Önceden haberimiz vardı

Tecrübeli stoper, "En kötü 3'üncü bitirip Avrupa kupalarına gitmeyi hedefliyorduk bunu da başardık" dedi.

 

Bursaspor'un tecrübeli stoperi Ömer Erdoğan, geride bırakılan 2010-11 sezonu Spor Toto Süper Ligi'ni değerlendirdi. Kendileri açısından iyi bir sezon geçirdiklerini ifade eden kaptan Ömer, "Geçen sene şampiyonluktan sonra, 'Bu takım düşüş yaşar, zirvede yer alamaz' diyorlardı. Tam tersine, sezona müthiş bir başlangıç yaptık. 3 kulvarda da mücadele ettik. İlk yarıyı istediğimiz noktada bitirdik. İkinci yarı ise istediğimiz gibi olmadı. Yarıştan koptuk. Motivasyon eksikliği oldu. Son haftalarda da biraz stres yaşandı. En kötü 3'üncü bitirip Avrupa kupalarına gitmeyi hedefliyorduk, bunu da başardık" diye konuştu.

 

"İLK YARIDAKİ YORGUNLUK NEDEN OLDU"

 

Sezonun ikinci yarısında takımdaki düşüşün nedenlerini değerlendiren Ömer Erdoğan, "Bu sene evimizde oynadığımız maçlardaki avantajı kullanamadık. Bu haftalar da puan kayıplarına ve dolayısıyla motivasyon kaybına neden oldu. Düşüşe geçtiğimizde, 'Hırslı görünmüyorlar' diye tepkiler aldık. Ben buna katılmıyorum. Takımda tüm arkadaşlarım hırslıydı. Baklavasına bile maç yaptığımızda kimse mağlubiyeti hazmedemiyordu. Böyle bir gruba sahiptik. İlk yardıdaki yorgunluk, psikolojik yorgunluk ve motivasyon eksikliği nedeniyle zirveden kopmuş olduk" şeklinde konuştu. Kaptan Ömer takımdan ayrılan arkadaşları için ise, "Bu bilgiyi biz daha önce almıştık. Üzücü oldu. Ama profesyonelliğin içinde bu da var" dedi.

 

Takımdan ayrılanlar için hocaya ve yönetime sitem edenler ilk önce kaptanın söylediklerine kulak versin.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu