Öneri

Ülkemizin yaşadığı sıkıntılı süreç hepimizin malumu. Bu günlerde futbolu düşünmek, konuşmak güç.

Resmen bir Türk kerbelası yaşadık arkadaşlar. Türk ordusunun kamuflajına, silahına, tankına, uçağına sahip kimseler, Türk milletini evlatlarını, polisini vurdu. Durumu diğer olaylardan farklı kılan, şehadetleri diğerlerine nazaran daha acı kılan bu unsur. Bizlerde omuz omuza düşmana karşı savaşması gereken kişilerin, kendi vatandaşını öldürecek kadar hainleşmesinin acısını derinden hissediyoruz. Dinlediğim şehit  yakınlarının ortak tek bir sözü oldu; “Keşke başka terör örgütleriyle,düşman ile savaşsaydı da şehit olsaydı, kendi askerimiz bildiğimiz kişilerin yapması üzüntümüzü bir kat daha arttırıyor. “Allah bu memlekete bir daha böyle büyük acı, böyle büyük ihanet yaşatmasın, birliğimizi bozmasın” diyor bu yazıyı yazmamdaki asıl amaca geçmek istiyorum.

Bildiğimiz üzere 2016-2017 Turgay Şeren Sezonu fikstürü çekildi. İlk maçımız Adanaspor ile deplasmanda. Kulübümüz takdire şayan bir açıklama ile şehit olan kahramanların isimlerinin yer aldığı forma ile sahaya çıkacağını açıklamıştı. Benim naçizane önerim; bu maça kara yolu ile gidecek taraftarlarımızın yahut Niğde‘ye gitme fırsatı olan yöneticilerimizin Niğde’nin Bor İlçesi, Çukur kuyu beldesinde ikamet eden, darbe girişiminde cuntacı komutanın emrine uymayıp alnından vurarak darbeye kalkışanlara ilk kurşunu atan ve  girişimini büyük sekteye uğratan, daha sonra cuntacı askerler tarafından şehit edilen Ömer Halisdemir’in ailesine ziyarette bulunup hem evlatlarının isimlerini yazdığı formayı etmeleri, hem de bu güzel evladı yetiştiren ailenin elini öpüp vatanın onlara olan minnetlerini ifade etmeleridir. Taraftar gruplarımız yahut yöneticilerimiz uygun bulur ya da bulmaz bilemiyorum fakat bu hareket ailenin evlatlarının boşa can vermediğini hissetmelerini sağlayacak hem de milli duyguları, vatan meselelerindeki duyarlılığı her daim ön planda olan büyük Bursasporcamiasına yakışır bir hareket olacaktır düşüncesindeyim.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu