Ozan Tufan: Bursaspor’dan erken ayrıldım

Ozan Tufan, Habertürk TV ekranlarında Mehmet Ayan’a özel röportaj verdi ve kariyeri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mehmet Ayan’ın “Bursaspor altyapısından yetişen ünlü futbolculardan 15-20 tane sayabilirim ve bu futbolcular olmaları gereken yerde değiller. Bursaspor altyapısından çıkan filizler, neden istediğimiz kadar yeşeremiyor?” şeklindeki sorusunu “Bursaspor altyapısı çok iyi oyuncular yetiştirmiştir. Bu benim jenerasyonda da keza öyle. Ama şöyle bir sıkıntı var. Bursaspor‘dan ayrıldıktan sonra kendim de dahil olmak üzere yaşantımıza dikkat etmiyoruz.” ifadeleriyle cevaplayan Ozan Tufan, Bursaspor’dan ayrılırken doğru bir kariyer planlaması yapamadığını söyledi.

KARİYER PLANLAMALARIMIZ YANLIŞTI

Bursaspor’un eski oyuncusu Ozan Tufan, “Bizim jenerasyon çok iyiydi. Altyapıda her sezon şampiyon oluyorduk. O jenerasyondan bir çok oyuncu önce A takıma, ardından yurtdışına ve büyük takımlara transfer oldu. Ama kariyer planlamasında doğru hamleleri yapamadılar. Benim adıma da üzücü olan onlardan biri olmamdı açıkçası.” ifadelerini kullanarak kariyer planlamasını doğru yapamadığını söyledi.

FENERBAHÇELİ OYUNCULAR MAÇ İÇİNDE “BİZİ BOĞDUNUZ” DEDİLER!

2014-2015 sezonunda çok coşkulu ve ofansif oynadıklarından bahseden Ozan Tufan, “O dönem 6. olmanın hiçbir önemi yoktu. Türkiye’de şampiyon olmadığınız sürece sıralamanın pek bir önemi olmuyor. Süper Kupa ve Türkiye Kupası’nda final oynamıştık. Göze hoş gelen, coşkulu ve ofansif bir futbol oynuyorduk. Hiç unutmam; Fenerbahçe Bursa’ya deplasmana geldiğinde, o dönem Fenerbahçe’de oynayan Türk ağabeyler “Bu kadar gelinmez, bu kadar oynanmaz” demişlerdi. O zamanki kadro muazzamdı gerçekten.” şeklinde konuştu.

İRFAN BUZ OLMASAYDI KARABÜK’E GİDİYORDUM!

“A takıma çıktığım dönemde Daum tarafından forma şansı bulamıyordum. İrfan Hoca, ‘Daum gidecek, ben kalacağım. 6 maç seni 90 dakika oynatacağım’ dedi ve zaten 6 maçın ardından ben de Milli Takım kadrosuna seçildim.”

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Receppp yorumuna yanıt olarak

   Gerçek başkan ali ay mi onun ben taaaaa kardes bu takım onun yüzünden düştü işte sizin gibiler böyle muptezeleri başkan seçiyor ve bizde maalesef 3.ligte oynuyoruz.

   4
   2

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu