Ömer Furkan Banaz “Ey güzel takım… Ey güzel taraftar”

Bursaspor Kulübü'nün yeni başkanı olan Ömer Furkan Banaz, Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Bursaspor Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda kürsüde konuştu.

ÖNCE SELAM EDER, SONRA KELAM EDERİM;

Evveli, Ahiri, Ezeli, Ebedi Selamlarım. Her şeyin Sahib’i, Sahib-i Hakiki’yi Selamlarım. Efsanelerle yoğrulmuş bu şehri kuranları Selamlarım. Nice badirelere, netameli günlere göğüs gerip asırlarca bu şehri yaşatanları Selamlarım. Ertuğrul Gazi’nin ocağında uyananları Selamlarım. Mollaarap sırtlarında bu şehre bakıp “Burusa, Burusa” diye seslenen ve “Ben ölünce, beni şol gümüş gibi parlayan kubbenin altına gömün” diyen Osman Gazi ve can yoldaşlarını ve dahi neslini selamlarım. Kaf Dağının devamı sayılan Uludağ’ın eteklerinde manevi ışıklar yakan gönül dostlarını Selamlarım.

Cennet Bursa’mızın en önemli değeri olan, arması beş yıldızla taçlanmış Bursaspor’umuzu kuranlara ve göğsümüzü kabartanlara selam olsun. Şampiyonluk görmeden yitirdiğimiz nice canlara hem selam hem rahmet olsun. Türk Futbolunun tek ve gerçek imparatoru Nejat Biyediç’e, Çalım fabrikatörü Mesut Şen’e, Efsane Kaptan Sedat 3’e Kıbrıs Barış Harekatı esnasında esir düşüp, kurtulduktan sonra kalemizi gollere kapayan Osman Uçaner’e Türkiye Kupası finalinde gol attıktan birkaç gün sonra Uluabat’ın derinliklerine varlığını, bize de hatırasını bırakan Macar Tulipan’a unutulmaz oyuncumuz Sinan Bür’den Ersel Altıparmağa Beyhan Çalışkan’dan Orhan Özselek’e … Timsah yürüyüşünün mucidi Musisi’den, Pablo Martin Batalla’ya ismini sayamadığım nice değerlerimizden yitenlere rahmet, sağ olanlara selam olsun.

Ve rahmet olsun övüncümüz, kıvancımız olan başta Abdülkerim Bayraktar olmak üzere bütün şehitlerimize… Türk Futbol tarihinde en fazla şehit veren tribün olma onurunu yaşatan, vatan uğruna bir dakika bile geri adım atmayacak olanlarınızı selamlarım Ve bu kutlu şehrin bağrında hoş seda bırakan siz Gönültaşlarımı, büyüklerimi, küçüklerimi, dostlarımı, ve dahi siz kardeşlerimi Selamlarım.

Öncelikle olağanüstü genel kurulumuzun camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.

Hepinizin malumu olduğu üzere, rengini Bursa ovasının yeşili ile Uludağ’ın beyazından alarak kuruldu bu kulüp. 1963 yılında; Akınspor, Acar İdman Yurdu, Demirçelikspor, İstiklalspor ve Pınarspor’un birliğinden doğan gücün adıdır Bursaspor. Aramızda bu kulübün kuruluşuna tanıklık eden, başarılarına şahit olan, yenilgilerinde uykuları kaçan büyüklerimiz var… Çünkü bu kulüp 59 yıldır, sevincimizin, neşemizin, heyecanımızın ve bazen de hüzünlerimizin adı oldu. Ancak unutulmamalıdır ki bu kulüp bugünlere 59 yıllık emekle geldi. Başkanından teknik heyetine, oyuncusundan taraftarına varıncaya kadar birçok insanın emeği var bu kulüpte. Ben bu vesileyle Bursaspor’un ilk başkanından bugünlere gelinceye kadar kulübe emeği geçen herkesi şükranla anıyorum. Emeği geçmeyenleri, üstüne Bursaspor’un emeğini sömürenleri de burada anamam kimse tarafından beklenmesin.

Bursaspor Bir Emanettir sevgili dostlarım. Bize değil, bizde emanet… Gelecek nesillerin hakkı için emanet… Bugün bütün takımların ortak bir yanılgısı var. Geçmişte alınan başarılarla övünmek… Evet, geriye dönüp baktığımızda 59 yıllık tarihimizde bizim de büyük başarılara imza atmışlığımız var. Biz de Liglerde, farklı kupa organizasyonlarında ve Avrupa’da önemli başarılar elde ettik. Unutulmamalıdır ki geçmişe takılıp kalmanın bize faydası olmayacağı gibi geçmişten ilham almadan da geleceğe yürünemez… Aslolan, yapılan yanlışlardan gerekli dersleri çıkarıp, en verimli strateji ile yol haritasını belirlemek ve ilkelerden taviz vermeden yarınları inşa etmektir. Böyle bir tüksümüz de yok zaten.

Kulübümüzün içinde bulunduğu açmazlar ortadadır. Bakınız bu açmazların çözümü için 4 yılda 4 başkan değiştirdik. Gelinen noktada, sadece başkan değişiminin Bursaspor’u düzlüğe çıkarmadığı hepimizin malumudur. Bugün herkesin ortak görüşü, Bursaspor’un içinde bulunduğu yeri hak etmediği konusundadır. Evet, Bursaspor böyle bir konumda olmaması gereken bir kulüp. Bu durumu tersine çevirebilmek için farklı çözüm yollarına ihtiyacımız var. Çünkü, olağanüstü zamanlar olağanüstü tedbirler gerektirir. Biz sorunları çözerek, önümüzdeki engelleri bir bir aşarak kulübümüzü herkesin umut ve heyecanla desteklediği bir geleceğe hazırlamak istiyoruz.

Genç bir ekibiz. Dolaysıyla içinizde bize umutla bakanlar olduğu kadar, tereddütle bakanlar da var. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul surları önündeki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale’deki yaşından daha genç değiliz.
Ancak, biz bütün inisiyatif ve imtiyazımızı kullanarak kulübümüzün marka değerinin güçlendirilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Bakın bugün Bursaspor’un bütün gelirleri temlikli. Şu an kulübümüzün 1 lira geliri bile yok. Seyircimizden alınan paraların tamamı, yayın gelirleri ve Spor Toto Teşkilatı gelirleri hep borçlara gidiyor. Bizim öncelikli hedefimiz mali dengeyi sağlamak olacak. Bunun için kısa, orta ve uzun vadede uygulayacağımız planlarımızı tavizsiz bir şekilde hayata geçirerek, camiamızın yüzünü güldürmek istiyoruz.

Şair bir eserinde “Toparlanın Gitmiyoruz” der. Evet, bazen sadece gitmek için değil, gitmemek için de toparlanmaya ihtiyacı olur insanın. Buradan ilhamla bizim, düştüğümüz yerden kalkmaya, dağılıp gitmemek için toparlanmaya ihtiyacımız var. Bu şehrin sokaklarında büyüdük, ilk dizlerimizin yarasını, ilk sevdanın yüreğimizi titretmesini, ilk göz yaşımızı bu kutlu şehrin bağrında yaşadık ve hissettik. Babamızın omzunda ilk maçımıza gittik çoğumuz gibi. Hiçbir sevda, hiçbir üzünç Bursaspor’umuz kadar olmadı. Üzünçlerin yerini sevinçler almalı… Tek ifa etmek istediğimiz kutsat görev olarak bunu kazıdık yüreğimize.

Bunun için de… Biz önce birlik ve beraberliği yeniden tesis edeceğiz. Kazanılan güven ortamını seçildiğimiz ilk günden itibaren her kesim hissedecek. Taraftarımızın içi rahat olsun. Bursa’nın marka değerini yeniden yükselten keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. İnşallah ben ve yönetim kurulum var gücümüzle, bu uğurda büyük bir dikkat ve rikkatle çalışacağız. Ben bu vesileyle, destekleriyle bizlere güç veren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş olmak üzere camiamızın ileri gelenlerine özellikle teşekkür etmek istiyorum.

Ve Şunu çok iyi biliyoruz ki; Bursaspor’un gerçek sahipleri, sadece bu kulübü kuranlar değil, onu mamur eden ve yaşatanlardır. Daima yolumuzun üzerinde ol, Ey güzel Şehir..! Ey güzel takım… Ey güzel taraftar. Bu şehir Bizim Bursa’mız, Bu takım Bizim Bursaspor’umuz Armaya kalbi yeşil beyaz atanlarla Türkiye sevdamız Bursaspor aşkımız diyenlerle sarılmak için buradayız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bu duygularla genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyor tüm taraftarlarımıza ve Bursaspor sevdalılarına saygılarımı sunuyorum.

29 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @BursaMD yorumuna yanıt olarak

   Yinemi politika yazik ki ne yazik. Atamiz latin harflerle zorluk cekmeyelim diye bizlere yol ve yoltam gosterde. Geldigimiz durumda ortada hala cahiliz. Yazin bunu demek istedi sanirim “Atana niye selam yollamiyorsun?” Atamiz bizlere dogrulari ogretti hala yanlislarla yoluna devam edenler var.

   4
   5
   1. @@Oyundan sonra yorumuna yanıt olarak

    Beyler bu başkan Atatürk düşmanı falan değil. Pırıl pırıl bi Bursa çocuğu. Tamam şu anda Ak partili bir Belediye’nin Burfaş firmasında genel müdür ama, son derece aydın bir arkadaşmış. Sonuna kadar da Atatürkçü imiş. Hatta ara sıra rakı/balık piiz falan da kayıyomuş sinyaldan. Helal olsun be yaa. Muşlu dansöz başkanım olacağına Bursa çocuğu böyle başkanım olsun. İnşallah da hayırlısı olsun.

  2. @BursaMD yorumuna yanıt olarak

   Mustafa Kemal ATATÜRK den de bahsetmiş ya renktaş , artık hepimiz yapıcı olalım başkanın dediği gibi yoksa 2.lige inersek hasta adamı ayağa kaldıramayız.

  1. @Ziyadesiyle yorumuna yanıt olarak

   Edebiyat ve hamaset dolu konuşma olmuş.İnşaallsh icraat da görürüz ,icraata ve paraya oldukça fazla ihtiyacımız var.yönetimin oluşturuluş şeklini benimsemesem de bizim yönetimimiz başarılar diliyorum.Taraftar olarak tribünde ki görevimi yerine getireceğim.

 1. Sen siyasetçi misin kardeşim. Adam gibi başkan seçiliyorsan projelerinden yapacaklarından bahsetsene. Vah ki ne Vah bursaspor un şu günlerini gösteren herkesten Allah hesabını sorsun hakkım helal değildir.

  61
  74
 2. Hayırlı olsun Başkan arkanızdayız. Bu kulübün hakkını kimse şimdi öyle kolay kolay yiyemez atıp tutamaz kafasına göre rest çekemez çünkü kulübün arkası güçlü artık.

  41
  27
 3. ve günler sonra geri geldim ve bu konuya yorum yapacağım…NE DEMEK SN BAŞKAN BURSASPOR UN GERÇEK SAHİPLERİ SADECE BU KULÜBÜ KURANLAR DEĞİL, ONU MAMUR EDEN VE YAŞATANLARDIR??? YANİ BU KULÜBÜN GERÇEK SAHİBİ SİZ Mİ OLUYORSUNUZ.? BİLMİYORSAN ÖĞRETEYİM BU KULÜBÜN GERÇEK SAHİPLERİ YAĞMURDA KARDA ÇAMURDA , İÇERİDE VE DEPLASMANLARDA ÇOLUK ÇOCUĞUNUN NAFAKASINDAN KESİP TAKIMINI DESTEKLEYENLERDİR… NE GEÇMİŞ BAŞKANLAR NE DE SEN ANCAK EMANETÇİSİN EVLAT… ÜSTELİK DE SEN VE AMİRİN PARAYI CEBİNİZDEN DE KOYMUYORSUNUZ..BURSA LIDAN TOPLADIKLARINIZIN BİR BÖLÜMÜNÜ BURSASPOR A KULLANACAKSINIZ….TIPKI BURSA LIDAN TOPLADIKLARINIZLA 80 MİLYON TL Yİ ALTIN İBRİKLERLE PAHALI HEDİYELERLE NASIL HACI HOCA TAKIMINA YEDİRMİŞSENİZ, BİLMEMNE TARİKATLARINA YÜZLERCE MİLYONUMUZU HARCADIYSANIZ ÖYLE..HADİ İÇİME HİÇ SİNDİREMEMİŞ OLSAM DA KULÜBÜMÜN SİYASET ÇUKURUNA DÜŞMESİNİ SES ETMEYEYİM DEMİŞTİM.DAHA İLK GÜNDEN SAÇMALARSAN CEVABINI ALIRSIN.BURSASPOR HİÇ BİR ŞARTTA SİZİN OLMAYACAK..BURSASPOR BÜTÜN BURSASPOR LULARINDIR, SİZE SADECE BİR SÜRELİĞİNE EMANET EDİLMİŞTİR..BUNU BİL DE ÖYLE KONUŞ…

  36
  65
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Almanya’da doğup büyüdüğüm halde, ben anladım, sen anlamadın yani. Son zamanlarda gördüğüm en kalbi bir yaklaşım olmuş yeni başkanımızın konuşması. Ya Destek… Ya da terki Diyar. Bu kadar fitneci olunmaz yahu.

   7
   6
 4. Konuşmada ilk etapta belirlediği projelerden bahsetmiş mi diye okuyayım dedim, proje dışında her şeyden bahsetmiş 😀

  7
  2
  1. @Torres yorumuna yanıt olarak

   Ne projesi? Takım PTT 2’ye gidiyo, sen projeden bahsediyon. NE deseydi yani? Bursaspor koleji açacağız, Batalla’nın alacağını ödeyeceğiz mi deseydi? Hayrettin Gülgüler yavşağı başkan olduğu gün kongrede ilk madde olarak Batalla’nın 1 milyon yuğro alacağını hemen ödeyeceğiz dedi. Ödedi (Geri geri)

   1
   3
   1. @Rıza yorumuna yanıt olarak

    Proje dendiğinde aklına neden alacak verecek geliyor sadece ? Son 5 yıldır altyapıdan çıkan oyuncuların %70’inden doğru düzgün para kazanamadan ayrılmasını izledik. Şu saatten sonra alt yapıdan çıkan her oyuncumuzla şu şartla (…) profesyonel imza, şu şartlarda (…) kontrat feshi tarzında kulübümüzün çıkarları doğrultusunda adım atılacaktır tarzında bir proje yanlış bir proje mi ? Bu sadece 1 örnekti. Eğer projesiz geldiyse bunum diğerlerinden farkı ne ? Demek ki bu kişi de ileride Bursaspor eski başkanı sıfatını kullanabilmek için gelmiş, ciddi fayda niyetiyle değil sonucu çıkar.

 5. NASREDDİN Hoca ile oğlu kasabaya gidecek. Hoca eşeğe biniyor, oğlu da yürüyor.
  Yolda bir adama rastlıyorlar, adam “Utanmıyor musun, Hoca,” diyor, “kendin eşeğe binmişsin, küçücük çocuğu yürütüyorsun.”
  Hoca, “Doğru yahu” diyor ve kendisi eşekten inerek oğlunu eşeğe bindiriyor. Bir süre sonra yine bir adama rastlıyorlar, o adam da oğlanı azarlıyor, “Yaşlı başlı baban yürürken sen eşeğe binmeye utanmıyor musun?” diye.
  Bu kez ikisi birlikte eşeğe biniyorlar ve yine bir adama rastlıyorlar. Adam, “Sizde hiç insaf yok mu yahu, ikinizi birden zavallı hayvancık nasıl taşısın?” diyor. Bunun üzerine ikisi de eşekten iniyor ve yürümeye başlıyorlar ve yine bir adama rastlıyorlar, adam, “Sizde hiç akıl yok mu, eşeğe binsenize,” deyince, Hoca oğluna, “Gel,” diyor, “tut şu eşeği”. İkisi birlikte eşeği sırtlarına alıp kasabanın yolunu tutuyorlar Klavyeci taraftar daha ne yapılmasını istiyorsunuz

  5
  1
 6. Herkesi saymışsınız da Atatürk ü anmak bu kadar mı zorunuza gidiyor bütün alakalı alakasız herkesi andınız ama otadaki varlığınıIn sebebi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü unuttunuz, ama ne yaparsanız yapın unutturamayacaksınız

  4
  8
 7. Hayırlı olsun inşaallah .bence biran önce günümüze bursasporun bu gününe odaklanmak lazım bu takımı düşürmeyip ligde bırakmak size başarı ama bize değil O yüzden fazla havaya girme den işe bakmak lazım

 8. Sevgili Bursasporlular bizim eksikliğimiz sabır ve sevmeyi bilmemek lütfen dünya görüşümüz hayata bakışımız yaşayışımız aynı ılmaya bilir ortak noktamız Bursaspor sevgimiz lütfen saygı

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu