‘Oyuncular neyin ne olduğunu biliyor’

Spor Festivali kapsamında stant kuran Ünitimsah'ı ziyaret eden genç çalıştırıcı, 'Taraftarımızın itici güç olmasını istiyorsak, bizim de biraz coşkulu oynamamız lazım. Ben bu camianın içinden geldiğim için ne istendiğini biliyorum' dedi. 

Uludağ Üniversite’de gerçekleşen Spor Festivali kapsamında stant kuran Ünitimsah‘ı ziyaret eden Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, önemli açıklamalar yaptı. Taraftarı yere göğe sığdıramayan genç teknik adam, ‘Tribünlerin doluluğu bizi pozitif etkiliyor.

Türkiye’nin en güçlü taraftarına sahibiz. Taraftarımızın arkamızda itici güç olmasını istiyorsak, bizim de biraz coşkulu oynamamız lazım. Ben bu camianın içinden geldiğim için ne istendiğini biliyorum.‘ diye konuştu.

İYİ BİR OYUNCU PROFİLİ

Takımının etkili oynama gayretinde olduğunu ifade eden Mustafa Er ‘Konyaspor maçına da baskılı oynadık. Burası bizim evimiz. Artık buraya gelecek takımlar eskisi gibi çıkamayacaklarını düşünmesi lazım.

Bu süreç kolay değil. Değişime girdik. Ama bu zamanda skoru da alabilmemiz lazım. Bu maçta taraftarı arkamıza aldık ve iyi bir oyuncu profili sahada gördük.

Öyle olunca da çok farklı bir takım oluyoruz. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Ne kadar büyük taraftar olduklarını yine Türkiye’ye gösterdi‘ ifadelerini kullandı.

GEÇMİŞLE İLGİLİ KONUŞMAM

‘Oyuncular neyin ne olduğunu biliyor’ diyen Mustafa Er, ‘Biz Bursa’da coşkulu oynadığımız zaman kaybetsek de taraftar bizi alkışlıyor. Bunu biliyoruz. Artık oyuncular da bunu hissediyor.

Ben geçmişle alakalı konuşmak istemiyorum. Başarı, başarısızlık hepsi bizim. Bizim farklı anlayışımız var. Ama zamana ihtiyacımız da var. Göztepe maçında dahi güzel işler yapabilirdik. Ama güzel yolda olduğumuzu gördük. Çok şükür son iki maçta 6 puan aldık‘ dedi.

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. birkaç gündür bursasporlu arkadaşlarımla sohbetlerimde, sosyal medyada, haber sitelerinin yorumlarında, forumlarda vs. mustafa er’in kulüpteki geleceği ile alakalı görüşleri dinliyorum, okuyorum. sadece bu konudaki düşünceler bile sadece bizim kulübün değil, bütün ülke insanın psikolojik durumunu yansıtıyor. neredeyse istisnasız herkesin fikri, her şartta ve her zaman en uç noktada. mustafa er’in kendisi dahi gelecek sezonu düşünmüyorum, benim işim kalan maçlar derken bizim bir şimdilik büyük kısmımız hocaya övgüler yağdırıyor, bir diğer azınlık kısmımız daha 10 fırın ekmek yemesi lazım diyor. alınacak kötü bir sonuçta ise bu düşüncelerin oranları değişiyor ama keskinliği aynı kalıyor. göztepe yenildikten sonra hocayı topa tutanlar, konyaspor’u yendikten sonra guardiola’yla yarıştırıyor. bunu sadece bizim gibi sıradan taraftarlar değil, gazetelerde köşeleri tutanlar hatta kulübü yönetenler bile yapıyor. bu iş böyle olmaz. artık doğru düşünmeyi, sakin ve sabırlı kalmayı öğrenmemiz şart. destek olalım ve bekleyelim. hoca o koltuğu gerçekten hak ediyorsa zaten oradan kaldırmaya kimsenin gücü yetmez.

  33
 2. birinci sınav….

  Herkes köşe bucak kaçarken o ligin son haftasında , korkmadan taşın altına vücudunu koydu , görevi üstlendi.
  Yetmedi… Futbolcular kampta iken ev ev gezildi oyuncuların anneleri, babaları, kardeşleri, eşleri ve çocukları ile
  konuşuldu , bunlar video’ya kaydedildi. Ve maç sabahı futbolcular ile toplantı yapıldı. Video bittiğinde futbolcuların
  önce birer insan sonra bir ailenin ve bir şehrin parçası olduklarını keşfettiklerini izledik. Mustafa başardı…

  ikinci (çift basamaklı) sınav…

  Sezon başladı…Yüksek kariyerli Le Guen Mustafa’yı bir kenara koydu. O yüksünmedi. Futbolcularla yattı onlarla kalktı.
  Yine tarih tekerrür etti. Mustafa göreve davet edildi. Bu kez daha fazla zamanı vardı. Gördük ki Bursaspor uzun bir aradan sonra tekrar tutkulu ve pozitif bir futbol oynuyor. Alt yapı oyuncuları koşuyor, coşuyor. Kayseri maçında başlayan tam saha pres anlayışı yine sahne aldı. Konya’ bitiren bu önde baskılı futbol anlayışı olmuştur.

  Sevgili Mustafa Er kardeşim…
  Krizi nasıl yöneteceğini paha biçilmez deneyimlerle öğrendin.
  Şimdi BİLİM’e önem vermelisin. Psikoloji, Sosyoloji,Yabancı Dil… eksiklerini tamamlamalısın.
  Çok okumalı , çok araştırmalısın….

  Bursaspor şampiyon olmayı becerebilmiş bir Anadolu takımıdır. Emin olun… yine başaracaktır.
  Ve dilerim o gün , o takımın başında sen olursun… Bu hissiyatıma katılmayacak bir Bursalı olacağını da sanmıyorum…

  Bursapor camiası….
  Mustafa … ”kardelen çiçeğidir.”
  Şartların acımasız olduğu iklimde bir anda ortaya çıkıvermiştir.
  Onu bundan böyle koruma , kollama görevi bu taraftara aittir.
  Acele etmeden , sabırla olgunlaşmasını beklemeliyiz.

  Yeni sezonda hoca seçimi kim olursa olsun yanında Mustafa muhakkak yer almalıdır.

  12
 3. Eger Mustafa Erle seneye devam edilecekse ona iyi bir takim teslim edilmeli,o takim,potansiyelli,gelecek vadeden genclerin bulundugu,onlarin yanindada kaliteli tecrubelilerin oldugu bir takim olmali,bu sayede hem sikinti yasamayiz hemde Mustafada kendini gelistirir yeni bir Biyedicimiz olur ! Hamza zamanindaki gibi,sirf ucuz olsun diye,butun Turkiyenin cer copunu toplayip hadi Mustafa dersek,hem biz biteriz hemde Mustafayi bitiririz !!!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu