Oynarsam kalem kapalı..

Bursaspor’da hem geçen sezon hem de yeni sezon öncesi en çok konuşulan isimleri arasında yer alan kaleci Harun Tekin, hedeflerini OLAY Spor’a anlattı.

 

Kartepe kampının yorucu olduğu kadar yararlı da geçtiğini ifade ederek sözlerine başlayan genç file bekçisi, “Burada arkadaşlığımız pekişiyor. Herkes birbirini tanımaya çalışıyor” dedi. En büyük hedefinin oynamak olduğunu belirten Harun, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

HOCAM BANA GÜVENDİ

 

‘Her zamankinden daha fazla çalışıyorum. Benim hedefim oynamak ve birinci kaleci olmak. Sağ olsun hocam da bana güvendiğini açıklamış. Bana olan güveni boşa çıkarmak istemiyorum. Taraftarlarımız da beni sahiplendi. Özellikle oynadığım karşılaşmalarda desteklerini yakından hissettim. Bu desteği görünce bende en iyisini vermek istiyorum.’

 

DİLİMİZDEN ANLIYOR

 

“Bursaspor’la 2 yıl daha sözleşmem var. Ancak kariyerimi burada tamamlamak istiyorum. Türkiye’de yerli kaleci konusu sıkıntılı. Benim avantajım ise Şenol Güneş gibi dilimizden anlayan, yerli kaleciden yana tavrını koyan bir teknik adamla çalışıyor olmak. İnşallah, düzenli olarak oynar ve Milli Takım’a kadar yükselirim.’

 

FREY’LE SORUNUM YOK

 

“Şunu da herkesin bilmesini isterim; Frey’le aramızda bir sorun yok. Sık sık konuşuyoruz. Onun tecrübesinden yararlanmaya çalışıyorum. İnsan olarak da gerçekten çok iyi. Frey’in gitmesi durumunda yerli bir kalecinin transfer edileceği söyleniyor. Olabilir. Buna hocamız ve yönetimimiz karar verecektir. Rekabet olması takım adına yarar getirir.”

 

RAKİBİ TANIMIYORUZ

 

Bu sezonki, ligde en az gol yiyen kaleci olmayı da arzuladığını vurgulayan Harun, Bursaspor’un hem ligde hem de Avrupa’daki hedefleriyle ilgili de şunları söyledi: “Ligden önce Avrupa’da oynayacağımız maçlara konsantre olmalıyız. Çünkü, önümüzdeki hafta ilk sınavımızı vereceğiz. Gürcitan ekibini tanımıyoruz. Maçlarını da izlemedik.”

 

KÜÇÜMSENMEMELİ

 

“Sadece sosyal medya üzerinden takip edebildik. Kesinlikle küçümsenmeyecek bir takım olduğunu düşünüyorum. İşimizi sıkı tutup tur atlamak istiyoruz. İlk maçı kendi sahamızda oynamak da avantaj bence. Alacağımız skor bize yön verecek. Taraftarımızın da desteğiyle Avrupa’da önemli başarılar elde etmek istiyoruz.” 

 

Olay

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı