Ömer Furkan Banaz “Bu türbülanstan kurtulacağız!”

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz, Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu toplantısında konuştu.

Merinos Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Toplantısında konuşan Ömer Furkan Banaz

“Değerli divan, kıymetli Divan kurulu üyeleri hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Göreve geldiğimizden ilk gün beri ekip olarak yoğun bir efor ile çalıştığımız herkesin malumu. Mevcut durumu Sayın Divan Başkanımız Galip Sakder Bey ve ekibi kongre süreci boyunca yaptığı paylaşımlardan takip etmişsinizdir. Kendilerine gösterdikleri üstün çabalardan dolayı huzurlarınızda tekrar teşekkür etmeyi borç bilirim. Şampiyon Bursaspor‘umuzun bu sıkıntılı durumunda hiç düşünmeden el atıp bizleri bir araya gelmemizi sağlayan sayın her daim bizden desteklerini esirgemeyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş‘a da camiamız adına teşekkürü bir borç biliyorum.

Bursaspor çok zor günlerden geçiyor, ben ve yönetim kurulum aralıksız bir şekilde Bursaspor’umuzu bu karanlıklardan aydınlığa kavuşturmak için elimizden geleni yapıyoruz. Birikmiş sporcu alacakları, geçmişten gelen borçlar, mevcut yükümlülükler yani kısacası doğmuş ve doğacak tüm borçları teker teker inceliyoruz, ilerleyen günlerde bu konuyu detaylı bir şekilde paylaşacağız. Bundan sonra Bursaspor’umuzun parası da emin ellerde. Bizim için her gün göreve başladığımız ilk gün! Bu enerji ve bu dinamizm ile çok yoğun günler geçiriyoruz.

Futbol takımımızın ligdeki konumu bazılarımızı endişelendirse de bu türbülanstan en kısa sürede kurtularak; Bursaspor’umuzun ait olduğu yere kavuşturabilmek için mücadelemizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreç hepimiz için sancılı olacak fakat biz Bursaspor’un her anlamda; şehriyle-taraftarıyla, yaşlısıyla-genciyle, sanayicisiyle-esnafıyla kısacası bütün hücreleri ile savaşacağına canı gönülden inanıyoruz. Bizim hedefimiz çok net! Eski günlerdeki gibi, her platformda savaşan, mücadele eden ve zirveye oynayan Bursaspor’umuza tekrar kavuşmak. İnananlar ile yolumuza devam etmek istiyoruz. Bu yolda bizimle birlikte mücadele etmek isteyen herkese kapılarımız açık. Bizim tüm camiaya ihtiyacımız var.

Geçmişte yaşanan hataları tekrarlamamak adına her kararı detaylıca düşünüyor, sorumluluklarımızı aklımızdan çıkarmıyoruz. Her sorunu ele alıyor ve her konuyla yakından ilgileniyoruz. Bugün burada karşınızda başkan ve yönetim kurulu olarak duruyorsak da, görevimiz bittiğinde bu şehirde alnınız açık, başımız dik bir şekilde dolaşabilmek için çabalıyoruz. Bizlere karşı gösterdikleri anlayış ve çaba için huzurlarınızda ekibim ve kendi aileme de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Az önce de bahsettiğim gibi bütün tabloyu detaylı ve bilgilendirici bir şekilde camiamıza anlatacağız. Fakat bu konuyla ilgili biraz zamana ihtiyacımız var. Önümüzdeki her maç bizim için bir final. Bu zorlu mücadelede taraftarlarımızı yanımızda görmeyi, Balıkesirspor maçında gösterdikleri muhteşem desteği lig bitimine kadar her iç saha maçımızda göstermelerini rica ediyoruz.

Frutti Extra Bursaspor Basketbol takımımıza da parantez açmak istiyorum. EuroCup‘da Top 16’ya kalan Basketbol Süper Ligindeki  müsabakalarda da taraftarımızın gücünü arkasına alarak başarıdan başarıya koşan takımımızı yürekten kutluyorum. Bu vesile ile yaklaşmakta olan mübarek ramazan ayınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor; şimdiden hayırlı ramazanlar diliyorum.” sözlerini kullandı.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bursasporun da kurtuluşu frutti extra bursaspor gibi yönetilmesinde, gerisi Ömer Faruk olmuş, bölükbaşı, ali ay, Adanur var mı farkları, Bursa büyükşehir belediyesinin borcuna bakın, Türkiye de kaçıncı ve yapılan yatırımlarla karşılaştırın ondan sonra bursasporu belediye düzeltecek bekleyelim…

  33
  26
 2. BURSASPORUMUZ için rahatlamak,ferahlamak için iki yol var.

  1-Kısa vadede yapılacak ve yapılması gerekenler,

  2-Uzun vadede yapılması gerekenler.,

  Ama,fakat,ya,veya demeden de mutlaka olması gereken hem kısa hemde uzun vadedeki bir sorumluluk’BURSASPORUMUZU ŞU HALLERE DÜŞÜRENLERDEN HESAP SORMAK,tır.

  11
  4
  1. @CUMHUR yorumuna yanıt olarak

   Aaaaa olur mu hiç;
   1.5 Orta vadede yapılacak ve yapılması gerekenler
   maddesini de ekleyelim.
   Ne bu ya… Ciddi kaleme alınmış mizah yazısı mı, kara mizah mı?!

   7
   10

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu