Onuralp Bitim: Bursaspor peri masalı gibiydi

Bursaspor Basketbol Takımının göz bebeği olan ve kontratının sona ermesinin ardından NBA takımlarından Cgicago Bulls'a transfer olan Onuralp Bitim katıldığı Socrates Stüdyo'da Kaan Kural ve İnan Özdemir'in konuğu oldu.

Kariyeri ile ilgili soruları cevaplayan Onuralp Bitim, Bursaspor günlerinden de bahsetti.

İşte o ifadeler;

Bursaspor‘da bir sıçrama yapacağımı biliyordum. Kendime güvenim olmasa Bursa‘ya gitmez ve o riski almazdım. Kulüp ve kariyer olarak daha garanti bir yol çizmeye çalışırdım.

Bugüne kadar hayatımda hep bir çıkış anı yakalamayı hayal ettim. Benim için bunu kolaylaştıran insanlardan birisi de Dusan Alimpijevic oldu. Kendisine bana kattığı değerler için çok teşekkür ederim. Ben Bursa‘ya ilk gittiğimde antrenmanda Dusan‘ın bir seminere gitmesi gerekti. Yardımcı antrenörler ile idmana çıktık. Bana yardımcı antrenörlerimizden birisi durmadan “Onuralp sen şöyle geç” diyor. Sonra set oradan başlıyor.

Bunun idmanda sürekli olduğunu görünce “Beni toptan bilerek mi uzaklaştırıyorsunuz. Ben topla gayet iyi oynayabiliyorum” dedim. Bu sözlerim Alimpijevic‘e gitmiş. Bana ertesi gün “Odama gel” diye mesaj attı. Ben de gittim. Bana “Sen top mu istiyorsun?” dedi. “Evet” dedim. “Top ile oynayabileceğini düşünüyor musun?” dedi. “Kesinlikle” dedim. “Sen kendini o kadar yukarıda görüyorsun he. Madem öyle bu *****min topunu sana vereceğim. Ve sen de topu almanın ne kadar büyük bir hata olduğunu anlayacaksın.” dedi. Alimpijevic daha sonra bir röportajında ise “Neyse ki; ben haksızdım” ifadelerini kullandı.

Bursaspor‘da oynarken Kevarrius Hayes ile pota altında hiç sıkıntı yaşamadık. Biliyordum ki Hayes bloklayacak. Kafamızda bu algı vardı. John Holland bambaşka bir seviyedeydi. Andrew Andrews benim çok sevdiğim ve çok şey öğrendiğim bir oyuncuydu. Peri masalı gibi bir sezon geçirmiştik.

Programın videosunu alttaki linkten izleyebilirsiniz.
Kaynak
Socrates YouTube

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. futbol ve basketbol şubeleri.
  ikisi de aynı kulüp ama aralarında gece, gündüz gibi fark var.
  birini sportif bir akıl. diğerini medya ve taraftar yönetiyor.
  sonuç ortada…

  24
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu