti bedavaya gelir ama her maç 150 lira alkol parası verir.Temizlnsinler artık yeter.Haydi soyle bestesini teksasa kufurbazlara yönelik utandıracak sekilde değiştirerek soylecek bir grup yokmudur.Biri öncü olsun ben dahil olmak isterim.Birde tribün lideri abilerimiz saolun kosturdunuz ömür versiniz cefa cektiniz çekilin kenarı sürün artık sefayi ve yönetim sizin kriterlerinize uygun yine tribün abilerin belirlediği bir kaç adamı maaşlı olarak çalıştıralım ve Vasfi olsun bir çeki duzen verilsin.esimpe çocuğumla maç izleyemiyorum.Yanimda küfreden sarhoş biri diğer yanda üstünü çıkarmış çıplak ne yaptığı belli olmayan biri vipte izleyim desem bütçem yetmiyor.Hadi artık abiler.Tarik capci tribünden gelen biri olarak bunlarida liderlere anlat kadınlar tuvaletine giren erkekler var emniyet nerede.Cok üzücü sonra taraftar niye gelmiyor.Sizin yüzünüzden..

   39
   3
  5. @Clegane yorumuna yanıt olarak

   Ben 7 senedir gitmiyorum, gerçi bir kişi bir şeyi değiştiremez ama bu zihniyet değişmedikçe bu takım düzlüğe çıkamaz. 30 maç yattığın sezonun sonunda küme düştün diye suçlu ararsan, üstünden 17 yıl geçtiği halde her seyircili maçta gider yaparsan cezasını da paşa paşa ödersin, bir tane dostun da kalmaz.

   Küme düştüğümüz 2004 senesinden bu yana İstanbul’un üçüzlerine (özellikle de renksiz olana) tonlarca küfür yağdırırken o takımlar bizim 58 yılda kazandığımız kupadan fazlasını kazanmış, biz ne yaptık? 2010’da aldığımız tek bir lig şampiyonluğu var. Başka hiçbir başarımız yok.

   41
   2
  6. @Clegane yorumuna yanıt olarak

   Yeminle artık stada bile gitmek istemiyorum. Sırf şu taraftar yüzünden. Kime kızacağımı şaşırdım maçta resmen. Yaw arkadaş maç başlamadan önce bir anons yapılıyor. Bireysel ya da topluluk halinde küfür edilirse kulübünüzün ceza görme olasılığı var gibi bir şey söyleniyor ANONS lan sadece bu. Adam tuşa basıyor ve bu çalıyor. Ya bu anonsu bile ıslıklıyor bu taraftar. Bu kadar eğitimsiz ve ahlaksız bir topluluk bu takıma nasıl katkı verebilir bana söyleyin. Takımın ceza alması için mi gidiyorsun oraya ? gene küfür edildi. sonra Bursaspor’a ceza gelince yok gene üstümüze oynuyorlar bilmem ne diyorsunuz. Müstehak bu taraftara. Halen daha o topçu kötü bu topçu berbat diyenleriniz var. Devre arasını beklemekten başka çare yok bunu bir anlayamadınız. Ali hoca da dahil bu 4. hocamız değişirse kötü olacak. Ben de beğenmiyorum oynatılan futbolu ama tepkinin de yeri zamanı var be arkadaş. Bizati demiş ya taraftar istedi diye olmaz o iş demiş. Kimse kusura bakmasın eğer taraftar buysa ve futbol mantığı bu kadarsa doğru demiş.

   54
   6
 2. Bu kafayla başarı cok zor!
  Sozum ona; Sampiyon yapmış baskan ve hocayi yuhlayan, kufur eden ve istifaya davet eden “seyircilere”!!!
  Ayni tas ayni hamam! Herkes menfaat pesinde! Koskoca sanayi şehri Bursa’ da kimsenin sahip cikmadigi Bursaspor icin dogrusuyla hatasiyla birseyler yapmaya calisan insanları da günden gune tüketiyoruz…! Allah yardımcımız olsun ne diyeyim!?

  35
  10
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Komedisiniz komedi. Şampiyon başkan yazıcı da dahil hiç bi başkan bu kadar destek aldı mı. Biz mi dedik matavsa 900 bin euro vet sahada şaban şaban dolaşsın. Biz mi yaptırdık bu pahalı çöp transferleri. Tamer tuna 1 milyon euro istedi diye biz mi vazgeçtik gidip aylık aymı paraya denk gelecek 180 bine bizatiyi getirdik. Denizliyi yendik herkes havaya girmiş 10 binden fazla taraftar gelmiş coşkulu, leş gibi oynada 1.1 kal diye biz mi dedik. Yönetim sütten çıkma ak kaşık tüm suç taraftarda. Sizin gibi hep yalama tam yalama sloganı atacaktık

   14
   9
   1. @fff yorumuna yanıt olarak

    Sana kimse yalama yalama yönetim lehine tezahürat yap demiyor.. takımı desteklerken küfürsüz destek olalım diyoruz.. Selim abi iyi bursasporludur kimsenin şüphesi yok ama enerjisini lideri olduğu tribüne harcarsa daha sağlıklı olur.. tabi hayatında 2 tane kitap okumamış adamlarıda yeni tribün lideri diyerek bizim karşımıza çıkarmasın,teksas tribününun hali içler acısı stadyuma gelen taraftarların yüzde doksanı fenere beşiktaşa galatasaraya küfür etmek istemiyor.. sunada adım gibi eminim insanlar bursaspor,dan soğumadı bursaspor tribunlerinden soğudu bileti değil 5 lira 1 lira yapsan yine insanlar gelmicek.

    9
    1
  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Emin başgan da şampiyon yapacak ama sahip çıkmıyoz, şimdiye kadar yaptığı transferlerle, hoca değişiklikleriyle iyi şeyler yapacağını kanıtladı. Gençleri bitirdi, borcu katladı, taraftarı böldü. Küme düşürünce işini tamamlamış olacak. Siz böyük başgaaan, hop dokstok tom dostok demeye devam edin.

   14
   14
   1. @Cemil yorumuna yanıt olarak

    Belediyedeki abilerin mi diyor sana bunları? Erkan Kamat abin gelsin de ne transfer yapsın ne elektrik borcunu ödesin onu mu istiyorsun?

 3. Matavz ın yetersizliğini ve hocanın geç oyuncu değişikliğini dünden beri en az futbol bilgisine sahip BURSASPOR taraftarı bile söylüyor. Tarık Bey siz ne zaman kendinizi geliştirip çözüm üreten yazı yazacaksınız. Madem kalem elinizde olaylara farklı bakın , siz fark yaratın. Mesela size önerim 3-5-2 yi anlatan bir yazı yazın daha dikkate alınırsınız.

  20
  15
  1. @WQ1q@N yorumuna yanıt olarak

   Sorunu matavzda buluyorsan futbolun f sini bilmiyorsun derim. Adam geldiği günden beri daha ilk kez şunu diyebildim.” Onu atmalıydın nasıl kaçtı.” Onun haricinde ne bir güzel orta geldiğini hatırlıyorum ne bir yaptığı koşuda ona pas atıldı. Adamın kariyerine bir bak. Boşuna o takımlarda oynamadı kaliteli topçu. Sonra bizim oynadığımız oyuna bak bu adamı doğru mu kullanıyoruz. Hatta diğer oyunculara da bak. Matavzın yaptığı hatalardan cok daha fazla hata yapıyorlar ama kimse bruno demiyor ya da acolatse başka bir isimden söz etmiyor. Günah keçiniz bu sene matavz heralde.

   25
   5
   1. @Erdem yorumuna yanıt olarak

    Sorun Matavz da demedim , yetersiz dedim. Matavz ( Santrafor) , Batuhan (yersen Forvet ). Yedekleri var mı ,yok. Eee sonuç elde bu var. Zaten yazıya cevaben ilettim ki bende günah keçisi arayanlara ve çözüm üretmeyelere kızıyorum. Mesela öneride bulunayım neden iç sahada hakan Arif gibi matavz Batuhan denemiyorlar.

    5
    1
 4. Matavz ın yetersizliğini ve Anterönör ün geç oyuncu değişikliğini dünden beri en fazla futbol bilgisine sahip taraftar bile söylüyor. Tarık Bey siz ne zaman kendinizi geliştirip çözüm üreten yazı yazacaksınız. Madem kalem elinizde olaylara farklı bakın , siz fark yaratın. Mesela size önerim 3-5-2 yi anlatan bir yazı yazın daha dikkate alınırsınız.

  14
  12
 5. Artık öyle sağa sola birilerine bakmaya gerek yok İsmail Ertekin bu takım için herşeyini verir çünkü gerçek Bursasporlu olmayan taraftarın duygularını anlamayan hocalardansa bursa taraftarini bilen bı teknik adamın gelmesi fayda sağlayacaktır çünkü taraftar bazinda kredisi yüksek olacaktır.

  8
  5
 6. Buradaki asıl suçlu hocadan ziyade taraftardır, bir galibiyette takımı el üstünde tutan, göğe çıkaran taraftar kitlesi aynı takımı en ufak bir kayıpta yerden yere vuruyor. Evet, ateşli bir taraftar kitlesiyiz fakat o ateş bizi değil rakibi yakmalı.

  7
  1
 7. Teşekkürler, güzel yazı ve tespit,LİGİN EN PAHALI KAZIK YİYEN TAKIMI OLDUK YABANCILARA VERİLEN PARA İLE YERLİ SÜPER TAKIM OLUŞURDU, BİZİM GENÇLER AZ ALIYOR.LÜTFEN TRANSFER ÜCRETLERİNİ İNCELEYİN.VERİLEN ÜCRETLERİ KIYASLAYIN FİYASKO

  4
  1
 8. GERÇEKLERLE YÜZLEŞELİM. NE OFANSİF NEDE DEFANSİF OYNAYAMIYORUZ. YÖNETİM İYİ NİYETLİ ANCAK ACEMİ, YAPILAN TRANSFERLER YETERSİZ.TAKIM FİZİKSEL OLARAK GÜÇLÜ DEĞİL.GENÇLERİDE YETERİNCE GELİŞTİREMİYORUZ.BU SENE HEDEF KÜMEDE KALMAK OLMALI.

 9. Kimse artık iyiyiz demesin.bu takım ortalarda arayı bitirir devre arası futbolcu alsak bile max play off oynarız oda elenmek şartı ile.Koskocaman camia yok oluyor..

 10. Burak altıparmakla şampiyon olamazsın. Orta sahan çok yumuşak brunoya defans yaptırmak istiyoruz. Bence 3-5-2 ye dönülüp takıma ön liberoda Kubilay şart. Burak brono ismail orta sahası çok cılız kalıyor

  4
  14
  1. @harbici yorumuna yanıt olarak

   Katılıyorum orta sahanın sertleşmesi lazım Kubilay veya Zalazar birinin ön libero oynayıp rakip atakları önde karşılaması lazım.

 11. Tamam da bu yönetim gider bunun gibi beter birini getirir ne transferde başarılı olabildiler ne teknik direktorde en iyisi bir şeyi elemesinler zaten kaybettik sezonu boş topcu boş yönetim boş teknik ekip sürüklesin dibe kadar beceriksizler

 12. Sevgili Trık Çapçı sende biliyorusun ki bu yönetimi yönlendirenleri pekineden onları dile getirmiyorsun Sn ABar… bu Bursa nın ve Türk futboluna yaptıkları zaralar ortada iken ya ne onuşuyoruz ki futbol da sevgi saygı nın yerini kumar çıkar almış hiç konuşmayalım eyvallah sizlere hepiniz Bursaspor üzerinden kazanç sağlıyorsunuz sonra birbirinizi suçluyorsunuz bizlerde basınından,hocasına,futbolcusunun dan amigosuna tirbün liderine hepiniz ekmek yiyorsunuz sonrra tencere dibim kara senin ki benden kara yok ya dün de görüldü mesele maçın 5tl olması değil mesele korono da değil mesele sevgi yi futbol aşkını yidiniz bitirdiniz yakında sen selim serkanbeytullah duka ve yönetim ve de hoca futbolcu yakınları ile maç izlersiniz olan yüreklerinde ki aşkı sevgiyi öldürdüğünüz binler kalmaz

  3
  2
 13. Ben bu “Bizati’yi” kale arkasında top toplayıcı olarak bile sahaya almam. Bir takımı çalıştırmak ile oynatmak farklıdır. Oyunu okuyamıyorsan, taktik bilmiyorsan, çok iyi oyuncu topluluğu olsa da rakibini yenemezsin. Futbol sadece yetenek işi değildir. Aynı zamanda zeka da gerekir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu