Ölene kadar yeşil beyaz!

Timsah’ın tecrübeli futbolcusu Ömer Erdoğan, kendini şu an için çok iyi hissettiğini ancak zamanı geldiğinde ve futbol yaşantısını noktaladığında kulüpte farklı görevler almak istediğini söyledi.

Bursaspor’un tecrübeli kaptanı Ömer Erdoğan, büyük mutluluklar yaşadığı Yeşil Beyazlı formayı çıkardıktan sonra da Bursa’dan kopmak istemediğini belirterek gözünü teknik direktörlük koltuğuna dikti.  Yeni sezon öncesi kendilerine yine yüksek hedefler belirlediklerini belirten Erdoğan, "2 senedir çok iyi başarılara imza atıp çıtayı yükselttik. Bu sezon da hedefimiz ilk dörtte yer alabilmek. Tabii ki zirveyi de zorlayacağız. Giden ve gelen arkadaşlarımız oldu. Ligin gidişatına göre bunları konuşmak ve hedefimizi yükseltmek daha doğru olur" dedi.

CARSON ÇOK BAŞARILI

Yeni transferler hakkında da konuşan tecrübeli futbolcu, Scott Carson’ın çok başarılı bir kaleci olduğunu söyleyerek, "İngiltere Ligi’ni yakından takip ettiğim için Carson’ı biliyorum. Çok başarılı ve yetenekli bir kaleci. İdmanlarda ve hazırlık maçında da bunu kanıtladı. Umarım Ivankov kadar yarar sağlar. N’Diaye ile ilgili fazla bilgim yok ancak Ümit Milli Takım’da karşılıklı oynamış genç arkadaşlarımız kendisinden övgü ile bahsetti. Her iki futbolcu da umut ediyorum ki takımımıza maksimum katkıyı sağlar" ifadelerini kullandı.

HEDEF HİÇ BİTMEZ

Bursa’da ve Bursaspor’da hayatının en mutlu yıllarını geçirdiğini belirten Ömer Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Bursaspor’da bu sezon 6. yılım. Geride kalan 5 yıl her güzel şey gibi çok çabuk geçti. Hedefim futbolu Bursaspor’da güzel bir yerde noktalamak. Son 2 sezondur çok başarılı bir performans sergiledim. Kendime hedefler koydum. Futboldan zevk aldığım sürece oynamak istiyorum. Hedef hiçbir zaman bitmez. Takımda gösterdiğim performansla milli takıma alternatif olmak istiyorum. Eğer bu hedeflerim olmazsa futbol oynamamın da bir anlamı kalmaz. Hele hele böyle bir taraftar önünde oynamak bambaşka bir heyecan katıyor futbolcuya." YAKIŞAN YERDE BIRAKACAĞIM

Zamanı gelince evi gibi hissettiği Bursa’da futbolu bırakmak istediğini belirten kaptan, şunları söyledi: ‘‘Futbolu bana yakışan yerde, Bursaspor’da bırakmak istiyorum. Güzel bir şekilde futbola veda edip tekrar Bursaspor’un farklı yerlerinde görev almak en büyük hedefim. Bizler futbolu bıraktıktan sonra yapabileceğiz     şeyler belli. Yeşil Beyazlı kulüp içinde altyapı antrenörü, kulüp menajeri, belki de hoca grubunda yer almak isterim. Belki o zamana kadar Ertuğrul hocamız devam ederse onun yardımcılığına gelmek isterim. Böyle bir teknik direktörden bir şeyler öğrenmek büyük avantaj olur benim için.’’ KOPMAK İSTEMİYORUM

Deneyimli krampon röportajın sonunda Bursaspor ve Bursa’ya karşı duyduğu sevgiyi dile getirdi ve adeta camiayla etle tırnak gibi olduğunu ifade etti. Kaptan, "Zaman zaman düşüncelere dalıyor insan. Ancak şu anda futboldan çok fazla keyifaldığım için o noktalara fazla girmiyorum. Sadece geleceğimi düşünüyor ve plan kuruyorum. Futboldan kopmak istemiyorum. Özellikle Bursa’dan ve Bursaspor’dan kopmak istemiyorum. En mutlu dönemimi burada geçirdim. Bursaspor’a farklı kategorilere çağrılırsam seve seve yaparım. Bunlar bildiğiniz gibi tek taraflı olan şeyler değil. Kulübün de istemesi gerekiyor" diye konuştu Sağbekte sıkıntı çekiyoruz Sağbek mevkiinde sıkıntı çektiklerini belirten Erdoğan, bunda en iyi kararı Ertuğrul Sağlam’ın vereceğini belirterek genç oyuncuların da bu bölge için kullanılabileceğini belirtti. Kaptan Ömer’den gençlere öğüt…

Genç futbolcuların hırslı yapılarının olduğunu belirten Ömer Erdoğan "Birçok genç futbolcumuz var. Hepsi karakterli düzgün futbolcular. Antrenmanlardaki performanslarında da oldukça hırslı ve iştahlı olduklarını gözledim. Ancak futbolda artık sadece yetenek yetmiyor. Karakter de önemli. Bu gençlerde de onu gördüm. Geniş kadronun içinde yer alabilmek için var güçleriyle çalışıyorlar" dedi.  

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu