Önce Yağmur Sonra Güneş!..

Türkçe anons yapıldı Karşılaşma öncesinde Ibrox Stadı’nda Türkçe anons yapılırken, “Maç izleyicileri, özellikle Bursa’dan gelen konuklarımız, hepiniz hoş geldiniz. Avrupa’nın en önemli futbolcularını izleme şansı bulduğunuz Şampiyonlar Ligi’nde sahada mücadele eden futbolculara saygı göstermenizi, alkışlamanızı rica ederiz” denildi.

58 Türk gazeteci akredite oldu Bursaspor’un Rangers karşılaşmasına Bursa’dan, İstanbul’dan ve ulusal gazetelerin İngiltere temsilcilerinden oluşan 58 Türk gazeteci akredite oldu. Ancak, İskoç ve İngiliz gazeteciler kapalı tribünde en önde oturtulurken, Türk medya mensuplarına Rangers taraftarının en arkasında, tribünün en üstünde yer ayrılması tepki çekti.

Atlı polisler görevde Karşılaşma öncesinde Atlı Polisler stat çevresinde gezerek taraftarları yakın takibe aldı. Ancak, her hangi bir gerginlik gözlemlenmedi. Yedek kalelerde ısındılar Her iki takımın kalecileri Ibrox Stadı’na getirilen yedek kalelerde ısınması dikkat çekti. Böylece normal kale önlerinde bozulma olması engellenmiş oldu. Takımlar formalarını giymek için soyunma odasına gittiklerinde görevliler yedek kaleleri stadyumun dışına çıkardı.

1 saatte doldu 51 bin kişilik Ibrox Stadı maçtan 1 saat önce boştu. Ancak karşılaşma başladığında büyük ölçüde dolması dikkat çekti.

 

Kaynak:Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu