Öneriler

Bursasporlu Eğitimciler Hareketi kısa adıyla BEH farkını yine gösterdi. Büyük çoğunluğu üretmeden sadece ‘Eleştiri kültürü’ ile yoğrulan bir camiaya, değer katacak bir projeye daha imza attılar. “O’nun formasını da sen al” kampanyasının ardından “Armayı sırtla” diyerek yine minik dimağlara yönelik muhteşem bir işi başardılar Hem onlara hem de onlara kulak veren yönetime sonsuz teşekkürler. Artık kendilerine ‘istek kampanyalar’ da gelmeye başlayabilir diyor ve ilkini ben dile getiriyorum.

 

 

PROFİL DEĞİŞMELİ

 

Bir gün açılacağını umut etiğimiz! Timsah Arena ile birlikte Bursaspor eşik atlayacak. Bu seviyeye uygun ve daha da üst seviyelere çıkmak için her alanda altyapı çalışmaları yapılmalı. Bu manada camianın profiline şehrin her kesiminden insanların katılmasına yönelik olarak, ekonomik durumu iyi aile çocuklarının da Bursasporlu yapılmasını hedefleyen bir kampanya planlarlarsa çok iyi olur. İyi eğitim alan patron ve patron veliahtlarının Bursasporlu olmaması sıkıntısını, özellikle kulübe yönetici bulma anlamında şuan çekiyoruz. Orta kesim zaten bir şekilde Bursasporlu oluyor; ama şehrin kaymak tabakasının da Bursasporlu yapılabilmesi gelecek için çok çok önemli görüşündeyim. Mesela maçlara kampanyalarla çocuklar getirilecekse bu tip ailelerin çocuklarının okuduğu kolejler ihmal edilmemeli.

 

RENK STANDARTI

 

Bir diğer önemli konu da yeşil rengi yanlış kullanışımız.

En güzel renklere sahibiz; Peki bunu iyi kullanabiliyor muyuz ? Kesinlikle hayır. Özellikle Ankara’daki süper kupa maçında bu çok net ortaya çıktı. İstanbul ekibi Galatasaray Takımı’nın tribünleri sarı kırmızı renkleri ile göz alırken, Bursapor tribünler görsel anlamda çok silikti. Bunun en büyük nedeni “Yeşilin tonu” Evet Bursaspor çok güzel ve canlı bir renk olan yeşilin koyu ve kötü bir tonunu kullanıyor ki bu emin olun Bursastore satışlarına bile yansıyor. Dünya kulüpleri ve son olarak Galatasaray renlerinin standartını belirlemiş durumda. İstanbul ekibi, kurucusu Ali Sami Yen’in notlarına bakarak şuanki sarı ve kırmızı renk tonunu belirledi ve bunda da elde ettiği başarı ortada. Bursaspor’da böyle eskiye dayanan bir veri yok. O yüzden en canlı ve göz alıcı ve ürünlerde al beni sağlayacak yeşil renk kodu Camiaca belirlenmeli ve takım, taraftar her alanda bunu kullanmalı. İskoç Celtic'in kullandığı yeşil güzel mesela. Taraftarlar da ana renk olan yeşili tercih ederek stada gelmeli. Beyaz görsel olarak zayıf olduğundan tribünde bir şey ifade etmez. Hollanda’nın turuncusu gibi tek ana renk görsellik açısından çok önemlidir. Tribüne gelirken beyaz değil yeşil ağırlıklı formalar, tişörtler tercih edilmeli ki tribüneler daha etkileyici görülsün. Bunun için de yeşil renk kodunun acilen belirlenip standarta bağlanması gerekiyor.

 

BURSASPOR KOLEJİ

 

25 yıldır dile getirilen bu projeyi hayata geçirip “Kendi de tarihe geçecek” bir başkan çıkmayacak mı diye merak ediyorum ! Eğitimin önemi bu kadar ortadayken bu proje nasıl bu kadar ihmal edilir hayret ! Başkan adaylıkları döneminde bu konuda en ciddi çalışmalara sahip, şuan da başkan yardımcılığı yapan Mesut Mestan’dan açıkçası bu konuda bir çalışma bekliyorum. O olmazsa, diğer başkan adayları bu konuda bir şeyler yapabilir. Asıl yönetimde değilken verilen destekler samimiyet göstergesidir.

 

KULÜP MARŞI

 

Bursalı Fettah Can sağolsun bugüne kadar ki en güzel Bursaspor şarkısına imza attı. Kendisine bildiğim kadarıyla olması gerektiği gibi bir teşekkür edilmedi. Neyse biz tekrar edelim. Sağolsun varolsun. Fettah’ın yazdığı yukarıda ifade ettiğim gibi 'şarkı özellikleri olan' bir eser. Yani marş değil.Yeni stadla birlikte Bursaspor’un gerçek bir marşa sahip olması gerekiyor. Bu yönde ciddi bir çalışma şart. Marka bir kulüpsen güzel bir marşın olmalı. Neyse öneriler bizden, dikkate alıp alıp almamak yönetimden. Bu yazdıklarımız her marka kulüpte olan, olması gereken şeyler. Yapıp tarihe geçmek veya daha önce olduğu gibi kulak arkası etmek tercihi Başkan ve yöneticilerin.

 

 

 

Bursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu