Ozan ve Volkan’dan Açıklamalar

A milli Takım'ın son dönemde vazgeçilmez isimlerinden biri haline gelen Bursaspor'un genç ismi Ozan Tufan, ay yıldızlı formayı giydikçe özgüveninin arttığını, Volkan Şen ise hedefinin milli takımda süreklilik olduğunu belirtti.

 

Ozan Tufan ve Volkan Şen, yeşil beyazlı kulübün dergisine açıklamalarda bulundu. Danimarka maçında attığı golden sonra gözyaşlarını tutamadığını söyleyen Ozan, Bursaspor forması giymenin herkese nasip olmadığını, buradan milli takıma gidip bir de süre almanın anlatılmaz bir duygu olduğunu ifade etti. Milli Takım'a davet edildiği günü anlatan Ozan Tufan, şöyle dedi:

 

"ÇOK GÜZEL KARŞILANDIM"

"Geçen sezonun son maçıydı. Gaziantepspor ile oynamıştık. Milli takım kadrosu, o gün açıklanacaktı. Ama ismimim geçtiğini duymuştum. Meraktaydım. Maç öncesi açıklansa rahatlayacaktım. Isınmaya çıktık, telefonu odada bıraktım ama aklım orada kaldı. Bir yandan da maça konsantre oluyorum. Yeni yeni oynamaya başladığım dönemdi. Maçı bitirdik soyunma odasına gittik. Telefona baktım mesajlar yığılmış zaten. Baktım listeye ve ismimi gördüm. Çok mutlu oldum. Ama soyunma odasında pek kimsenin yüzü gülmüyor. Ben de kimseye seçildim, diyemiyorum. Gülen bir yüz görsem söyleyeceğim ama yok. Sonra durdum durdum, Volkan ağabeyi gördüm. Gittim yanına, (Ağabey milli takıma seçilmişim) dedim. Herkes (hayırlı olsun) dedi. Sonra Bekir ağabey, (Sayfayı bir yenile bakayım belki yanlıştır) diye espri yaptı ama ben ciddiye aldım. Sayfayı yeniliyorum internet gitti, sayfa yenilenmiyor. Eyvah yanlış gördüm herhalde, dedim.  Böyle de esprili bir anımız olmuştu o gün. Sonra milli takıma gittim. Ardından Amerika kampı vardı. Güzel bir ortamdı. Ama çok güzel karşılandım. Maçların hepsini oynayacağımı düşünmüyordum. Ama Fatih hoca her maçta güvendi oynattı."

 

"RAHAT OYNUYORUM"

"Sürekli davet edilmek ve milli formayı düzenli olarak giymenin sorumluluklarını daha da arttırdığını düşünüyor musun?" sorusuna Ozan, şub cevabı verdi:

"Her geçen kamp sorumluluklarım bir kat daha artıyor. Fatih hoca forma şansı veriyor. Her maçta istediği şeyler de artıyor. Ben görevlerimi tam yaptığım zaman da kulübüme çok rahat bir şekilde dönüyorum. Özgüvenim artıyor. Rahat oynuyorum. Milli takım en üst seviye olduğu için kulübüme döndüğümde de rahatlamış oluyorum. Olumlu olarak yansıyor ve ciddi bir tecrübe yaşıyorum. Mesela Letonya maçında penaltı yaptırmıştım. Onun da bana tecrübe olarak döndüğünü düşünüyorum."

 

"DAHA DİKKATLİ OLMAM KONUSUNDA UYARIYOR"

Ozan, teknik direktörü Şenol Güneş'in tavsiyeleriyle ilgili olarak da şunları söyledi:

"Hocam kampa giderken hiç konuşmadı benle, hep kamp dönüşleri konuştu. Neler yaşadığımı, neler hissettiğimi sordu hep. Birebir hep ilgilendi. ve çok enteresandır, ben anlattıktan sonra o da bana çok önemli tavsiyelerde bulunuyor. Beni her zaman uyarıyor. En iyi dönemimin olduğunu söylüyor. Sürekli, Bursalı olup, Bursaspor'da yetişip bu forma altında milli takıma seçilmemin şehre örnek olduğunu vurguluyor. Daha dikkatli olmam konusunda uyarıyor. Hata lüksümün olmadığını söylüyor. Her kamp dönüşünde yaptığı konuşmanın ardından gittiğim kampta Şenol hocamın dedikleri hep karşıma çıktı. Tecrübe kelimesinin tam karşılığı da bu olsa gerek."

 

"İNSANIN SİNİRİ DE BOZULUYOR"

Ozan, Brezilya maçı ve sambacıların yıldız futbolcusu Neymar'la ilgili görüşünün sorulmnası üzerine şöyle dedi:

"Dakika 20-25. Oscar zaten sol açıkta oynuyor. Ben de sağ bek oynadım. Neymar da serbest oynuyor ama 25 dakika sola geldi sürekli. Arada da Willian. Hayatımda karşı karşıya oynadığım müthiş üçlü diyebilirim. Televizyonda görüyoruz ama saha içinde müthiş bir duygu. Tabi maçta topu pek tutamadık. Genelde onlarda kaldı top. Birebirde de çok etkili isimler. Neymar topu dürtüyor tam aldım diyorum yine dürtüyor bir şekilde topu kapıyor. İnsanın siniri de bozuluyor tabii. Çok güçlü, kuvvetli oyuncular. Bunların yanında yetenekliler. İkisi birleşince dünya yıldızı oluyorlar."

 

VOLKAN ŞEN: "EN BÜYÜK PAY HOCAMIZIN"

Bursaspor'un son dönemde A Milli Takım'a 4 oyuncu birden vermesinin çok büyük bir gurur ve onur olduğunu söyleyen Volkan Şen ise milli forma ile sahaya çıktığı anda çok heyecanlandığını söyledi. Milli maç gururunun ülkenin farklı şehirlerde de yaşanmasının ekstra motivasyon unsuru olacağını belirten Volkan Şen, milli takıma yönelik hedefinin süreklilik olduğunu belirtirken, bu yolda kendisine destek veren teknik direktör Şenol Güneş'e, takım arkadaşlarına ve yanında olan herkese teşekkür etti.

 

"ONURLANDIRIYOR, GURURLANDIRIYOR"

"Her futbolcunun hayali milli takıma seçilmektir" diyen Volkan Şen, şöyle dedi:

"Bizden de 4 futbolcunun gitmesi hem şehir hem de Bursaspor için çok güzel bir şey. Onurlandırıyor, gururlandırıyor. En büyük pay önce hocamızın ardından da takım arkadaşlarımızın. Milli takım formasını giymek gerçekten çok güzel bir duygu. Daha önce de çok heyecanlanmıştım. Yine çok büyük bir heyecan yaşadım sahaya çıktığım anda. İnşallah devamı gelir."

 

"HOCAMIN DEDİKLERİNİ UYGULADIM"

Milli takım hedeflerinden de bahseden Volkan Şen, bu konuda şöyle konuştu:

"Bundan sonraki süreçte de sürekli milli takım forması giyerek bu gururu uzun yıllar yaşamak istiyorum. Tabi ki hem milli takımın başarılı olmasını diliyorum hem de başarıyla forma giymeyi arzu ediyorum. Gösterdiğim performansla alakalı olduğunu düşünüyorum. Geçen sezon ve bu sezon başından itibaren çok çalıştım. Hocamın dediklerini uyguladım. Bunun sonucunda da milli takıma seçildim. Bu ivmeyi artırarak sürdürmeyi hedefliyorum." 

 

DHA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu