Ozan İpek konusunda gereken yapılacak

Bursaspor Kulübü Divan Kurulu toplantısı Başkan Kadri Şankaya önderliğinde Hilton Otel'de gerçekleşti. Toplantıda takımın durumu, kalıcı gelirler, Ozan İpek'in durumu ve kulübün idari ve finansal yapısı görüşüldü. Toplantıya Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı katılmazken, yönetimden çok sayıda yönetici katıldı. Başkan İbrahim Yazıcı'nın Marmaris'teki toplantısı nedeniyle toplantıda Başkanı Yazıcı'nın yerine 2. Başkan Recep Bölükbaşı söz alarak açıklamalarda bulundu.

"BURSASPOR BORCU OLMAYAN KULÜPLERDEN BİR TANESİDİR" Kulübün borcu olmadığını belirten Bölükbaşı, "Kulübün kurumsallaşma adına atılan adımların başarıyla devam ettiğini, alt yapımızın başarılarını rahatlıkla söyleyebilirim. Bize göre şu anda yönetim kurulu olarak herhangi bir sıkıntımız yok. 4 ay önce kongre yapıldı ve tekrar yönetim kurulumuz devam ediyor. Şampiyon olan takımdan daha iyi bir takım oluşturuldu. Yeni transferler yapıldı, onların katkılarını da bekliyoruz. Bursaspor iyi yolda diyebiliriz. Bazı sıkıntılar uzun yolda muhakkak olur. Onların da üstesinden geliyoruz" dedi.

"BURSASPOR LİGİN ZİRVESİNDE YER ALMAYA DEVAM EDECEK" Takımın oynayacağı ve oynadığı karşılaşmaları değerlendiren Bölükbaşı, "Önümüzde zor bir fikstür var. Önümüzdeki hafta Fenerbahçe ile oynayacağız. Buralardan istediğimiz puanları alacağız. Ligin zirvesinde yer almaya devam edeceğiz. Zaman zaman sıkıntılarımız oluyor. Bu konuda basın bizi eleştiriyor. Bunları da dikkatle okuyoruz, gerekli eleştirilere katıldıklarımız var, katılmadıklarımız var. Biz büyük bir camiayız. Sonuçta bir oyun oynuyoruz. Başarılı olmak da, başarısız olmak da var. Mağlup olmak, berabere kalmak, galip gelmek var. Ama Bursaspor hep üstte oynayacaktır. Bursaspor Kulübü de kurumsallaşma adına çok güzel şeyler yaptı, yapmaya da devam edecektir" ifadelerini kullandı.

"OZAN İPEK KONUSUNDA GEREKİLEN PAZARTESİ GÜNÜ YAPILACAK" Bugün gündemi meşgul eden Ozan İpek konusunda sorulan soruyu da cevaplayan İkinci Başkan Bölükbaşı, "Bugün birçok haber yapıldı. Ondan öncesi de bilindiği üzere, Elazığspor ve Sivasspor maçında bir takım hadiseler yaşandı. Biz yönetim olarak kendi görevimiz içindeyiz. Görev verdiğimiz teknik ekip de kendi görevini yapmak durumundadır. Ozan İpek'le ilgili de rapor istedik. Bu konuda futbol şube sorumlusu arkadaşımız gerekli çalışmayı yapıp yönetim kuruluna sunuyor. Ozan İpek ve diğer futbolcular da bizim değerimiz. Bu konuda da değerlerimizi kaybetmek muhakkak Bursaspor'a zarar verir. Biz bunu yönetim olarak hiçbir zaman arzu etmedik. Ancak bazı şeyler vardır bazen maddi şeyleri unutursunuz. Bazı değerler ön plana çıkar. Bununla da ilgili 2-3 gündür yönetim kurulumuz ve başkanımız temas halindeyiz. Pazartesi gününe kadar rapor verilmesi istendi. Pazartesi gününe kadar raporu aldıktan sonra başkanımızla beraber bu konuyu değerlendireceğiz. Ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız" dedi.

"METİN KORKMAZ'I ÇOK İYİ TANIMIYORUZ" Gözaltına alınan menajer Metin Korkmaz ile ilgili yöneltilen soruyu cevaplayan Bölükbaşı, "Biz yönetim olarak insanların isminde durmayız. Biz bir kulübüz. Zaman zaman transferlerimiz oluyor. Yardımcı olacak menajerlerle de görüşmemiz kadar doğal bir şey olamaz. Metin Korkmaz ile çalıştık. Coşkun Kırkpınar ile çalıştık. Hepsinin futbolcuları var. Bunlar zaman zaman kulübe gelirler. Kendi futbolcularını izlerler. Protokolde otururlar. Zaman zaman bizim davetlimiz olurlar. Metin Korkmaz'ı çok iyi tanımam. Ama değerli bir insan. Ama ne yaptığını bilemem. Başkanımız da bilemez. Yönetim kurulumuz da bilemez. İnsanlar kendileriyle ilgili sıkıntıları kendileri çözme durumundalar. Gözaltına alma durumu var. Bu kulübümüzle bağdaştırılamaz. Basınımızdan da rica ediyorum doğru bilgileri bizden isteyin" şeklinde cevapladı.

Kaynak: IHA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu