Oruç açan Bursasporlu oyuncuları hedef gösterdi!

Ramazan ayında her vatandaş gibi futbolcular da oruç tutarken iftar saatinin maç anına denk gelmesi nedeniyle oyuna ara verilmesi ile oruçlarını açıyor. Bu anlardan biri de TFF 1.Lig'in 31.haftasında oynanan Yılport Samsunspor- Bursaspor maçında yaşandı. 

TFF, futbolcuların ve teknik direktörlerin taleplerine ve kamuoyunun tepkisine rağmen ramazan ayında maç saatlerinde değişikliğe gitmedi. Bunun üzerine bu akşam oynanan Samsunspor- Bursaspor maçında futbolcular yine saha kenarında oruçlarını açmak zorunda kaldı.

Bu anların yer aldığı haberi alıntılayan 26. Dönem CHP eski İstanbul Milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, “Bu nedir şimdi? Kime gösteriş yapıyorsunuz?” değerlendirmesinde bulununca sosyal medya kullanıcıları Yarkadaş‘a tepki gösterdi.

“MAÇA ARA VERİP İFTAR YAPARSA NE MAHSURU VAR”

Yarkadaş’ın kin dolu paylaşımına kısa sürede içerisinde çok sayıda kişi tepki gösterdi. Bedirhan adlı bir sosyal medya kullanıcısı, “Gösteriş değil insanların inançlarına saygınız olsun niye sürekli bazı geri zekalı güruha malzeme veriyorsunuz isteyen inancını istediği gibi istediği yerde yaşasın Futbolcu 2 dakika maça ara verip iftar yaparsa ne mahsuru var oda tv nin ipi ile kuyuya inmeyin artık ayıptır!” ifadeleriyle Yarkadaş’a adeta ders verdi.

“ÇOCUKLAR NİYE, KİME GÖSTERİŞ YAPSINLAR”

Hazar Çınarbabası adlı bir diğer kullanıcı ise “18-20 yaşında siyasetle alakası olmayan çocuklar niye, kime gösteriş yapsınlar. Her şeyi yaftalamaya gerek yok. Tribünde defalarca oruç açtım. Kimseye de gösteriş yapmadım. Muhalefetini iktidar ile yap, bu ülkenin çocukları ile değil.” şeklinde cevap verdi.

“İNSANLAR İNANÇLARINI YAŞIYORLAR”

Ünal Büyükyılmaz ise şöyle dedi: “İnsanlar inançlarını yaşıyorlar. Federasyon 19:00’daki maçları 20:15 de başlatması gerekirken sahada oruç açan insanlara show yapıyorsun demek akıl tutulmasıdır.”

89 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. BU BARIŞ YARKADAŞ ZİHNİYETİ HİÇBİR ZAMAN DEĞİŞMEYECEK DİNİMİZE KARŞI ÇIKAN YAHUDİ GİBİ KARŞIMIZA ÇIKIYOR BU ZİHNİYET MALESEF

  177
  95
  1. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   YAW HERKESİN ORUCU KENDİNE. HALI SAHALARDA TOK KARNINA TOP OYNIYABİLİYOMUYUZ VEYA VARMI O CESARET. Kİ BU ÇOCUKLAR HALI SAHALARDAKİNİN 3 5 KATI ENERJİ SARF EDİYO. 1) ORUÇLU OLARAK MAÇA ÇIKILMAZ GEREKLİ VERİMİ VEREMEZSİN 2) MAÇ İÇİNDE YEDİKTEN SONRADA SİNDİRİM SİSTEMİ DEVREYE GİRİYOR YİNE TAM VERİM VEREMEZSİN 3) O ANDA MAŞ İÇDE METOBOLİZMAN 2 İŞLEMİ BİRDEN KALDIRAMADI DÜŞTÜN BİRŞEY OLDU. GİDENEMİ YANARSIN YOKSA KİM TUTMASINA İZİN VERDİ DİYE SUÇLUMU ARARSIN. ÇÜNKÜ ESKİDENDE MAÇ TOPÇUSU ORUÇ TUTMAZDI. HATTA MAÇLARDAN BELLİ ZAMAN ÖNCE MAÇ YEMEĞİ VEYA MUZ YENİRDİ. ORUÇLU OLUP SAHA ORTASINDA ORUÇ AÇMAK NEDİR YAW. BÖYLE BİR KURAL İÇİN FİFA BİZE CEZA BİLE YAZSA YERİDİR. OZAMAN MAÇ İÇİDE KOŞARKEN AL Bİ ELİNEDE KAŞARLI TOSTUNU HEM KOŞ HEM YE. ZATEN 20 SENELİK BİR NESİL BU ANLAYIŞ EMPOZE EDİLEREK BÖYLE GİTTİ

   4
   7
  2. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   TFF nin hatası… Oruç tutan oyuncu ya yedek soyunsun ya da o gün oruç tutmasin…Yerine başka gün kaza orucu tutabilir… Elhamdülillah bizde müslümanız…

   11
   25
   1. @Hayret yorumuna yanıt olarak

    İslam düşmanı bunlar.. Hristiyan ve yahudilerin özel günleri için kutlama mesajı yazarlar kendi ülkesindeki Müslümanlara kuduz gibi saldırırlar.

    6
    5
   1. @Uykumgibigel yorumuna yanıt olarak

    Bu iman inanç düşmanı barış yarkadas ve zihniyetini,lanetliyorum…siz bu ülkenin kamburusunuz,karektersizlikte çığır açmissin,,,

    17
    9
  3. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   Nerede yazıyor oruç sağlığı bozar diye senin kitabında yazıyor galiba bizim kitabımızda yazmıyor emrediyor oruç tutunuz diye

   28
   6
  4. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   Dislikelara bakıp forumdakileri az çok anlayabiliyorum.Kişinin inanç özgürlüğüne böyle saldırmak kimsenin haddine değildir.Her fırsatta particilik yapanlar nerede!Burada belediye yok buyurun!Sallayın!

   34
   10
  5. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   kimsenin inancı ya da inançsızlığını sorgulamak haddim değil ama, bu tür adamların asıl kıble! ile bir sorunu olduğu kesin.
   yahu arkadaşım ne var bunda?
   Müslüman bir ülkede son derece doğal sayılabilecek bir oruç açmanın neresi ve nasıl süs!!! olabilir?
   TTF saatleri ayarlasın diyeceğim ama bu tür kararları tek başına alamıyor. bunun yayıncı kuruluşu var, uefa sı var. burası din devleti mi! oldu ya da oluyor diye gelecek eleştiriler var.
   spor zaten dolu mide ile yapılan bir şey değil. yazın yapılan maçlarda hakemler nasıl her iki devrenin ortalarında 2 dakika su molası veriyorlarsa burada da bunu yaptılar.

   36
   22
   1. @HGBS yorumuna yanıt olarak

    Köklere inersen Senin de köklerin ortalama 900 den sonra Müslüman oldu. Eskiden Şamanizm, Budizm, Maniheizm, Hristiyanlık GökTanrı Atalar Kültü birçok şeye inanıyorlardı. Kişi tek başına yargılanır suç şahsidir, soy sop karıştırmaya gerek yok.

    37
    16
  6. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   Tff bütün suç sizlerde. Ramazan ayında iftar saat leri belli. Niye maçları iftar saat lerine göre ayarlamadınız. ? Oruç tutmayanlar tutanlara saygı göstermek zorunda. Tutanlar da tutmayanlara saygı göstermek zorunda. Bizim dinimiz hoşgörülü değilmi. ?Sayın eski milletvekili laik bir ülkede yaşıyoruz. Ama sanki tff bazı şeyleri zorluyor. Dinin siyaset i olurmu. ? Ya da din siyaset e alet edilir mi. ? Eskiden bizler böyle değildik. Ne oldu bizlere. ?

   41
   8
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Yavaş biraz sallama oruçlu bir insan oruç yiyene neden saygı gösterecekmiş YÜCE RABBİM DİYORKİ ORUÇLU OLMADIĞINI BENDEN BAŞKA KİMSE BİLMEYECEK AMA NERDE SEN ÇIKMIŞIN ORUÇLU BİR İNSANI ORUÇ TUTMAYANA SAYGI GÖSTERSİN DİYON YOK BÖYLE BİR DİN

    4
    13
   2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Oruç tutan tutmayana nasil saygi gösterecek ayrıca niye göstersin karşısındaki gavur değil Müslüman sizin yaptığınızı söylediğinizi gavurda söylüyor senin farkın ne onlardan

    10
    18
    1. @Namik kemal yorumuna yanıt olarak

     Benim farkım ALLAH ın yarattığı İNSAN olmak. Sende bende hesabı ALLAH a vereceğiz. Yargılamak gavurmusun diye hesap sormak seninde haddin değil hakkında değil. Benim farkım hesap sorma mercii değilim. Keza sende değilsin. Benim ne olduğumu Cenab ı ALLAH biliyor. Senin ne olduğunuda Cenab ı ALLAH biliyor.

     19
     9
  7. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   İşlerine geldiği zaman özgürlükten bahseden tipler homoseksüel lezbiyen evliliklerine özgürlük diyenler bir vatandaş oruç açtığında niye güçlerine gidiyor anlamıyorum.birileri hemen doktor kesiliveriyor birikeri hemen din adamı gibi icazet vermeye kalkıyor .tutmayıversin gibi.size ne kardeşim herkes kendi kendinin sorumlusu size ne….hristiyan futbolcu ıstavroz çıkarıyor haklı olarak kimse bir şey demiyor bizim futbolcu şükür secdesi yapınca gösteriş oluyor.oruç açınca gösteriş oluyor.sizin dininiz size onun dini ona size ne….

   43
   6
   1. @Barbaros16 yorumuna yanıt olarak

    Bu CHP.zihniyeti.. yalanları, din dudmanligi yetti artık. Bursaspor kadar taş düşsün kafanıza, noelde sevinir ramazanda üzülen insan evladı cakmalar…

    11
    5
  8. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   bir futbolcunun oruç tutması hem sağlığına hem işine zarar verir. sağlık tehlikeye girince domuz eti bile caiz olabiliyorken bu yapılanı aynen barış yarkadaşın dediği gibi bende söylüyorum. mazareti olan oruç tutmaz tutmadığı günleri başka günlerde tutar. sahada oruçlu oruçlu koşuşturmak hem sağlığını hem işini riske atmaktır. din bilmiyorsunuz konuşmayın bari.

   42
   82
   1. @fff yorumuna yanıt olarak

    Sanamı kaldı barışamı kaldı insanları oruç tutmasını tartışmak YÜCE ALLÂHIM ŞÖYLE BUYURUYOR ORUÇ SİZDEN ÖNCEKİLEREDE FARZ DI SİZ KULLARIMADA FARZ TARTIŞMAYA GEREK YOK

    20
    10
    1. @birisi yorumuna yanıt olarak

     Konunun dinle ilgisi yok.Profesyonel bir futbolcu müsabaka günlerinde oruç ibadetine ara verir,performansı düşmesin diye.Dinimiz kolaylık dinidir.Bu durumlar için,kişi tutamadığı orucunu,Ramazandan sonra tutar,demiştir.Çünki,performansı düşerse,görevini aksatmış olur ki,bu da takımına haksızlık yapmış olur demektir.

     5
     10
     1. @Yaşar yorumuna yanıt olarak

      Bırakta ona sporcunun kendisi, teknik ekip ve kulüp kendisi versin.
      Sonuçta futbol bir bilim dalı değil.
      Yani futbolda her zaman 2 X 2 = 4 etmez.
      Çünkü içinde İNSAN faktörü vardır.
      İnsanın olduğu yerde de moral, motivasyon, duygu, iman, inanç bir takım hassasiyet ve kutsallar vardır.

    1. @yandimcavus yorumuna yanıt olarak

     Bakara suresi 185.ayet: Ramazan o aydır ki; insanlara kılavuz olan, iyi-kötü ayrımıyla hidayetten kanıtlar getiren Kur’an, onda indirilmiştir. O halde bu aya ulaşanınız onu oruçlu geçirsin. Hasta olan veya yolculuk halinde bulunan, tutamadığı gün sayısınca başka günlerde tutsun. Allah sizin için kolaylık ister; O sizin için zorluk istemez. Tutulmamış olan günleri tamamlamanızı, sizi doğru yola kılavuzladığı için Allah’ı yüceltmenizi ister. Ve sizin şükretmeniz umulmaktadır.
     Anlama yeteneği olan anlar…

     2
     3
     1. @fff yorumuna yanıt olarak

      Ulan hepiniz Diyanet işleri başkanı gibisiniz be. Bakara suresi 185. ayet. Ne de çok biliyonuz. Fizik kimya matematik desem, tınn teneke. Orta iki’den terk, cehalet diz boyu, amaBakara suresi full cepte. Ondan sonra gevurlar bizi niye her alanda geçiyo. Bakara’ya makara’ya kafayı fazla takarsan herifler de sana tur bindiriyo o zaman işte.

      1
      3
   2. @fff yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim güzelce araştır böyle meseleler hakkında kendince yorum yapma , bu kırmızı çizgi olan İslamiyetin şartlarından biri olan oruç yok işe odaklanamıyorum ay bayılırım sağlığım el vermezlerle olmaz bu iş …
    Patrona 8 saat ciğerimizi satıyoruz çalışırken oruca gelince ay yapamam vay yapamam

    21
    6
  9. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   Hanuka bayramı desen ilk o kutlar. Oda kutlasın kendi inancıdır. Ama İslamiyete olan düşmanlığınız nedir.
   Allah kabul etsin kardeşlerimizin oruçlarını

   43
   13
   1. @Shqptar16 yorumuna yanıt olarak

    Bu lafları söyleyenlerin evlerinde siwingerlık dönüyor içindeki kini böyle bastırıyorlar içlerindeki şeytanlığı bizim dinimizi kendilerinin oyuncağı görüp herlafı söyleme hadsizliğinde bulunuyorlar ama bunlar günah sapkın gürüh olduğunu bilmeden o toprağın altına gidecekler ateşiniz bol olsun

   2. @Shqptar16 yorumuna yanıt olarak

    Bu adamlar din düşmanı yaa inancını yaşayan birini gördülermi cinleri tepelerine çıkıyor. Sanki yahudisi hristiyanı katoliği dinsiz. Ne yapalım yani bizim dinimiz bu siz hoşlanmıyorsunuz diye insanlar dininimi terkedecek. Tam bir akıl tutulması görüşünüz bakış açınız batsın.

  10. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   Aç, susuz mu top oynasinlar !? Allah kabul etsin…
   Bu kafayı değiştirin ! Bu kafa, neyin kafası !? Herkesin inancına saygı duymaliyiz…!

   55
   19
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Tff, maç saatlerini düzenlemelidir. Kimse konuyu başka taraflara çekmesin. Kimse kimsenin dini inancına karisamaz. Yayıncı kuruluş kendi seyirci kitlesine göre maç saatlerinde her zaman değişiklik yapapiliyor. Ramazan ayında da tff değişiklik yapabilir. Asıl konu bu.

    19
    1
   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Aynen katılıyorum.Kimse kimsenin dinine karışamaz hakaret içerikli sözler söyleyemez.Laik bir devlette yaşıyoruz herkes inancında özgürdür tabi başkasının inancına hakaret edilmeden ayrıca ben şunu anlayamıyorum bu islam düşmanlığı nedir başka dinlerde var lakin her zaman islama yönelik hakaret , aşağılayıcı laflar var ırkçılık yaparak islama hakaret ediliyor bu doğru değil ben senin dinine saygı gösteriyorsam sende benimkine saygı göstermelisin şimdi avrupada papaz ayda 1 kez okullarda çocuklarla buluşuyor hristiyanlığı anlatıyor ona keza hristiyanların dini bayramları var onlar kirlaması böyle yapmaları yobazlık mı diğer dinlerdede budizm , hinduizm , yahudilik vs bu dinleri bayramları gelenekleri var şimdi bu dinlere inan yobaz mı oluyor böyle düşünenler kendinizi sorgulayın….

    19
    5
 2. ulan eski mv bozuntusu.oruç açmak gösteriş mi?.adamlar oruç tutmuş 2 hurma bir bardak su ile gösteriş mi olur.bira ile mi açsaydı …

  82
  38
 3. Oruç tutan futbolcu kardeşlerimiz ezan okununca orucunu açtılar ne gösterişi nedir bu tepki ayıptır ya sorsan birde müslümanım der herkesi kendisi gibi zannediyor zavallı.

  65
  23
 4. Yarkadas herkes senin gibi imansız mı.
  Allah senin gibileri bize ibret olsun diye göndermiş anlaşılan.
  Bir gün hıristiyanlara da bir söyle. Siz İslam düşmanımsınız.

  61
  35
 5. Oruçlarını nerde açacaklardı ramazan ayında Bodrumda deniz kıyısında şarapla mı açacaklardı? Din düşmanı herif

  56
  35
 6. yahu yıllarca tutunuz devre arasında açtınız ne oldu ezan vakti namaz kılın gösteriş maalesef tam bir arap kafası var ortada şehlere yaranma peşindeler

  47
  97
  1. @bursa16 yorumuna yanıt olarak

   şu yorumlara bak küfür mü ararsın hakaret mi ararsin sorsan oruçlu bakara süresinden haberi yok ne yazdını bilmez sayili gün orucu bilmez iş i gereği tutamayan olmadını bilmez tek bildiği yobazlik nasıl onu kafir ilan eder nasıl bunu aşalar nasıl kavga eder bursaspor bu kitle iyi daha iyi anlıyorum neden bu yerlerde daha kötü günler bekliyor bu takımı bunlar iyi günler taraftar kitlesi maalesef çok kötü herkes hakketini yaşar bu takımda onu şampiyonluktan sonra özelikle boş beleş bir kitle takıldı peşine zaten sonuç ortada baştan taraftarına çorbacı 15 yildir kombinem var her sene daha kötü son 10 yıl surekli çöküş zaten yazık

   1
   2
  2. @bursa16 yorumuna yanıt olarak

   Bence alkışlanacak ve helal olsun denilecek bir durum , senin götün yiyiyorsa sen o halde o sahada o nemde o mücadeleyi ver bakalım , biraz saygı , kendinize , ailenize , büyüklerinize küfür ettirmek hoşuna mı gidiyor ki..Unutma sen müslüman bir ülkede yaşıyorsun ve özgürsün , oruç tutmayabilirsin ama tutanları yargılamak en son sen ve senin gibi düşünenlerindir.Seni Allah ıslah etsin ne diyeyim , orucum çünkü ..

   35
   24
   1. @MURATA yorumuna yanıt olarak

    Müslüman ülkede yaşadığımızı federasyon bilecek, maç saatlerini buna göre ayarlayacak. Bu kadar basit.

    16
    11
    1. @Karacatimsah yorumuna yanıt olarak

     valla 2 dakikalık, 1 bardak su ve 2 tek hurma molasına tahammül edemeyen zihniyet, tff saatleri değiştirdiğinde ”memlekete şeriat geldi!” diye ülkeyi ayağa kaldırır.

 7. Aç, susuz mu top oynasinlar !? Allah kabul etsin…
  Bu kafayı değiştirin ! Bu kafa, neyin kafası !? Herkesin inancına saygı duymaliyiz…!

  43
  17
 8. oruç dinimizin gereği ama işi sağlığı oruç tutmasına engel ise kazaya bırakılıyor kimse burada din tüccarlığı yapmasın bu senenin modası oruç tuttuğunu belli etmek olmuş. galibiyet veya beraberliğe kulüpler para alıyor federasyondan. 25 gün sonra orucunu kaza yapabilirsin yaptığın meslekten dolayı kur’an da oyle diyor şimdi yorumlara bakıyorum herkes yazmış dinsizmisiniz şumu bumu diye açın okuyun biraz işinin karşılığını vermeyip oruç tutmak günahmı sevapmı bakın okuyun anlarsınız maç saateleri değişse ne olacak bu işi bu sene bir moda haline getiriyorlar ne yazık ki.

  36
  50
  1. @16pot16 yorumuna yanıt olarak

   sevgili kardeşim, adamların tuttuğu orucu, moda! gibi saçma-sapan bir anlayışla neden sulandırıyorsun?
   herkesin bünyesi farklı. oruçlu, oruçlu 12 km koşuyorsa bırak tutsun. ayrıca onun performansını değerlendirecek başlarında bir teknik ekip var.
   bu arada iki takımda da oruçlarını, kazaya bırakanlar da mutlaka vardır. tabi hiç tutmayacaklarda.
   bırakın bu herkese, ve üzerinize vazife olmayan şeylere burnunuzu sokmayı.

   7
   2
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Bu ülkede dinini yaşamaya çalışanlar ya gösteriş yapıyor olur, yada gerici. Ama her türlü rezilliği her türlü pisliği yapanlar çağdaş ve demokrat öylemi. Ama Öyle değil hırsınızdan gebersenizde bu ülkede İslamiyet vardır ve bunu gerçekten ihlaslı bir şekilde yaşamaya çalışan müslümanlar vardır. Siz ve sizin gibilerde buna saygı duymayı öğrenecek.

  2. @16pot16 yorumuna yanıt olarak

   Mesleğinden ötürü 25 gün sonra kaza yapabilir dediğin, Kur’an da yazdığını idda ettiğin ayetin mealinide yazarsan iyi olur, yazamazsın çünkü öyle bir ayet yok, sen şimdi büyük günaha girdin tövbe et ve ALLAHTAN bağışlanma dile. İstavroz çıkarn futbolcuların övüldüğü bir ülkede oruç açan kardeşlerimizin yuhlanması normal , ALLAH CC onlara ecrinin sevabının verdi, siz gibilerede arkalarından gıybeti ve günahı kaldı.
   Eskiden beri alimler der ki ; HER İBADETTE RİYA İNSANI ESİR ALIR AMA ORUÇ TUTANI ALAMAZ. Riya nedir , neden almazı biraz vaktiniz ve samimiyetiniz varsa öğrenin sonra yazın bence.

   10
   8
 9. Bunların hepsinin kafaları kıyak zihniyeti kötü Allah akıl sağlığı dilerim, ayrıca bu gençler kime gösteriş yapsın oruçları Allah katında kabul olsun

  30
  19
  1. @İlahiyatçı yorumuna yanıt olarak

   Araştırıp okumayan bir millet olduğumuz ne kadar belli senin bu yazdıklarına eksi verenler bu bilgiye nereden ulaşabilirim veya bize bunu ispatlarmısın diye bir soru sorsalardı burada konuyu saptırmadan dinimizde yaptığın işin hakkını vermenin ne kadar önemli olduğunu anlamış olurlardı….

   5
   13
 10. Adamlar alışkın değil ki Türkiye nin bir müslaman ülke olduğuna süper denen ligin aslında yabancılar ligi olduğu için hiçbir zaman bir oyuncu oruç da tutmaz ..bakın ilk 11 lere süperligte 2 Türk 9 yabancı ya da 11 i de yabancı..gençler bilmez bizim Bünyamin diye oyuncumuz vardı adam imamdı sorsan adama futbol mu islamiyet diye sinirden cevap bile vermezdi…
  Adamlara bak oruç tutmak bir hava atmak ya da gösteriş değildir bir inanç meselesidir..Biz Almanya da bile oruç tutuyoruz,işveren anlayışla karşılıyor yemek molalarını kendiniz ayarlayın diyor…
  Ne diyelim Allah akıl fikir versin akıl durması yaşayanlara…

  23
  16
 11. Sade bumu bunun gibileri sosyal medyada cirit atıyor. 100 senedir hu zihniyet aynı insanların inancına zerre kadar saygı yok, bu yüzden halk sizden nefret ediyor Anlayın artık. Hani din ve vicdan özgürlüğü var diyorsunuz ülkede Barış efendi!
  Bu hareketi başka bir din mensubu yapsa alkislarsiniz.
  Bu ülkedeki gizli sebataycilar açığa çıkmazsa cok bir birimizi yeriz

  23
  19
 12. Farz ibadetler gizli yapılmaz ayrica biz %99 u ,Müslüman ülkede yaşamıyormuyuz. Ne ara bu kadar gavurlaştık

  14
  11
 13. Yarkadaşın şov ifadesi tabiki yanlış olmuş ama şunuda unutmayın…Maç günü oruç tutan futbolcu demekki düzenli oruç tutuyor ve hafta içi yapılan tüm antremanlardada oruçlu…Güçsüz,zayıf yapılan, gece uykunun bölündüğü her antremanda sakatlanırsın ve gerekli gücü toplayamazsın.Takımda sahada ruh gibi gezindiğinde kimse burada laga luga yapmayacak…Bacasız endüstri denilen futbolda bir alt ligle bir üst ligin arasında gelir olarak ne kadar fark olduğunu hepimiz biliyoruz…Hemde dinimizde herşeyin kazasını yapma şansın olduğunu bildiğimiz halde….

  12
  9
 14. BU NASIL BIR SACMALIKTIR MÜSLÜMAN ÜLKEDE YASIYORUZ FEDERASYON NEDEN MACLARI IFTAR SAATINDA OYNATIYOR ANLAMIS DEGILIM IFTARDAN SONRA OYNAT MACLARI ARKADAS COKMU ÖNEMLI..

  10
  7
 15. Yaptigin is oruc tutmana engel teskil ediyorsa, ki profesyonel sporlar bu kapsama girer, orucunu kazaya birakabiliyorsun.
  Gece uykusunu tam almamis veya sahurda yemek yemis, tum gun su icmemis futbolcu sahaya ne kadar performans koyabilir? Oynadigimiz dandik ligde goze batmayabilir ama zamanidna Hakan Sukurler, Kucuk Hakan’lar sampiyonlar ligi mac gunu oruc tutup sahada bayginlik gecirirdi. Isin orasi da var. Takim arkadaslarinin emegine yazik etmeye sevap yazmiyorlar.

  9
  7
 16. İşte bu lanet zihniyetiniz yüzünden Allah hiçbir zaman size iktidar olmayı göstermesin inşAllah, Allah hiçbir zaman size güç vermesin, zihniyetsiz, kibirli, adi insan demeye utandığım cibiliyetsiz sürüleri …..

  9
  10
 17. Bu kitapsızlar istiyorlar ki herkes kendileri gibi gavur olsun, Hay ben bunun, ve böyle düşünenlerin zihniyetine tüküreyim.

  7
  10
 18. cocuklarin bir sucu yok. ne guzel oruclarini aciyorlar. bence oradaki tepki tff`ye. cocuklara oldugunu sanmiyorum.

  6
  12
 19. burası böyle bir yer bey kardeşim oruc ta tutulur oruc ta bozulur namaza da durulur evliyaların diyarı bursa burası allah kabul etsin sen ne düşünürsen düşün söyle senin şehrini bağlar burada böyle işine gelirse onlar bursasporlu saygıyla tebrik ediyoruz onları

  6
  6
 20. Arkadaş çocuklar kimseye bir şey ispatında değiller ama 30 gün tutacaklarına maç günleri tutmayıp 26 gün tutuverseler ne olacak sonra kazasını tutarlar. Hem performansları düşmez hemşerim farklı zihniyet sahiplerine malzeme olmazlar.

  6
  3
 21. Bu maç arası oruç açma olayı Baltazar Keçiören kalecisinin eylemiyle başladı ve hiç bir sıkıntı yok tabi ki inancı gereği herkes heryerde orucunu açabilir fakaattt önümüzdeki yıllarda maç içinde bir futbolcu ezan okunurken secdeye durursa ne olacak ?
  Olabilir mi olabilir, Arap ülkerinde yaşandı bu.
  Yada Güney doğu Irak hudutunda oruçlu nöbet tutan bir asker açlıktan zaafa uğrayıp diğer askerlerin can güvenliğini tehlikeye atınca ne diyeceğiz ?
  Maça çıkacak Futbolcu, operasyona gidecek asker yada ameliyata girecek doktor kendine bakmak zorundadır ve aç kalmamalıdır çünkü sorumlu olduğu başka insanlar vardır, hem kendi sağlığı hemde diğer insanların can güvenliğini gözetme sorumluluğuyla hareket etmelidir.
  Kimseyi gavur dinsiz imansız diye yaftalamadan önce kollektif bir iş içinde olanların insani bir sorumluluk üstlendiklerinin farkına varın önce.

  4
  5
 22. bu yarkadaş denen şerefsizi görün arkadaşlar sonra chp ve zihniyetine oy verirken bir kez daha düşünün derim.yarkadaş tescilli o çocuğu tescilli kâfir tescilli vatan haini tescilli namussuz tescilli terörist dir

  2
  5
 23. Bu ülkeyi saçma siyaset maffetti.dinle siyaseti kullanan herkezin Allah belasını versin. Neyse ben sizinle gurur duyuyorum çocuklar. Siz bukadar kötü bir yönetimin altında çok büyük işler çıkarıyorsunuz. Bursa gibi büyük bir şehirin sahip çıkmadığı halde siz canla başla mücadele ediyorsunuz. Baş tacısınız kardeşim

  1
  1
 24. CHP zihniyeti hep aynı kafa değişmez NATO mermer kafa insanların inançlarına saygı duyun laiklik demek özgürlük demek insanlar illa sizin gibi olamaz insanların görüşleri degişebilir fabrikadan çıkan tuğla gibi illa sana benzemek zorunda degil insanlar sizi bu kafada olduğunuz müddetçe kaybedersiniz elin gavuru bile saygı duyuyor Avrupa’da siz onlar kadar olamadınız

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu