Ömer Kılıç: Senin derdin ne?

Bursaspor'da 10 yıl forma giyen ve Recep Günay’ın 1999-2000 sezonunda başkanlık koltuğunda oturduğu dönemde takım kaptanı alan Ömer Kılıç'tan tepki geldi.

Recep Günay’ın bir an önce görevi bırakması gerektiğine vurgu yapan ve sert ifadeler kullanan Ömer KılıçRecep Günay senin derdin ne?
1 milyar borcu neyle ödeyeceksin?
Yabancı oyunculardan dolayı puan silmeler gelince ne yapacaksın?
Bırakın puan silmeyi küme düşme cezası bile gelebilir. TFF’den 3 puan silme cezası garanti. Kaçmak bile çare olmaz. Bırak kardeşim bu kulübü, bu kulüp yeterince reklam yıldızı çıkardı zaten.” dedi.

44 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. 1 milyar borcu ödemeye gelmedi adam zaten, kimse de o 1 milyar borcu ödemeyecek. Bu adam o 1 milyar borcun hesabını sormaya çalışıyor. Destek olacağınıza köstek oluyorsunuz.

  Karşısında savunduğunuz adamda o 1 milyar borcun en büyük alacaklısı, puan silme cezalarına konu olan transferlerden bazılarının müsebbibi. Yazık kafanıza.

  112
  102
  1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Davalardan bir şey çıkmaz bunu anlamak istemiyorsunuz futbolcuya TFF’ye alacaklıya ne diyeceksin dur bir dava sonuçlansın öderiz mi diyeceksin ?

   22
   9
  2. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Borcun hesabını sorması bursasporu süper lige döndürücekmi ortada bursaspor kalmıcak sen hala hesaptan bahsediyon yıllarca sürecek dava sonunda bakalım bursaspor kalıcakmı

   23
   17
  3. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Hesap sorsa nolcak diyelim borçlular bulundu sonra geçen zaman zarfında puanlar silinecek ödemeler yapılamayacak her maç mağlubiyet ve küme düşme cezası sizde oturup davayı kazandık diye sevinirsin iz

   23
   14
  4. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Ya gerçekten sana yazık İbrahim yazıcıdan da hesap sordu salla dur ligler başlayınca geçmiş olsun diyecez bu takıma ona üzülüyorum

   25
   10
   1. @Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

    ali dedeniz ronoldoyla messiyi transfer edip 1.lige mi çıkaracak kardeş. 3 sezon süper ligde ligde kalmaya oynatıp en sonunda başarmış adamdan mı medet umacaksınız. nasıl bir kafanız var sizin anlamış değilim.

    1
    2
  5. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   recep aydın’ın derdimi?
   a- borçları ödememek. zaten bunlar hak edilmiş alacaklar değildi.
   b-kulübü arındırabildiği kadar eski kirlerinden temizlemek.
   c- kulübü amatöre düşürüp FK. yapmak.
   d- alacaklılara avuçlarını yalatmak.

   aslında bu senaryolara hiç gerek kalmadan ve FK olmadan da kulüp borçlarını ödeyebilir ve bataktan çıkabilir.
   çünkü bu şehrin kaynakları Bursaspor’un yedi sülalesine yetecek kadar fazla.
   taraftarının ve medyasının son derece bilinçsiz, skorcu, baskıcı ve sabırsızlığı düzgün ve güvenilir insanların başkan adayı olarak ortaya çıkmalarını engelliyor.
   dolayısıyla kaynakların yönü kulübün kasasına yönlenmiyor…

   25
   2
   1. @Hıdır ben yorumuna yanıt olarak

    Recep Aydın kim yaw? 2 sene önce Bursaspor’da orta saha oynarken KSK’ya transfer olan lavuk mu? O mu düşünüyo bu kadar muştluğu?

   2. @Hıdır ben yorumuna yanıt olarak

    Tabi ya. Bi kombine almayacaksın. Lafa gelince bursanın büyükleri bursasporu bataktan kurtarsın. Önce sen üzerine düşeni yap. sonra patronlara laf söyle. ( üzerine alınma arkadaşım genele söyledim )

 2. Ya anlamadigim başkanlık seçiminde kimse çıkmadı şimdi niye her yer çakal oldu . Ömer gel sen kurtar madem bursasporu . Boş yapmak kolay

  66
  58
    1. @HERŞEYİM yorumuna yanıt olarak

     Aslında çok da iyi olurdu. Dert biterdi. Para gelirdi. Zengin olurduk. Olduktan sonra da Fener’i de Cincon’u da, 8 Taş’ı da dikerdik.

     2
     1
   1. @Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

    Kardeş, küsenler ne oldu da bir anda küslüklerini bir kenara bırakıp şimdi adayım demeye başladı? Bu sorunun yanıtını verir misin rica etsem? Yeni 1060 oy olayı mı geliyor. Zaten o 1060 kişinin de payı var bu günlere gelinmesinde.

    9
    4
   2. @Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

    Banaz yönetimine de böyle baskı yapılıp 2 defa kongre kararı aldırılmıştı zamanında. O zaman başka adaylar niye çıkmadı renktaşım? Şimdi de baskı uygulanıyor yönetime. ama kongre kararı alınırsa herkes kongreye günler kala çekilecek tekrar kenara. Su bi kere bulandı, yerel medya dahil herkes Recep başkanın üstüne gidiyor. 1 milyar TL borcu kim yaptı? Bu borç bu noktaya gelene kadar nerdeydi o küsen arkadaşlar? Şimdi herkes bi panik halinde ortaya çıkacak diye eski dosyalar.

    12
    7
   3. @Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

    Banaz yönetimini ve belediyeyi mumla arayacaksınız. Ulan her şey tikirinda gidiyordu bok vardı da değiştirdiniz. En azından belediye eliyle hersey yürütülüyordu

    16
    9
    1. @M.DUNDAR yorumuna yanıt olarak

     Belediye yönetimi kendi bıraktı. Basınımızın bazıları ve meşhur Texas grubu da arkalarında olmalarına rağmen bıraktılar. Son bir iki maç protestosu ile yönetim bırakılmaz! Dolayısı ile kimsenin aday olmaması sonucu Recep bey ve yönetimi geldi, hatırlatırım.

    2. @M.DUNDAR yorumuna yanıt olarak

     Çok haklısın kardeşim belediye bursasporun her şeyi ni dolaylı dolaysız yoldan yürütüyordu taki bursasporun içi boşalana kadar bursasporun içini boşalttılar bir şey kalmadı belediye kenara çekildi nasıl bir millet olmuşsunuz anlamadım iyi ki almanyada yaşıyorum 1 kilo taze fasülyenin kilosuna 140 tl veriyorsunuz ekonomi iyi dersiniz şampiyon takımı hiç ettiniz belediye ne güzel yürütüyprdu dersiniz kiralık beyinle gezerseniz olacağı bu almanya türkiyeyi kıskanmıyor o işin latifesi acınacak durumu geldiğinizden bir yerleriyle gülüyor haberiniz olsun

     3
     1
     1. @Mistik11 yorumuna yanıt olarak

      Yok daha gelmedi kardeş. Aradım geçen gün Tayyip Bey’i, ama açmadı. Nası kırıldım bi bilsen. Ulan yoksa benim yerime Recep Günay’ı falan mı aday göstercek diye endişeye kapıldım, ama sonra bi öğrendim ki, Messut Mestan denen adam, yengenin altın bilezikleri bozdurmuş, bu sefer de Osmangazi’ye Belediye Başkanı olcem diye Ankara’da icazet peşinde koşuyomuş. Ulan ne hırs be. İlle bi yere başkan olcek Allahsız.

     2. @Mistik11 yorumuna yanıt olarak

      icazeti yola çıkmış ama kargoya takıldı galiba . Geçenlerde orhangazi de bir tepede görüntülenmiş kendisi toog fabrikasına bakıyormuş ama hep aç lara rastlamış toog görememiş neyse varank yakında gelir hem togg görür hemde icazetini alır

 3. Ömer abicim oynadığìn saygi duyarim
  İyi futbolcuydun ama senin eski
  Başkanın olan adam iplikleri
  Teker teker meydana döküyo
  Bu durum seni neden rahatsiz ediyor
  Bi de eksi puanlar demişsin şuana kadar
  -puan cezasi alindi mi sen nerden biliyosun
  Varsa bildiklerin açikla o zaman
  Ali ay denen ibra edilmemiş bizi
  Kümeye düşürüp, borç batagi ve
  Temlik manyagi yapmiş bir adama
  Ben güvenip de desteklemem
  Siz neyine güveniyosunuz bu adamın
  Anlamış degilim

  48
  26
 4. Aynı hataları tekrar edip farklı sonuçlar beklemek gerçekten aptalık❗️Bizi bu duruma düşürenler aday olmaya kalkıyor bence parasını kurtarma peşinde, Bursaspor umrunda ble değil ❗️Baktı ki alacaklılar borçlarının üzerine bir bardak soğuk su içecek, temlik koyabileceği bir kaç taşınmazı da kaldırıp, gidecek ❗️Celladına aşık olmak bu olsa gerek ❗️

  14
  18
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Senin bu dediklerini anlayabilecek kalibrede değil bu taraftar arkadaş. Bırak dilediklerini yapsınlar. Yalnız şu var ki karşı cephe çok iyi organize olmuş durumda. Yakacaklar başını Recep Başkanın.

   7
   6
   1. @Timsah yorumuna yanıt olarak

    Bu yönetim Bursaspor’u dördüncü lige düşürecek hala anlamıyorsunuz YouTube kanalından canlı yayın yapamıyor takım ödeme yapılmadığı için her şeyi siz biliyorsunuz zaten

  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Ne Günay, ne Ali Ay al birini vur ötekine ❗️Koskoca Bursa’ da şu takıma sahip çıkacak adam gibi biri yok mu ❗️?

   13
   8
 5. Derdi kaos yaratıp kendini ön plana atmak.Madem Recep efendi neden Rahmetli İbrahim yazıcı dan sonraki başkanlara dava açmadın siz çok iyi Bursasporlusunuz ya bu borçlara kadar neredeydin derler adama şimdi çıkmışsın elinde kağıtlar ona suç duyurusunda bulunulan felan işine gelene dava acıp da işine gelmeye açmamazlık olmaz.Bu borç gökten gelmedi kuşlarda getirmedi.Zamanında bu kulübü bu hale getirenlere suç duyurusunda bulunulmadı şehir inmeliydi inlemeliydi adliye de hep kollanma hesap sorulmama aman onun adamı benim arkadaşımla al takke ver külla olayları olursa zamanında divan başkanları başkanları kollarsa durum bu hale gelir.Recepleri , Erkan Körüstanı, Ali Ay ı , Emin Adanurlara, Mesut mestanlara soruşturma başlatmaz isen sonucuna koskoca camia katlanır.Bursaspor un durumu mikrofon tutuluyor şehrin göbeğinde soru Bursaspor u takip ediyormusunuz hemen hemen hepsi takip etmiyorum bıraktım artık diyor.Acı gerçekler nerelerden nerelere….Bu iş Recep le Ali Ay la olmaz Bursaspor a herkesin kabul edebileceği bir başkan olması lazım.Yoksa bu kaos ortamıyla Bursaspor başarı etmesi mümkün değil.

  8
  3
 6. Ne çok hain varmış. Sanki Ali Ay gelecek şampiyon şampiyon yapacak.
  Yalannnnnnnnnnnnnnnnnnnn…
  Şampiyon yapan değil ilk küme düşüren o.
  Adamın derdi takım değil paracıkları.
  Siz de ona alet olun.
  Notunu şimdiden vereyim.
  Aferin otur sıfır.

  8
  4
 7. Sevgili Ömer kardeşim, bu borcun ne zaman, kimler tarafından olduğunun hesabını sormazsan. Genel kurullarda yönetim raporlarını, giderleri ve gelirleri irdelemezsen konunun içeriğini anlamadan ibra edrsen o bahsettiğin miktar borcu oluşturursun. Bırakıp gidersin, yeni yönetim ödesin, Allah Allah. Ne güzel iş yahu. Recep bey bu borcu ödeyemez, kabul. Peki kim öder Ömer kardeşim? Ali Bey mi? O da bahsettiğin borcun oluşmasını, takımın küme düşmesini sağlayanlardan biri, unuttun galiba. Paralı bir iş adamı olup, kulübü borclandirip küme düşürüp gideceğine, sorgulayan araştıran, takımı borclandirmayan, küme düşürmeyen parasız fakat kafası çalışan adamlara da ihtiyaç var! Zengin, siyasetçi, belediyeci yonetimler yüzünden takım bu hale gelmedi mi? 3.ligin kapısından döndük. Recep bey bıraksın, paralı iş adamları gelsin de kurul öncesi aklınız neredeydi? Paralı ve kurtarici(?) Beyler nerelerdeydi? Ufukta yoklardi. Birilerinin hesapsızca ve kur farklarından da dolayı oluşturduğu bu borcu kim ve niçin ödesin. Ömer bey siz yanınızdaki oturan bir kişiye bırakın para vermeyi, bir çay söylemisiniz. 3 puan silme cezası gelir miş. Günaydın bunu şimdi mi farkettik? Bunu, birbucuk yıldır yönetimde olan belediyeci yönetime niye söylemediniz? Daha önceki yönetimlere anlatmadiniz, şimdi Recep bey her cezanın sorumlusu. Recep bul, Recep getir. 3 puan silinir, takım alt lige düşer. Bunları her kes biliyor Ömer kardeşim. Heey, Paralı iş adamları birbucuk ay öncesi yapılan genel kurul öncesi nerelerdeydiniz? Değerli bazı basın mensupları, yol gostericilik mimandarlik görevini şimdi mi üstleniyorsunuz?

  7
  4
 8. Gerçek eski Bursasporlular küstürüldü.Bırak maçlara gelmeyi , kongre üyeliğini , takip etmeyi bile bıraktı.Cünkü herkes içine girdi bilende girdi konuştu bilmeyende napsınlar geri çekildiler susmayı tercih ettiler.Bursaspor özünü geleneğini kaybetti kurulduğundan beri olumsuz olarakgörülmedik duyulmadığı herşeyi görüldü duyuldu yani Rahmetli İbrahim Yazıcıdan sonraki yıllar, süreçler.Gereken yerde gereken müdaleler yapılamadı camia da.Bütün olumsuzluklar birleşti bugünkü hale durumlara gelindi.Suç ararsan çok say say bitmez.Bu iş Recep Günay ın veya Ali Ay ın işi değil.Recep gitti farzet Ali Ay geldi yine kaos ortamı olacak kimse memnun olmayacak en ufacık bir durumda istifa söylentileri olacak yani uzun vade istikrar oluşmayacak.Recep günay ın kongreye gitmesi en önce Ali Ay haricinde bir başkan adayı çıkması gerekiyor.

  7
  3
 9. Seçimden başkanlık tartışmalarında bağımsız olarak söylüyorum. Efsane Kaptan seviliyorsun çocukluğumuzun kahramanlarındansın.

  3
  4
 10. Recep Günay’ın başkan seçildiği ve kimsenin aday olmadığı kongrede bu Ali Ay neredeydi? Kongreden haberimi yoktu?adam başkan seçildi tüm Bursa kongreye götür diye baskı yapıyor. Yemin ederim şaka gibi!

 11. Akliniza yeni mi geldi kongre oncesi bunlar bilinmiyormuydu kongre oncesi biti her sey ceza kume dusme garantiledi bu davranis sehir bir iylik etsin kendine vedalasma ilac gibi gelir an itibariyle gelen tek basina kurtarabilecek mi hayir gecmisolsun

  1
  4
 12. Ali dedeniz mi ödeyecek. ali dedeniz niye zamanında aday çıkmayınca recep geldi aday oldu. recep bey ise eski defterleri kurcalayacağım deyince ali dedeciğiniz başladı aday olacağım demeye. şu benzinlikleri bir araştır recep başkan. hele birde hep yalama tam yalama eminciğiniz bile ali dedenizi desteklemeye recep beyi istifaya davet ediyor. hayırdır emin başkan sana ne oldu da. çok mu düşündün bursasporu.

 13. Doğru her zaman Bir tanedir oda şuydu herşeye sürekli isyan etmek yerine ömer Furkan banazla devam etseydik şuan hasan ayaroglu Enver Cenk Kubilay büyük ihtimalle hala takimdaydi özer hurmacı da hoca olarak topcularla bi abi kardeş bı aile havası yakalamıştı özellikle Çağatay ın performansına direk etkisi oldu ilk defa bı sene para muhabbeti geçmemişti şimdiye kadar on kere bu takım iyi bı kamp geçirip Kütahya ya yenilmek yerine taş gibi bir takım olabilirdi.peki şimdi noldu bu eski davaları defalarca açtılar noldu ne faydasını gördük bu Recep günay denen arkadaşın amacı ne Bursaspor’un yokolmasi mı hayırdır??

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu