Ömer Erdoğan “Önce ahlak ve karakter”

Hatayspor teknik direktörü ve Bursaspor'un şampiyon kaptanlarından Ömer Erdoğan, Sercan Yıldırım Futbol Akademisi'nde Sercan ile bir araya geldi.

Sercan Yıldırım Futbol Akademisi‘nde açıklamalarda bulunan Hatayspor teknik direktörü ve Bursaspor‘un şampiyon kaptanı Ömer Erdoğan şunları söyledi; “Sercan benim çok değerli bir kardeşim, hep birlikteydik ve çok başarılı işlere imza attık. Sercan’ın bizimle birlikte ilk antrenmanlara katılışını hatırlıyorum daha 15-16 yaşlarında çok yetenekli bir futbolcuydu ve bunların karşılığını da aldı milli takıma kadar yükseldi. Bursaspor’un efsane isimlerinden bir tanesi oldu. Futbolun içinde kalması gerekiyordu Sercan’ın ve çok güzel bir yol seçti. Bursalı çocuklara kendi bilgilerini ve yeteneklerini aktarmak açısından çocuklara için büyük bir şans. Sercan burada çalıştığı hocalarla birlikte önce Bursaspor’a sonrasında ise Türk futboluna yeni yetenekler kazandıracaklarına inanıyorum. Ben daha öncede kendisiyle görüştüğümüzde nasıl ciddi çalıştıklarına diyetisyeninden kondisyonerine nasıl saha şartlarında çalıştıklarına bana anlatmıştı bugün canlı görme fırsatı buldum Türkiye şartları için gerçekten çok elverişli bir ortam dediğim gibi inşallah buradan öncelikle ahlaklı karakterli ve yetenekli futbolcular kazandırırız.” dedi.

 

Futbol okulu şart

Türk futbolunda yetişen oyuncular hakkında da Ömer ErdoğanSüper Lig‘de hocalık yaptıktan sonra bana en çok sorulan sorulardan biri de hocam neden yerli futbolculara fırsat vermiyorsunuz diye. Bizim gönlümüz isteğimiz tabii ki Türk futbolculardan yana ama maalesef gerçekten ikinci ligde de olsun, üçüncü ligde de olsun biz scout ekibimizle birlikte çok arıyoruz, çok tarıyoruz. Ama maalesef bazı sıkıntılar var Türk futbolcu yetiştirme anlamında bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Bugün Sercan’ın yaptığı gibi futbol okullarını bu imkanlarla devam ettirebilir ve bunun üzerinde durabilirsek önümüzdeki yıllarda bunu da meyvesini alırız. Aslında Avrupa’yla kıyasladığımızda çok düşük yaşta oynayan futbolculara sahibiz. Potansiyel var ama maalesef imkanlar yoktu. Burada bugün gördüğüm kadarıyla bu genç çocukların neredeyse profesyonel şartlarda antrenman yapmaları ve kaliteli malzemeler kullanmaları bunlar için çok önemli. Sadece saha içi değil saha dışında verdikleri yabancı dil eğitimi ve danışmanlık eğitimi diyetisyenlik eğitimi çalışmalarda bunun parçası. Biz de elimizden gelen desteği seve seve vereceğiz.” dedi.

Milli Takım’dan umutluyum

Son olarak milli takım hakkında da düşüncelerini söyleyen Ömer Erdoğan “Hepimizin gönlü, kalbi duaları milli takımla ben bu sene çok umutluyum iyi bir jenerasyon yakaladığımızı düşünüyorum son özellikle Norveç maçı İzlanda maçı bizim için çok önemli bir testti. Avrupa’da çok fazla oynayan bir futbolcu gruba sahibiz. Ben oldukça umutluyum inşallah gidebileceğimiz yere kadar gideriz. Türkiye’ye bu pandemi şartlarında kazanacağımız maçlarla büyük mutluluk yaşatırız.” dedi.

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Önce ahlak ve karakter maalesef bu topraklardan çıkmıyor hocam volkandan a.akmana kadar 30 tane adam çıktı maalesef ahlak ve karakter yerlerde …havasından mı suyundanmı bilmiyorum burası hep hain yetiştiriyor….elin adamı Arjantin den geliyor efsane oluyor bizimkilerde gazoz oluyor

  48
  7
  1. @İbrahim yorumuna yanıt olarak

   Volkan 2 kere para kazandırdı bu kulübe gidiş şekilleri iyi değildi ama volkan her zaman canını dişine taktı para da kazandırdı a.a ile volkanın ismini yan yana kullanmak yakışmaz

   30
   6
 2. Hatayspor teknik direktörü ve Bursaspor’un şampiyon kaptanlarından Ömer Erdoğan, Sercan Yıldırım Futbol Akademisi’nde Sercan ile bir araya geldi.

  Sercan sanki şampiyon futbolcu değil.. Başlığa bak.
  Elbette Ömer Erdoğan baş tacı ancak Sercan Yıldırım da beğenirsiniz beğenmezsiniz Bursaspor’umuzun şampiyon futbolcusudur..

  32
  4
  1. @beko yorumuna yanıt olarak

   Aynen Beko. Helal olsun sana. İyi yakalamişsın. Bunların elinden gelse, “Bursaspor’un efsane zencisi Jires Kembo, Sercan diye bir futbolcu eskisinin okulunu ziyaret etti” falan diye de yazarlar.

   8
   1
 3. Yahu Bırakın Büyük Kaptan Vs Hadi Şimdi Gelseya Herkes İyi günde Bursasporlu Bunların Hepsi Paraspor Bursaspor Taraftarı Kadar Hayalperest bi Taraftar Toplulugu Yoktur Eminim

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu