Oruç açan Bursasporlu oyuncuları hedef gösterdi!

Ramazan ayında her vatandaş gibi futbolcular da oruç tutarken iftar saatinin maç anına denk gelmesi nedeniyle oyuna ara verilmesi ile oruçlarını açıyor. Bu anlardan biri de TFF 1.Lig'in 31.haftasında oynanan Yılport Samsunspor- Bursaspor maçında yaşandı. 

TFF, futbolcuların ve teknik direktörlerin taleplerine ve kamuoyunun tepkisine rağmen ramazan ayında maç saatlerinde değişikliğe gitmedi. Bunun üzerine bu akşam oynanan Samsunspor- Bursaspor maçında futbolcular yine saha kenarında oruçlarını açmak zorunda kaldı.

Bu anların yer aldığı haberi alıntılayan 26. Dönem CHP eski İstanbul Milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, “Bu nedir şimdi? Kime gösteriş yapıyorsunuz?” değerlendirmesinde bulununca sosyal medya kullanıcıları Yarkadaş‘a tepki gösterdi.

“MAÇA ARA VERİP İFTAR YAPARSA NE MAHSURU VAR”

Yarkadaş’ın kin dolu paylaşımına kısa sürede içerisinde çok sayıda kişi tepki gösterdi. Bedirhan adlı bir sosyal medya kullanıcısı, “Gösteriş değil insanların inançlarına saygınız olsun niye sürekli bazı geri zekalı güruha malzeme veriyorsunuz isteyen inancını istediği gibi istediği yerde yaşasın Futbolcu 2 dakika maça ara verip iftar yaparsa ne mahsuru var oda tv nin ipi ile kuyuya inmeyin artık ayıptır!” ifadeleriyle Yarkadaş’a adeta ders verdi.

“ÇOCUKLAR NİYE, KİME GÖSTERİŞ YAPSINLAR”

Hazar Çınarbabası adlı bir diğer kullanıcı ise “18-20 yaşında siyasetle alakası olmayan çocuklar niye, kime gösteriş yapsınlar. Her şeyi yaftalamaya gerek yok. Tribünde defalarca oruç açtım. Kimseye de gösteriş yapmadım. Muhalefetini iktidar ile yap, bu ülkenin çocukları ile değil.” şeklinde cevap verdi.

“İNSANLAR İNANÇLARINI YAŞIYORLAR”

Ünal Büyükyılmaz ise şöyle dedi: “İnsanlar inançlarını yaşıyorlar. Federasyon 19:00’daki maçları 20:15 de başlatması gerekirken sahada oruç açan insanlara show yapıyorsun demek akıl tutulmasıdır.”

46 Yorum Onay bekleyen 18 yorum var

 1. BU BARIŞ YARKADAŞ ZİHNİYETİ HİÇBİR ZAMAN DEĞİŞMEYECEK DİNİMİZE KARŞI ÇIKAN YAHUDİ GİBİ KARŞIMIZA ÇIKIYOR BU ZİHNİYET MALESEF

  96
  54
  1. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   bir futbolcunun oruç tutması hem sağlığına hem işine zarar verir. sağlık tehlikeye girince domuz eti bile caiz olabiliyorken bu yapılanı aynen barış yarkadaşın dediği gibi bende söylüyorum. mazareti olan oruç tutmaz tutmadığı günleri başka günlerde tutar. sahada oruçlu oruçlu koşuşturmak hem sağlığını hem işini riske atmaktır. din bilmiyorsunuz konuşmayın bari.

   7
   26
  2. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   kimsenin inancı ya da inançsızlığını sorgulamak haddim değil ama, bu tür adamların asıl kıble! ile bir sorunu olduğu kesin.
   yahu arkadaşım ne var bunda?
   Müslüman bir ülkede son derece doğal sayılabilecek bir oruç açmanın neresi ve nasıl süs!!! olabilir?
   TTF saatleri ayarlasın diyeceğim ama bu tür kararları tek başına alamıyor. bunun yayıncı kuruluşu var, uefa sı var. burası din devleti mi! oldu ya da oluyor diye gelecek eleştiriler var.
   spor zaten dolu mide ile yapılan bir şey değil. yazın yapılan maçlarda hakemler nasıl her iki devrenin ortalarında 2 dakika su molası veriyorlarsa burada da bunu yaptılar.

   10
   6
   1. @HGBS yorumuna yanıt olarak

    Köklere inersen Senin de köklerin ortalama 900 den sonra Müslüman oldu. Eskiden Şamanizm, Budizm, Maniheizm, Hristiyanlık GökTanrı Atalar Kültü birçok şeye inanıyorlardı. Kişi tek başına yargılanır suç şahsidir, soy sop karıştırmaya gerek yok.

    8
    6
  3. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   Tff bütün suç sizlerde. Ramazan ayında iftar saat leri belli. Niye maçları iftar saat lerine göre ayarlamadınız. ? Oruç tutmayanlar tutanlara saygı göstermek zorunda. Tutanlar da tutmayanlara saygı göstermek zorunda. Bizim dinimiz hoşgörülü değilmi. ?Sayın eski milletvekili laik bir ülkede yaşıyoruz. Ama sanki tff bazı şeyleri zorluyor. Dinin siyaset i olurmu. ? Ya da din siyaset e alet edilir mi. ? Eskiden bizler böyle değildik. Ne oldu bizlere. ?

   20
   3
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Oruç tutan tutmayana nasil saygi gösterecek ayrıca niye göstersin karşısındaki gavur değil Müslüman sizin yaptığınızı söylediğinizi gavurda söylüyor senin farkın ne onlardan

    3
    6
    1. @Namik kemal yorumuna yanıt olarak

     Benim farkım ALLAH ın yarattığı İNSAN olmak. Sende bende hesabı ALLAH a vereceğiz. Yargılamak gavurmusun diye hesap sormak seninde haddin değil hakkında değil. Benim farkım hesap sorma mercii değilim. Keza sende değilsin. Benim ne olduğumu Cenab ı ALLAH biliyor. Senin ne olduğunuda Cenab ı ALLAH biliyor.

  4. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   Aç, susuz mu top oynasinlar !? Allah kabul etsin…
   Bu kafayı değiştirin ! Bu kafa, neyin kafası !? Herkesin inancına saygı duymaliyiz…!

   35
   15
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Aynen katılıyorum.Kimse kimsenin dinine karışamaz hakaret içerikli sözler söyleyemez.Laik bir devlette yaşıyoruz herkes inancında özgürdür tabi başkasının inancına hakaret edilmeden ayrıca ben şunu anlayamıyorum bu islam düşmanlığı nedir başka dinlerde var lakin her zaman islama yönelik hakaret , aşağılayıcı laflar var ırkçılık yaparak islama hakaret ediliyor bu doğru değil ben senin dinine saygı gösteriyorsam sende benimkine saygı göstermelisin şimdi avrupada papaz ayda 1 kez okullarda çocuklarla buluşuyor hristiyanlığı anlatıyor ona keza hristiyanların dini bayramları var onlar kirlaması böyle yapmaları yobazlık mı diğer dinlerdede budizm , hinduizm , yahudilik vs bu dinleri bayramları gelenekleri var şimdi bu dinlere inan yobaz mı oluyor böyle düşünenler kendinizi sorgulayın….

    4
    1
   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Tff, maç saatlerini düzenlemelidir. Kimse konuyu başka taraflara çekmesin. Kimse kimsenin dini inancına karisamaz. Yayıncı kuruluş kendi seyirci kitlesine göre maç saatlerinde her zaman değişiklik yapapiliyor. Ramazan ayında da tff değişiklik yapabilir. Asıl konu bu.

 2. ulan eski mv bozuntusu.oruç açmak gösteriş mi?.adamlar oruç tutmuş 2 hurma bir bardak su ile gösteriş mi olur.bira ile mi açsaydı …

  65
  24
 3. Yarkadas herkes senin gibi imansız mı.
  Allah senin gibileri bize ibret olsun diye göndermiş anlaşılan.
  Bir gün hıristiyanlara da bir söyle. Siz İslam düşmanımsınız.

  50
  22
 4. Oruç tutan futbolcu kardeşlerimiz ezan okununca orucunu açtılar ne gösterişi nedir bu tepki ayıptır ya sorsan birde müslümanım der herkesi kendisi gibi zannediyor zavallı.

  47
  13
 5. Oruçlarını nerde açacaklardı ramazan ayında Bodrumda deniz kıyısında şarapla mı açacaklardı? Din düşmanı herif

  42
  22
 6. Aç, susuz mu top oynasinlar !? Allah kabul etsin…
  Bu kafayı değiştirin ! Bu kafa, neyin kafası !? Herkesin inancına saygı duymaliyiz…!

  33
  11
 7. yahu yıllarca tutunuz devre arasında açtınız ne oldu ezan vakti namaz kılın gösteriş maalesef tam bir arap kafası var ortada şehlere yaranma peşindeler

  32
  79
  1. @bursa16 yorumuna yanıt olarak

   Bence alkışlanacak ve helal olsun denilecek bir durum , senin götün yiyiyorsa sen o halde o sahada o nemde o mücadeleyi ver bakalım , biraz saygı , kendinize , ailenize , büyüklerinize küfür ettirmek hoşuna mı gidiyor ki..Unutma sen müslüman bir ülkede yaşıyorsun ve özgürsün , oruç tutmayabilirsin ama tutanları yargılamak en son sen ve senin gibi düşünenlerindir.Seni Allah ıslah etsin ne diyeyim , orucum çünkü ..

   22
   11
   1. @MURATA yorumuna yanıt olarak

    Müslüman ülkede yaşadığımızı federasyon bilecek, maç saatlerini buna göre ayarlayacak. Bu kadar basit.

    7
    6
 8. oruç dinimizin gereği ama işi sağlığı oruç tutmasına engel ise kazaya bırakılıyor kimse burada din tüccarlığı yapmasın bu senenin modası oruç tuttuğunu belli etmek olmuş. galibiyet veya beraberliğe kulüpler para alıyor federasyondan. 25 gün sonra orucunu kaza yapabilirsin yaptığın meslekten dolayı kur’an da oyle diyor şimdi yorumlara bakıyorum herkes yazmış dinsizmisiniz şumu bumu diye açın okuyun biraz işinin karşılığını vermeyip oruç tutmak günahmı sevapmı bakın okuyun anlarsınız maç saateleri değişse ne olacak bu işi bu sene bir moda haline getiriyorlar ne yazık ki.

  26
  44
  1. @16pot16 yorumuna yanıt olarak

   Mesleğinden ötürü 25 gün sonra kaza yapabilir dediğin, Kur’an da yazdığını idda ettiğin ayetin mealinide yazarsan iyi olur, yazamazsın çünkü öyle bir ayet yok, sen şimdi büyük günaha girdin tövbe et ve ALLAHTAN bağışlanma dile. İstavroz çıkarn futbolcuların övüldüğü bir ülkede oruç açan kardeşlerimizin yuhlanması normal , ALLAH CC onlara ecrinin sevabının verdi, siz gibilerede arkalarından gıybeti ve günahı kaldı.
   Eskiden beri alimler der ki ; HER İBADETTE RİYA İNSANI ESİR ALIR AMA ORUÇ TUTANI ALAMAZ. Riya nedir , neden almazı biraz vaktiniz ve samimiyetiniz varsa öğrenin sonra yazın bence.

   5
   4
  1. @İlahiyatçı yorumuna yanıt olarak

   Araştırıp okumayan bir millet olduğumuz ne kadar belli senin bu yazdıklarına eksi verenler bu bilgiye nereden ulaşabilirim veya bize bunu ispatlarmısın diye bir soru sorsalardı burada konuyu saptırmadan dinimizde yaptığın işin hakkını vermenin ne kadar önemli olduğunu anlamış olurlardı….

   1
   5
 9. Bunların hepsinin kafaları kıyak zihniyeti kötü Allah akıl sağlığı dilerim, ayrıca bu gençler kime gösteriş yapsın oruçları Allah katında kabul olsun

  19
  10
 10. Adamlar alışkın değil ki Türkiye nin bir müslaman ülke olduğuna süper denen ligin aslında yabancılar ligi olduğu için hiçbir zaman bir oyuncu oruç da tutmaz ..bakın ilk 11 lere süperligte 2 Türk 9 yabancı ya da 11 i de yabancı..gençler bilmez bizim Bünyamin diye oyuncumuz vardı adam imamdı sorsan adama futbol mu islamiyet diye sinirden cevap bile vermezdi…
  Adamlara bak oruç tutmak bir hava atmak ya da gösteriş değildir bir inanç meselesidir..Biz Almanya da bile oruç tutuyoruz,işveren anlayışla karşılıyor yemek molalarını kendiniz ayarlayın diyor…
  Ne diyelim Allah akıl fikir versin akıl durması yaşayanlara…

  18
  9
 11. Sade bumu bunun gibileri sosyal medyada cirit atıyor. 100 senedir hu zihniyet aynı insanların inancına zerre kadar saygı yok, bu yüzden halk sizden nefret ediyor Anlayın artık. Hani din ve vicdan özgürlüğü var diyorsunuz ülkede Barış efendi!
  Bu hareketi başka bir din mensubu yapsa alkislarsiniz.
  Bu ülkedeki gizli sebataycilar açığa çıkmazsa cok bir birimizi yeriz

  13
  8
 12. Farz ibadetler gizli yapılmaz ayrica biz %99 u ,Müslüman ülkede yaşamıyormuyuz. Ne ara bu kadar gavurlaştık

  7
  3
 13. BU NASIL BIR SACMALIKTIR MÜSLÜMAN ÜLKEDE YASIYORUZ FEDERASYON NEDEN MACLARI IFTAR SAATINDA OYNATIYOR ANLAMIS DEGILIM IFTARDAN SONRA OYNAT MACLARI ARKADAS COKMU ÖNEMLI..

  6
  2
 14. Yarkadaşın şov ifadesi tabiki yanlış olmuş ama şunuda unutmayın…Maç günü oruç tutan futbolcu demekki düzenli oruç tutuyor ve hafta içi yapılan tüm antremanlardada oruçlu…Güçsüz,zayıf yapılan, gece uykunun bölündüğü her antremanda sakatlanırsın ve gerekli gücü toplayamazsın.Takımda sahada ruh gibi gezindiğinde kimse burada laga luga yapmayacak…Bacasız endüstri denilen futbolda bir alt ligle bir üst ligin arasında gelir olarak ne kadar fark olduğunu hepimiz biliyoruz…Hemde dinimizde herşeyin kazasını yapma şansın olduğunu bildiğimiz halde….

  3
  3
 15. Yaptigin is oruc tutmana engel teskil ediyorsa, ki profesyonel sporlar bu kapsama girer, orucunu kazaya birakabiliyorsun.
  Gece uykusunu tam almamis veya sahurda yemek yemis, tum gun su icmemis futbolcu sahaya ne kadar performans koyabilir? Oynadigimiz dandik ligde goze batmayabilir ama zamanidna Hakan Sukurler, Kucuk Hakan’lar sampiyonlar ligi mac gunu oruc tutup sahada bayginlik gecirirdi. Isin orasi da var. Takim arkadaslarinin emegine yazik etmeye sevap yazmiyorlar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu