Öyle bir yükseliş ki..

A Milli Takımın Hollanda ve Lüksemburg'la oynadığı maçlar Bursaspor açısından tam bir gurur kaynağı oldu. Futbol Direktörü Fatih Terim, Harun Tekin, Şener Özbayraklı, Volkan Şen, Ozan Tufan, Serdar Aziz ve Enes Ünal'ı bu maçların kadrolarına dahil etti. Hollanda önünde Serdar, Volkan ve Ozan 11'de sahaya çıktı. Lüksemburg sınavında ise Şener, Ozan, Volkan ve Enes birarada Bursaspor'u temsil etti. Teknik Direktör Şenol Güneş'in bu isimlerin bugün bu çizgide olmasındaki payı oldukça büyük. 

    VAKIFKÖY'DEN AMSTERDAM'A     Bu 6 oyuncunun ortak bir özelliği de var. Hepsi kısa zamanda önemli bir yükseliş sergileyerek inanmışlığın göstergesi oldular. Daha 1 yıl önce Ozan Tufan A-2 takımıyla Vakıfköy'de maçlara çıkıyordu. Geçen sezonun devre arasında A takıma monte edildi, soluğu en son Amsterdam Arena'da aldı. Enes Ünal'da tıpkı Ozan gibi Vakıfköy'un tozunu yuttu, bugün sağlam adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Bursaspor'a geri dönüşü tartışılan Volkan Şen ise adeta bir inanılmazı başarıyor.      ŞENER'İ CİDDİYE ALMADIK     26 Ağustos 2013'te Trabzonspor formasıyla Rizespor maçında kendisine küfür edildiği gerekçesiyle sahayı gözyaşları içinde terkeden yıldız oyuncu, kısa zamanda öyle bir yükseliş gösterdi ki, herkesi şaşırttı. Şener Özbayraklı, 2 sezon önce iki alt lig'de mücadele ediyordu. Bugsaşspor'dan transfer edildiğinde ciddiye alınmayan tecrübeli sağ bek, hakettiği Milli formaya Lümsemburg karşılaşmasında kavuşmuş oldu.      KULÜBEDEN ÇIKAMIYORDU     Harun Tekin, Bursaspor'da yedek kulübesinin müdavimlerindendi. Pes etmedi, çalıştı önce yeşil beyazlı takımın kalesini devraldı, şimdilerde Milli takıma davet ediliyor. Tecrübeli file bekçisi, tıpkı arkadaşları gibi 1 yıl içersinde büyük bir gelişim gösterdi. Bundan önce istikrar anlamında sıkıntı yaşayan ve zaman zaman yedek bekleyen Serdar Aziz'de bu sezon daha iyi çalışmasının karşılığını şuan ay yıldızlı formanın 1.stoperi olmakla aldı..   Beytullah Süat / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu