Oyuncu kulübe ceza veremez!

Şampiyonluğun önemli isimlerden Hüseyin Cimşir, Bursaspor'da geçtiğimiz hafta yaşanan krizi OLAY SPOR'a değerlendirdi.

‘Bizim dönemimizde az para ama huzurlu ortam vardı’ diyen Cimşir, ‘Oyuncunun da kulübe ceza vermeye hakkı yok. Bizden sonra ekonomiler farklı olmaya başladı. Kulüpler kariyer satın almaya başladı‘ şeklinde konuştu.

Bursaspor‘un şampiyon kadrosundaki önemli isimlerden Hüseyin Cimşir, OLAY SPOR‘a önemli açıklamalar yaptı. Uzun bir aradan sonra Bursa‘ya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Cimşir ‘Güzel bir stat yapılmış. Rahmetli Başkanımız adına burada olmak çok güzel. İnşallah bu organizasyonlar devam eder.

Şampiyonluk yılının her anı unutulmaz. Çok güzel bir ekip vardı. Sevinçlerimiz, üzüntülerimiz oldu, Allah bize bu güzel anı nasip etti.’ dedi. Hüseyin Cimşir özellikle o dönem Kadıköy‘deki Fenerbahçe ve İnönü‘deki Beşiktaş zaferlerinin şampiyonlukta kilit rol oynadığını söyledi.

HEDEF İLK 5 OLMALI

Son yıllarda Bursaspor’un yaşadığı sıkıntılardan artık dersler alması gerektiğini ifade eden Hüseyin Cimşir ‘Bursaspor gibi bir camianın buralarda olmaması lazım. İnşallah geçen yıl ve bu sezondan dersler alınır, bundan sonra sıkıntılar yaşanmaz. Bursaspor’un yeri her zaman ilk 5 içersinde olmalıdır’ diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta oyuncuların antrenmana çıkmamasıyla ilgili görüşleri de paylaşan Hüseyin Cimşir şunları söyledi: ‘Burada oyunculara da hakvermek lazım. Tek taraflı bakmamak gerekiyor. Kulübün ödeme şartları bilmiyorum. Fakat oyuncunun da kulübe ceza vermeye hakkı yok. 

OYUNCUNUN ŞU ANKİ DURUMU ÖNEMLİ

‘İdmana çıkmamak kimseye birşey kazandırmaz. Tatlıya bağlandı herhalde. Fenerbahçe maçında iyi futbol ortaya koydular. Herkes üzerine düşeni yapmalı. Bizim dönemimizde az para vardı ama huzurlu ortam vardı.

Para her şey değil. Bizden sonra ekonomiler farklı olmaya başladı. Kariyer satın almaya başladı kulüpler. Herkes geçmişi satın almaya başladı. Oyuncunun mevcut durumu önemli. Yüksek paralar yüksek ekonomiler olunca sıkıntılar oldu. Bunu Bursaspor ve bütün kulüpler yaşadı’ 

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bosuna mi genç alin bizi ziplama icin kullanacak adam alin diyoruz.. Para birinci hedefi olan futbolcudan hayir gelmez.

  24
 2. O dönem bu dönem değil malesef nijeryalının cogunlukta oldugu bir yerde kimse aidet duygusu hissetmez adamların boykot yapması normal bu süreci yönetemeyenler utansın

  10
 3. Klübe kestikleri ceza beni ilgilendirmiyor sahada hepsi çok iyiydiler sakatlıklarıda antremansızlıktammdeğiş rakibin hayvanca hareketlerindendi

  9
  1
 4. Sevgili hüseyin senin döneminde yazıcı vardı bu kadar yabancı yoktu tabiki sorun cıkmaz bu kadar yabancının oldugu bir klüpte sorun cıkmaması imkanSız zaten yerli oyuncudan cıkmamıs sıkıntı

 5. Hala daha bu konuyu dallandırmanın bir mantığı yok şampiyonluk dönemindeki kadroyla bu kadronun alakası yok yabancının oldugu bir ortamda isyan fazla olur

 6. İşiniz gücünüz kalmadı hala daha protesto dogrumu? İstanbul medyası ve bein sportstakiler oyuncular haklı iş yönetimde biter dedi siz hala futbolcuyu sucluyorsunuz! Bence biraz futbolcunun yanında yer alın onlaro devamlı yerin dibine sokarak,taraftarın önüne atarak elinize birşey gecmez ondan sonra kimse kendini bu klübe ait hissetmez!

 7. Olay medya sırf hakarete magruz kalsın diye oyuncular bu röportajları yapıyorsunuz her çalısanın grev protesto hakkı vardır.sen milyonları kazanıyırsun zaten iyide değildin alma kalan paranı diyemezsin! O sözlesme futbolcunun haklarını savunan bir sözlesme yapan kişi başkan neyi hala da yaygaraya vermeye çalısıyorsunuz ben anlamadım.isyan yabancılardan cıkmıs bu kadar yabancıyı doldurursam olacagı bu çimşir dönemine baktıgında bu kadar yabancı yoktu malesef

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu