Ömer Erdoğan “Şampiyonluk zamanı İbrahim Yazıcı bizi organize etti”

Bursaspor'un şampiyon kadrosunun takım kaptanı Ömer Erdoğan, beIN SPORTS'un VIP isimli programında yeşil-beyazlı kulüple ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Bursaspor’un yerinin kendisi için ayrı olduğunu belirtenÖmer Erdoğan, “Bursaspor benim için çok daha farklı. İsmim Bursaspor ile anılınca en çok kendime yakıştırdığım kulüp oluyor. Şampiyonluğu orada yaşadım, çok güzel günler geçirdim. 33 yaşında milli takıma gitme fırsatı buldum. Bursaspor benim için hep ilk oldu. Orada oynarken çocuklarım dünyaya geldi. Bursa’da oturuyoruz, çok da mutluyum. Destekliyorum, maçlarını takip ediyorum” dedi.

TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYOR

2010 senesindeki efsane şampiyonluğu da anlatan Erdoğan, “8 sene oldu ama anlatılırken hala tüylerim diken diken oluyor. Büyük iş başarmışız. Yeni şampiyon olduğumuzda, ‘Yıllar sonra bunun ne kadar büyük iş olduğunu daha iyi anlayacağız’ diye konuşuyorduk. Öyle de oldu. Sezona başlarken öyle bir iddiamız yoktu. Ertuğrul hoca şampiyon olmadan önceki sezon Bursaspor’a geldi, çıkış yakaladık. Yeni sezona iyi takviyelerle girdik. Avrupa’ya katılırsak ‘büyük başarı’ demiştik. Şehirde takıma olan güven çok fazlaydı, her yerde böyleydi. Başkanımız rahmetli İbrahim Yazıcı ile, hocamızın takımı saha içi ve dışında çok iyi organize etmesi bizim için çok büyük başarıydı. İyi sonuçlar geldikçe kendimize olan inancımız arttı. İnönü’de Beşiktaş’ı 2-1’den 3-2 yenmemiz, Fenerbahçe’yi de 2-0 geriden gelip 3-2 yenmemizden sonra özgüvenimiz tavan yaptı ve her takımı yenebileceğimizi hissettik. Çalışmayı, disiplini hiçbir zaman elden bırakmadık. 70. dakikadan sonra çevirdiğimiz çok maç oldu çünkü çok fit bir takımdık. Ertuğrul hoca bizi çok iyi hazırlıyordu. Daha önce İstanbul’da oynamış tecrübeli arkadaşlarımız ve genç oyuncuların uyumu çok önemliydi, tam bir kolej takımı gibiydik. Gençlere çok güzel abilik yapıyorduk. Gençler de bize ayak uyduruyordu. Normal bir futbolcunun yaşaması gerektiği gibi yaşıyordu. Tecrübeli abilerinin laflarını dinliyorlardı. Bunun sonucunda hak edilmiş bir şampiyonluk geldi. Çok büyük bir iş başardık. 34 haftaya yayarsak kesinlikle hak edilmiş bir şampiyonluktu” sözlerini sarf etti.

AYLARCA PARA ALAMADIĞIMIZ DÖNEMLER OLMUŞTU

O dönemdeki ruh haliyle bu dönemin ruh halinin farklı olduğunu belirten Ömer Erdoğan,Biz bu işi profesyonelce yapıyorduk ama takım içinde amatör ruh vardı, o dönem de aylarca para alamadığımız dönemler oldu ama hiç kimse sıkıntı yaratmadı. Sahada kendi işimizi yapıyorduk. Çok çalışan bir takımımız vardı. O sezon 4 veya 5 kez kafam yarıldı. Hepsi de uğurlu geldi, taraftar da ‘sargıyla çık’ diye şaka yapıyordu. Diğer arkadaşlar da zaman zaman hasta olsalar bile sahaya çıktığı oluyordu. İdman katılımı çok yüksekti. Yabancı futbolcu ile yerli futbolcu farklı oluyor. Mesela Bursaspor taraftarını yerli bir oyuncu daha iyi anlıyor. Bursaspor taraftarı savaşan, mücadele eden oyuncuları seviyor. Bu sene de bu konuda biraz eksiklik var. Takım olmak, aynı düşünceyi paylaşmak işi zorlaştırıyor. Bir de işler kötü giderken olumlu şekilde arıza çıkaracak lider bir oyuncu göremiyorum. Batalla Türkiye’ye gelmiş olan en iyi 3-5 yabancıdan biri. Ama biraz içine kapanık biri. Takımı işler kötü giderken toparlayacak olan oyuncu eksikliği var. Futbolcular işler kötü giderken daha az sorumluluk alıyor. Bu da takımın performansını etkiliyor. Bursaspor inşallah sezonu rahat bir şekilde bitirir, ders çıkarır ve ilk 5’te yer alan bir Bursaspor izleriz” dedi.

 

EN BÜYÜK HAYALİM BURSASPOR’A HOCA OLMAK

Bursaspor‘daki kongre sürecine değinen Ömer Erdoğan, “Kongre süreci de inşallah kulüp için hayırlı olur. Sıkıntılı bir dönem. Mayıs ayında kongre hep sıkıntı oluyor. Avrupa‘da genelde kongreler devre arasında oluyor takımlar kendini daha rahat şekilde hazırlanıyor. Türkiye‘de maalesef sezon sonuna bırakılıyor. Bundan dolayı yeni sezonun hazırlıkları çok sağlıklı yürütülmüyor” diye konuştu. Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “En büyük hayallerimden birisi Bursaspor’da antrenör olmak. Kendimi onun için hazırlıyorum. Bu göreve hazırım. Görev verildiğinde layıkıyla Bursaspor’a yakışır bir hoca olacağımı düşünüyorum.

Kaynak
Haberin Adresi

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   Burası 2/B mi kardeşim?Hocalık olarak nerde neyi ispat ettin?Tepeden inme altın tepside Bursaspor sanamı sunulacak.Geçen sene Adnan Örnekin durumu ortada.Şimdide bunlar.Takım kötü olunca Enderler, A. Tandoğan’lar, şimdide bu aç kurt gibi pusuya yatıyorlar.Hayırdır seçim yaklaşınca ortaya çıktınız

   6
   17
  2. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   gelsin tabi kardeşim ama daha zamanı var. gelsin şampiyon kaptan şampiyon yapsın bizi yeniden.Mutluya bile takımı verdik biz Ömerin mutludan daha iyi işler yapacağı kesin en azından

   48
   3
  1. @semih16 yorumuna yanıt olarak

   hikmet karaman yardımcım olarak gel dediğinde bu arkadaş “ben yurtdışında eğtim alacağım” dedi. ve ne yaptı sonrası gitti eskişehirde ertuğrul sağlama yardımcı hoca oldu. Bize sözünün eri bursasporu her ne pahasına olursa olsun bırakmayacak adam lazım.

   13
   37
   1. @osman yorumuna yanıt olarak

    Kendince haklı olabilirsin fakat bir de kendini adamın yerine koy. Daha önce hocalık yapmamışsın, yıllarca bir hoca ile çalışmışsın, şampiyon olmuşsun ve şampiyon apoletli o hoca gel benimle çalış diyor. Diğer tarafta elle tutulur bir başarısı olmayan Hikmet Karaman ve yurt dışında eğitim. Önünde üç seçenek var, sen olsan hangisini seçerdin?

    32
    2
    1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

     Delikanlı adam yalan söylemez.Özüde sözünde bir olur.Ağzından çıkan lafın arkasında durur.Yarın yine mazeretlere sığınmayacağının garantisini verebilirmisin?

     3
     10
     1. @Emin yorumuna yanıt olarak

      Peki ya kardesim delikanlı adam yalan söylemez diyorsun da tut ki adam harbiden eğitim almak için gidecekti ama birden ertuğrul hoca çıktı gel dedi adam önce deneyim yapayım dedi bu yalana girmez kariyeri olan birisi sana da teklif yapsa emin ol sende onu secerdin burda herkez bu kararı verirdi ki bu zamanda herkez mazeretlerin arkasına sığınıyor buna sende bende dahiliz he bize deki ben bu adama güvenmiyorum bu adam daha deneyimsiz anlayalım ama bu adam ne maçlara çıkılamayacak şekilde çıktı adam gibi oynadı yarık kafasıyla kapı duvar oldu resmen hakkını yeme sevmiyorsan güvenmiyorsan söyle mazeret üretme !!

      6
      1
 1. Bende taraftar olarak seni Bursaspor un hocası görmek isterim kaptan ancak Zamanı kollaman hazır olman çok önemli ben inanıyorum bir gün Bursaspor un hocası olacaksın. Ama kendini çok iyi hazırlaman gerekiyor. Herşeyin başı tecrübe

  21
  3
 2. Kimler geldi geçti sen olsan ne kaybederiz ömer hoca işler kötü giderse senide değiştiririz ama şimdiki halimizden kötü olacağını zannetmiyorum önemli olan kadro kalitesi kadron iyi olursa başarısız olman çok zor doğru yönetimi bekle sadece hiç olmanı istemeyiz bu güne kadar bursaspordan giden hocalar kadro kalitesizliğinin kurbanı oldu

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu