Önceliği Lige Verdik!..

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, lige konsantre olduklarını belirterek, “Avrupa’da başarılı olalım diye büyük oyuncular alıp ekonomik sıkıntı yaşamak istemedik” dedi. Zorlu fikstüre rağmen 4’te 4 yaptıklarını vurgulayan Sağlam, Gaziantepspor ve Bucaspor’la oynayacakları iki maçtan alacakları sonucun, ligdeki gelecekleri için önemli olduğunu söyledi.

 

Valencia mağlubiyetinin futbolcular üzerindeki etkisine de değinen tecrübeli çalıştırıcı, “İşleri birbirine karıştırmamayı bugüne kadar becerebildik. Şunu biliyoruz ki önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyorsak ligde iyi sonuçlar almalıyız. Avrupa’da oynamak şehir için büyük bir zevk, bunun keyfini çıkarmaya çalışıyoruz. Avrupa’da başarılı olalım diye büyük transferler yapıp ekonomik sıkıntı yaşama yolunu seçmedik. Çok büyük paralar harcayınca kısa vadede başarı elde edeceğinizin garantisi yok” diye konuştu.

 

Elde ettikleri başarıda takım oyununun önemli olduğunu ifade eden Sağlam konuşmasını şöyle noktaladı: “Geçen sezon kadro kalitesi olarak bizden daha iyi olan 10 tane takım sayabilirim. Ama takım oyunu oynayarak şampiyonluğa ulaştık. Bizim tek başına skoru değiştirecek, 5 kişiyi çalımlayıp gol atacak oyuncumuz yok. Biz, takım oyunu oynayarak bir yere varabiliriz.”

 

Kaynak:Milliyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu