Ortalar ‘karavana’

Yeşil Beyazlılarda yapılan 90 ortanın sadece 17'si hedefi buldu.

 

17’Sİ HEDEFİ BULDU

 

Süper Lig’de ilk 5 hafta sonunda 6 puanı bulunan Bursaspor’da kanat organizasyonlarındaki sıkıntı ön plana çıktı. Sezona başlarken kanat oyuncularının etkin olacağı öngörülürken, ortalardaki isabetsizlik gözlerden kaçmadı. Timsah 5 haftada 8 farklı futbolcu toplam 90 orta yaparken, bunların sadece 17’si hedefi buldu.

 

TUFAN ASİST YAPTI

 

Yüzde 18’lik bir oran yakalayan Bursaspor’da bu alandaki en başarılı isim ise orta alanda görev yapan Ozan Tufan oldu. Kısa süreli de olsa oyunun gidişatı içerisinde kanatta görev yapan Ozan, 9 ortadan 3’ünü olumlu kullandı. Genç oyuncunun isabetli kullandığı ortalardan birisi de golle sonuçlandı ve asist hanesine yazıldı.

 

ŞENER ÇOK DENEDİ

 

Bursaspor’da en fazla orta deneyen isim Şener Özbayraklı oldu. Sağ bek mevkisinde görev alan Şener, 25 kez orta girişiminde bulundu ve 7’sini olumlu kullanarak yüzde 28’lik bir oran yakaladı. Şener Özbayraklı’yı 19 orta ile Volkan Şen takip etti. Ancak Volkan bunlardan sadece ikisinde isabet sağlayarak yüzde 10 başarı oranı yakaladı.

 

SIFIR ÇEKTİLER

 

Aziz Eraltay ve Josue Filipe de bu ikilinin ardından 12 ile en fazla orta yapan oyuncular sıralamasında üçüncü sırada yer aldı. Yeşil Beyazlılar’da Ozan İpek yüzde 20, Aziz Eraltay ile Josue Filipe de yüzde 16’lık oranla orta girişiminde bulundu. Timsah’ta Ferhat Kiraz ile Cedric Bakambu ise isabetli orta yapamadı. Ferhat 5, Bakambu da 3 isabetsiz orta yaptı.

 

İŞTE İSİM İSİM ORTA VE İSATBET RAKAMLARI…

 

Şener Özbayraklı: 7 isabetli, 18 isabetsiz=25 orta Volkan Şen: 2 isabetli, 17 isabetsiz = 19 orta Aziz Eraltay: 2 isabetli, 10 isabetsiz=12 orta Josue Filipe: 2 isabetli, 10 isabetsiz=12 orta Ozan Tufan: 3 isabetli, 6 isabetsiz=9 orta Ozan İpek: 1 isabetli, 4 isabetsiz= 5 orta Ferhat Kiraz: 5 isabetsiz=5 orta Cedric Bakambu: 3 isabetsiz=3 orta

 

Bursa Hakimiyet / Ozan Demir

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu