Ortak hedef Bursa ve Bursaspor

Bursa Kent Konseyi bünyesinde başarılı çalışmalara imza atan Gençlik Meclisi, Bursa’yı ve kent gençliğini ilgilendiren konularla ilgili çalışmalarına devam ediyor.

 

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Üniversiteli Bursasporlular Derneği (Ünitimsah) üyelerinin ‘Ortak Hedef Bursa ve Bursaspor’ sloganıyla bir araya geldiği toplantı Kültürpark Ender Çay Bahçesi’nde gerçekleşti. Toplantıda konuşan Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar, Üniversiteli Bursasporlular Derneği ile ‘Bursa ve Bursaspor’ teması üzerine çalışmalar gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Avrupa Birliği Gençlik Programları kapsamında taraftar ve tribün kültürü üzerine geliştirdikleri projenin hazırlık aşamasında olduğunu vurgulayan Darılmazlar, “Gençlik değişimleri ve kültürlerarası diyalog çerçevesinde hazırlayacağımız projesinin teması, taraftar ve tribün kültürü üzerine olacaktır. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelecek taraftar derneklerinden genç arkadaşlarımızı Bursamızda ağırlayarak kentimizi ve Bursaspor’u tanıtacağız” dedi.

 

Gençlik projeleri arasında spor, taraftar ve tribün kültürü öğelerini içerisinde barındıran nadir bir proje üretildiğini söyleyen Darılmazlar, Ünitimsah ile gerçekleştirecekleri bu projenin Türkiye’ye örnek olacağını söyledi.

 

Ünitimsah Derneği Başkanı Ender Yılmaz ise, Bursa ve Bursaspor’un vizyon ve hedeflerini daha üst seviyelere taşımayı amaçladıklarını dile getirdi. Bursaspor taraftarının geçmişten bugüne örnek çalışmalar içinde olduğunu ve hep bu şekilde anılmak istediklerini vurgulayan Yılmaz, “Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin katkılarıyla gerçekleştireceğimiz proje ve çalışmalar sayesinde bizlerin Bursa’ya dönük olan yüzünü de göstermiş olacağız” diye konuştu.

 

Taraftar ve tribün kültürü üzerine hazırlayacakları projede yurtdışından gelen katılımcılarla atölye çalışmaları gerçekleştireceklerini de vurgulayan Yılmaz, proje çıktısı olarak kitap ve kısa metrajlı film hazırlayacaklarını ve tüm kamuoyu ile paylaşacaklarını dile getirdi.

 

Toplantıda ayrıca Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Ünitimsah ortaklığında ‘Yeşil-Beyaz Proje Grubu’ oluşturuldu. Proje grubu üyeleri Bursa ve Bursaspor’a yönelik projeler üretirken, etkinlik ve söyleşi benzeri çalışmaları da planlayacak.

 

bursagenclikmeclisi.org

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu