Onlar Avrupa’da oynar

Mehmek Zeki Çelik, Bursaspor'un alt yapısından çıkarak Avrupa'ya transfer olan isimlerden biri...

Fransa‘nın Lille takımında forma giyen genç bağ sek, ilk başlarda Avrupa’ya transfer olmak konusunda çekinceleri olduğunu söyledi. Genç isimlerin mutlaka Avrupa’ya çıkmaları gerektiğini ifade eden Mehmet Zeki ÇelikGenç oyuncuların kendilerini gösterip ortaya çıkmaları lazım.

Ben de ilk başlarda Avrupa’ya transfer olma konusunda korktum ve çekindim. Bence herkesin gidip denemesi lazım kendi gelişimleri açısından. Tabii ki şu an hepsi Avrupa’da oynayabilir‘ dedi.

Mehmet Zeki Çelik, ‘Kimler Avrupa’da oynayabilir‘ sorusuna ise ‘Bursaspor’dan Ertuğrul ve Muhammed var‘ yanıtını verdi.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Avrupadan teklif gelecek olan geçnlerimizin önünü kapatmamalıyız,
  2,5-3 MİLYON EURO gibi bedellere satışlarına izin vermeliyiz,
  Burda amaç altyapı oyuıncularımnız sayesinde Bursaspor olarak Avrupaya açılmak ve
  Gençleri gönderrirken %20-25 gibi sonraki satıştan pay alıp, Avrupada daha yüksek bedellere,
  Transfer yaptığında para kazanmaya devam etmeliyiz.

  1. @Ali yorumuna yanıt olarak

   avrupa da oynamak futbolcuya öncelikle onların disiplini,profesyonelliğini görme imkanı sağlar,ingiltere fransa almanya ispanya ve italya liginden başka doğru düzgün bir lig de yok zaten.Orada da belli başlı kulüplere gideceksin, vollodolid,huesca,fortuna mortuna bu kulüplerin bizim sıradan ekiplerden pek farkı yok.Zeki Çelik bence fransanın en iyi takımlarından birinde oynuyor, o açıdan başarılı.Ama aldığı para yine bizimkilerden farklı değil.Ertuğrul da Muhammed de hatta barış yardımcı da tunay torun da oynar ama dediğim gibi üst düzey takımlarda oynama şansı az bunların.

   3
   2
  2. @Ali yorumuna yanıt olarak

   Evet bu çocuklar için bi haber çıksında abrantta bekler gibi nasıl sallıyayım diye bekleyenler sahnede. Bu çocuklar başka takımta olsa örnek gösterirsiniz. E sallamak ayrı bir sanat.yav Avrupa’da oynarsa zarar mı edersin. Birde bunlar yıllardır emek vererek alt yapı ürünü,

 2. Yuh be sayfalara bakıpta Ertuğrul lan ilgili bi haber çıksa hemen Bizanslı lar iş başında ulan bu çocuk bunları hak etmiyor ya hiç mi hata yapmıcak zaten havadan kuş tutsa yine yaranamaz. Çünkü eskilerden kalan tek o . Yanlışlıkla takım yenilsin hemen Ertuğrul. Malatya maçı 1–0 maç verdik Ertuğrul olsa 1-1 bitseydi hemen Ertuğrul suçlu

  4
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu