Ozan’ı kim istemez

Cumartesi günü Yeşil Beyazlılar ile karşılaşacak olan Antalyaspor'un genç teknik adamı, futbol oynamaya çalışan iki takımın mücadelesinde seyir zevkinin yüksek olacağını söyledi.

 

Başarılı çalıştırıcı, üst sıralarda kalmayı hedeflediklerini belirtirken, Timsah'ın potansiyeli olan bir takım olduğunu ve zayıf ve güçlü olan yanlarını iyi etüt ettiklerini açıkladı.

 

Bursaspor'un cumartesi günü evinde karşılaşacağı Antalyaspor'un teknik direktörü Mehmet Özdilek Bursa Hakimiyet'e açıklamalarda bulundu. Zirve mücadelesinden kopmak istemediklerini belirten gnç teknik adam; “Futbol oynamaya çalışan iki takımın zevkli mücadelesi olacak. Bursa'da oynamak ve kazanmak kolay değil. Ancak bizin bu sezonki çizgimiz hem içerde hem de dışarıda kazanmak üzerine kurulu” ifadesini kullandı.

 

Son şampiyon

Karşılaşma ile ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekleyen Özdilek; “Bu sezon istediği sonuçları alamasa da Bursaspor çok potansiyelli bir takım. Takımın başında çok değerli bir teknik direktör var. Bu ligin Anadolu'dan çıkan son şampiyonu. Zaman zaman gelgitler olabilir ancak bu Bursaspor'un güçsüz bir takım olduğunu göstermez. Rakibimizin güçlü olan taraflarını biliyoruz. Zayıf olan yanlarından yararlanıp, kazanmak istiyoruz. Açıkçası az hata yapan kazanır” ifadesini kullandı.

 

Artıları fazlaydı

Timsah'ın 2010 yılında önemli başarıya imza atarken artılarının çok fazla olduğunu söyleyen Mehmet Özdilek; “Biz baktığımızda stat, tesis, medya, taraftar olarak hazır değiliz. 3 yıllık bir plan yaptık ve bu dönemde üst sıralarda yer almak istiyoruz. Yeni stadımızın temelleri atılıyor.

Kendi ayaklarımız üzerinde duran bir kulüp olmak istiyoruz. 5 yıldır Antalyaspor'un başındayık ve bu yıl çıtayı yükselttik. Adım adım hedeflerimize ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Taraftar itici güç

Bursaspor taraftarının ligde çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, “Takımın başarısında taraftarın çok önemli bir yeri var. Bursaspor taraftarı takımı için itici güç ve rakip olarak onlara karşı oynamak kolay değil” ifadesini kullandı.

 

Ozan'ı kim istemez

Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Ozan İpek ile ilgili yöneltilen sorunun üzerine yorumda bulunan Mehmet Özdilek; “Ozan'ın Antalya'da antrenmanlara devam ettiğini açıkçası bilmiyordum. Böyle kaliteli bir futbolcuyu kim kadrosunda görmek istemez. Çok önemli bir futbolcu. Ancak bizim maddi durumumuz belli. Ekonomik anlamda Ozan İpek bizi aşar. Keşke bu tür sorunlar yaşanmasaydı da Ozan İpek Bursaspor'a katkı sağlamaya devam etseydi” ifadesini kullandı.

 

Üzerimizde baskı yok

Antalyaspor'un zirve mücadelesi yapmasının üzerlerinde baskı oluşturmadığını belirten Mehmet Özdilek; “Tecrübeli ve daha önce zirve mücadelesi yapmış bir oyuncu grubumuz var. Üst sıralarda bulunmak oyuncularımızı baskı altında bırakmıyor” dedi.

 

Tolgay Ataokay / Bursa Hakmiyet Spor Servisi

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu