Ortak açıklama “Radikal kararların alınması gerek”

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu üyeleri ile Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği üyeleri sabah kahvaltısında bir araya gelip ortak bir bildiri yayınladı.

Bildiride, Bursaspor’un bugün içinde bulunduğu durumdan bir an önce kurtulabilmesi için önlemlerin alınması ve hem yönetimsel, hem de sportif anlamda bazı kararların acil olarak hayata geçirilmesinin gerekli olduğu açıklandı.

Toplantıda görüşlerini bildiren yeşil-beyazlıların efsane kaptanlarından Sinan Bür ve Sedat Özden Bursaspor’un tüm ülkeye mal olmuş şampiyon takım olduğunu ancak bugün yaşanılanların bu büyük camiaya yakışmadığını ve bir an önce ayağa kalkması için güçlü bir futbol aklına ihtiyaç olduğunu söylediler.

Bursaspor Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Suphi Evke de tüm eski futbolcular olarak taşın altına ellerine koymaya hazır olduklarını ve yıllarca formasını giydikleri bu şanlı arma için her türlü yardıma hazır olduklarını ifade etti.

Ligin ilk yarısının sonuna geldiklerini ve zamanın daraldığını da belirten Evke, Bursa milletvekillerinin, Belediye Başkanlarının, iş dünyasının, sivil toplum örgütlerinin kenetlenerek Bursaspor için tüm kentin ayağa kalkmasının gerekli olduğunu dile getirdi.

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder ise, Bursaspor’un ligdeki yerinin tüm camiayı üzdüğünü ve bu konuda bazı kalıcı ve radikal kararların alınmasının gerekli olduğunu kaydetti. Bursasporlu eski futbolcuların kulüplerine sahip çıkma isteklerinin takdirle karşılanacağını belirten Sakder, büyük Bursaspor camiasının da artık ayağa kalkmasının gerektiğini kaydetti.

Bursasporlu eski futbolcuların geçtiğimiz günlerde yayınladıkları bildirinin çok değerli ve akılcı olduğunu açıklayan Galip Sakder, Divan olarak her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bursaspor yıllardır sürünüyor. İlk ibra olmama şerefine (!) nail olmuş bölükbaşı döneminden beri inim inim inliyoruz. Eski futbolculardan biri neden Özselek gibi meydana çıkmıyor, ben varım demiyor diye hayıflanıyordum. Geç de olsa adım atmanız güzel. Sizi, başkanlık yarışlarında aday olarak görmek istiyoruz.

  41
  3
   1. @Fatih yorumuna yanıt olarak

    Hee. Doğru. O paraları bi tek Emin Adanur öder. Koca Bursa ona kaldı. Lan o Elektrik kurumu, resimdeki adamlardan bi tanesini görse borcu siler, para almaz be. Sen ne konuşuyon? Koyunun olmadığı yerde Emin’e Apturaman Çelebi dedik diye havaya girdiniz galiba. Hazırlanın yakında gidiyonuz. Öptümün trolleri sizi.

    2
    1
 2. Calisin dersinizi hazirlayin mac yonetim taslagini gecici teknik heyete taktim edin. Oturun izleyin maci teknik heyet verilen bilgileri uygulayamaz ise verin demec ve bu basarisizlik dongusunu herkes anlasin. Suclulari ayiklama zamani geldide geciyor. Lakirtilar lakirti olarak kalir yapilan ve yaptirilan sonuc verir. Bursasporlular siz uyumaya devam edin BURSASPOR yok oluyor az kaldi bebelerde biz cok cabaladik olmadi der ve kenara cekilir.

  18
 3. Her türlü çatlak sese ve karşı çıkmaya rağmen, çıkar ve de menfaat üzerine kurulu bu kokuşmuş düzeni sonlandırıp, bildiride bahsedilen öğrenme ve çalışma üzerine kurulu düzeni kurmak, Bursaspor için yapıp yapılabilecek en büyük hizmettir.

  17
  1
 4. HEPSİ LAF OLA BERİ GELE. İCRAAT LAZIM İCRAAAAT. NE LAZIM OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR. İCRAAT ÖNEMLİ OLAN. BOŞU BOŞUNA TOPLANMIŞLAR. SAKDER KONUŞUYO DİĞERLERİ HEPSİ YEMEK YEME DERDİNDE BAKSANA. PEEHH

  14
  11
 5. Üzülerek okuduğum yorumlarda Bursaspor aşığı oldukları için Bursaspor dan başka klüpte oynamayan izlerken zevk aldığım bu Bursaspor sevdalılarının Bursasporluluğunun sorgulandığıni gördüm.Yazık çorbacilar ve her defasında değişen başkanların hiç değişmeyen yalakaları kulüpten beslendikce semirmeye ve şımarıklığa devam edip kene gibi Bursaspor umuza zarar vermeye devam ediyorlar.Keneler siz Sedat 3 ü izlememiş siniz anlaşılan.3 büyüklerin yalvarmalarına rağmen Bursaspor’ dan ayrılmayan İstanbul dışından milli takımın kaptanlığını yapan ilk futbolcudur.Taşkınlık yapmaya kalkan yada küfür eden taraftarlara kafasını kaldırıp baktığında utanıp susardı tribünler .Ama utanmayı bilen gerçek Bursaspor taraftarlarıydı onlar.Tek büyük olan Bursaspor du.Şimdiki gibi kulübe ceza aldıran adı Texas, radikal.ünitimsah falan değil gerçek Bursaspor taraftarlarıydı.Böyle taraftarlara böyle yönetim, böyle matavz gibi futbolcular . şampiyon olduk taraftar olarak şimardik . Bursaspor un yeniçerileri taraftar oldu.Volkan i istemezük,Sercanı istemezük.Heykeli dikilen Batalla yı,kaptan Harunu arabanın önünü kesip dövdünüz.Şampiyon hocayı ağlattınız.Geçen sene Vakıf köyden çıkan hoca ve futbolculara dil uzattınız.Sebep başarılı değillermiş oysa sezon öncesi o takıma herkes küme düşer diyordu.O takım çoluk çocuk denecek yaşta oldukları için pandemide tüm Türkiye tarafından en çok izlenen ve başarılarından gurur duyulup sahiplenilmişti.İstemezükçülerin icraatları sayesinde yönetim takımı dağıttı.Hocayı şimdide kaptan Emirhan ı yediler.Böyle başa böyle tarak.Mükafat sondan üçüncü lük.

  1. @Fiko yorumuna yanıt olarak

   Ulan şerfsiz sen ölmedin’mi
   Ben seni öldü sanıyordum bana çok
   Kötü hakaret etmiştin ( aynen şu hakaretin)

   Hee, aldın. Geri geri. Bi tane formaalmazsınız
   amk.Stadın önünden sahte forma alırsınız 10
   Liraya.ondan sonra hisse alacz ayakları
   Noktasına virgülüne kadar aynen böyle
   Yazılı. Şerefsiz vede alçaksın Oğlum vede ben
   İzine gelemezsek
   Paris’ten şipariş verip forma Alıyoruz bırak 10 TL, ye
   Forma almayı transport parası yani teslimat 100 Ero
   Forma paraları hariç
   Not:, Anı duvarında Baba Oğul iki’de Tuğlamız var
   Bunu’da sana kapak yapıyorum
   Bi daha tanımadın kişilere hakaret etme

 6. Hemen istifa etirip takımın basina geçmelisiniz bunlar bu takimi bitirir sportif başarıyla işi yok ki bunlarin

  6
  3
 7. Bunların içinde bir tane Bursaspor lu varsa daha da bir şey bilmiyorum ben…
  Yıllardır boş boş konuşmak da nedir anlayamıyorum kim yönlendiriyor sizi bir bitmediniz Bursaspor bitti
  Hala oradan sallıyorsunuz! Madem her şeyi iyi biliyorsunuz niçin Bursaspor a sahip çıkmadınız bu duruma gelene kadar bakın başkanımız daha çocuk denecek yaşta bu alemde çok acemi ama yine de sahip çıktı bir şeyler yapmak için uğraşıyor ama çakallar la uğraşmak kolay değil sizler ona yardımcı olsaydınız belki şimdi çok daha iyi yerlerde olabilirdik..
  Birlik beraberlik deyip siz salladıkça Bursaspor daha çok parçalanıyor!

  6
  9
 8. ee borçlar ödendi tahta acıldı sıra geldi neye şimdi cepleri doldurma zamanı emini gönderecekeler nasiplenmesi gereken biri gelecek yarım yamalakta olsa pasta hazır sayılır bakalım emin başkan gidince kim gelecek cok merak ediyorum düzelecekmi hayır gelen diyecekki emin başkan bana enkaz bıraktı ceplerini iyi kötü dolduracak körüstan gibi bölükbaşı gibi mesut mestan gibi kamatı yazmıyorum onun gözle görülür bir şeyini duymadım görmedim bursasporun küme düşmesi ne bu kadar cok üzülen eski edebiyatcılar sorarım size bu güne kadar nerdeydiniz süper ligten düşerken nerdeydiniz elektirikler kesik iken otobüs hacizlenirken emekcilerin maaşı verilemezken nerdeydiniz gençleri miz bir bir kacarken nerdeydiniz neyin kokusunu aldınızda birden bursasporluluğunuzu hatırladınız

  4
  3
  1. @vefasız yorumuna yanıt olarak

   Yok yaw Emin’i gönderemezler. Çünkü şu an Emin nasipleniyor. Baksana kulübü Timsah Arena’ya taşıyor. Takımı da Vakıfköy’e taşıdıktan sonra Emin Koop Özlüce konakları jhayırlı işler diler. Hırkız inmeler.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu