Olmadı mı olmuyor…

Frutti Extra Bursaspor maçın büyük bölümünü geride götürdüğü karşılaşmada maçın son hücumunda Onuralp Bitim'in 0.8 salise kala attığı 3 sayılık basket ayağı çizgiye bastığı gerekçesiyle kabul edilmeyince Buducnost karşısında sahadan 86-89 mağlup ayrıldı.

Frutti Extra Bursaspor karşılaşmaya Kevarrius Hayes‘in iki sayılık basketi ile başladı. Mücadelenin ilk 4 dakikası konuk ekip Buducnost‘un 04-06 üstünlüğü ile geçildi. İlk 5 dakika geride kalırken Derek Needham skoru Bursaspor lehine 08-06’ya getirdi. Şut istatistiğini ilk çeyrekte istediği gibi yüzdeli oynayamayan Frutti Extra Bursaspor ilk çeyreği 12-19 geride kapattı.

Konuk ekip ikinci çeyreğe yüzdeli atışlarla başladı. Bursaspor ise hızlı hücumlarda skor bulmaya çalıştı. İkinci çeyreğin bitimine 3 dakika kala Buducnost 9 sayı farkla öne geçti (29-38).  Yeşil-beyazlılar 2 dakika kala farkı 4 sayıya düşürdü. Ömer Utku Al 1 dakika kala skoru 37-38’e getirdi. Konuk ekip devreye 40-44 önde girdi.

Buducnost maçın 3. çeyreğine de iyi başlayan takım oldu. Çeyreğin ilk 5 dakikası konuk ekibin 49-57 üstünlüğü ile geçildi. Bursaspor son çeyreğe 68-72 geride girdi.

Son çeyreğe etkili başlayan Bursaspor oldu. Maçın bitimine 8 dakika kala farkı 1 sayıya 73-74 indi. Son dakikalarsa adeta nefesleri kesti. Maçın son 1 dakikasına Bursaspor, Andrews‘un basket faulü ile 1 sayı geride girdi. Rakip hücumdan boş döndü ancak Andrews üç sayılık atıştı kaçırdı. Rakibin hücumda faul yapan Andrews 5 faulle oyun dışında kaldı. Son hücumda Onuralp Bitim‘in 0.8 salise kala attığı 3 sayılık basket ayağı çizgiye bastığı gerekçesiyle kabul edilmedi ve Bursaspor sahada 86-89 mağlup ayrıldı.


 SALON: Nilüfer Tofaş spor Salonu

HAKEMLER: Borsh Ryzhyk, Gytis Vilius, Josip Radakovic

FRUTTİ EXTRA BURSASPOR: Tarık Sezgün, Mithat Can Özalp, Derek Needham, Metin Türen, Birkan Batuk, Ömer Utku Al, Onuralp Bitim, Andrew Andrews, Kevarrius Hayes, Ayberk Olmaz, David Dudzinski

BUDUCNOST: Justin Cobs, Eedin Atic, Vladimir Micov, Filip Barovic, Danilo Nikolic, Dennis Seeley, Donotas Tarolis, Zoran Nikolic, Marko Jagodic, Igor Drobnjak, Petar Popovic,Kendrick Perry

1.PERİYOT: Frutti Extra Bursaspor 12-19 Buducnost

DEVRE: Frutti Extra Bursaspor 40-44 Buducnost

3.PERİYOT: Frutti Extra Bursaspor 68-72 Buducnost

5 FAUL: Dk 37:42 Eedin Atic, Dk 39:48 Andrews Andrews

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @MuratMaraton yorumuna yanıt olarak

   %60 adamlar formundaydı %40 kötü savunma yaptık diye düşünüyorum. Herşeye rağmen serbest atış yüzdemiz biraz daha iyi olsa maç bizdeydi. Sağlık olsun.

  2. @MuratMaraton yorumuna yanıt olarak

   Bu Buducnost takımı Bursa’ya ters geliyor. 20 küsur sene önce, Tofaş da bu takıma trajik bir şekilde elenmişti. O zamanlar Tofaş neydi be! Ülkemize gelmiş geçmiş en özel basketbolcu David Rivers başta olmak üzere şahane bir takım kurulmuş ve tam da istikrar yakalamışken; mevcut takıma İbrahim Kutluay’ın transfer edildiği gün, 12 Haziran 2000 günü Tofaş ligden çekilmişti. :((

 1. Gurupları galibiyetle bitirseydik çok güzel olacaktı sağlık olsun maçtan önce zaten üst turu garantilemiştik sadece seri bozuldu bundan sonra zaten bütün maçlar zor çocukları verdikleri mücadeleden dolayı tebrik eder bir üst turda başarılar dilerim..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu