Olcay Şahan ve Vagner Love iyi oyuncular ama…

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde OLAY Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in sorularını cevaplandıran tecrübeli teknik adam, “Herkesten destek bekliyoruz. Coşkulu, heyecanlı, keyif veren, takımdaşlığı üst düzeyde bir takım oluşturmaya çalışacağız” dedi.

Bursaspor’da yeni sezonun startı dün verilirken, Teknik Direktör Samet Aybaba da OLAY TV’de FİNAL ÖZEL’e konuk olarak yeni sezonla ilgili planlarını anlattı.

OLAY MEDYA Spor Müdürü Orhan Güney‘in sorularını yanıtlayan tecrübeli teknik adam, yeni sezon hedeflerini, transfer politikasını, ekonomik yapıyı, genç oyunculara bakışını değerlendirdi. Son 2 sezondur Bursaspor’un travma yaşadığını ifade eden Aybaba, “Oyuncularda bir travma var.

Kötü geçen sezon onları olumsuz etkilemiş. Daha coşkulu istekli bir takım oluşturacağız. Kolay değil. Bursaspor gibi bir takımı yeniden potaya sokmak sadece oyuncuların işi değil.

Bursaspor’u sevenlerin, dinemiklerin harekete geçmesi lazım. Yukarılara tutunmaya çalışacağız. Oraya tutunursak ilerleyen süreç daha iyi olur. Ama bir anda olacak, sezon başında olacak şeyler değil” dedi.

GERİDE BIRAKACAĞIZ

Bursaspor’u yukarı taşımak için çok çalışacaklarını belirten Samet Aybaba, “Bunları geride bırakacağız. Yeni bir dönem başlıyor. Ama bu 2 aşamalı bir durum. Bir saha içi var, bir idari kısmı.

Biz sahada işimizi iyi yaptıkça idari bölüm de gelecektir. Biz coşkulu, heyecanlı, keyif veren takımdaşlığı üst düzeyde takım oluşturmaya çalışacağız.

Taraftarımız da bizi desteklerse hemen yukarılara çıkarız. Ancak 8.’likten aşağı olmaması lazım. Bursaspor geride kalan 2 seneyi unutup, yeniden yapılanmayla 5-8.’lik arası, bizi rahatsız etmeyecek konumda olmalı. Ama keyif vererek herkesin mutlu olacağı bir ekip oluşturmaya çalışacağız” diye konuştu.

GENÇLERİN VERECEĞİ CEVAP ÖNEMLİ

Genç oyunculara değer verdiğini belirten tecrübeli teknik adam, “Genç oyuncuları görmenin zamanı sezon başıdır. Onlardan nasıl yararlanabiliriz ve değerlendirebiliriz. Bazılarını kiralık verme durumumuz oluyor. Bize katkı verebilmeleri için sezonu oynayarak geçirmeleri gerekiyor. Onları güçlendirip görme fırsatı bulacağız.

Takım içinde bilgi aldığım genç oyuncular var. Şöyle bir şey var tabii: Oyuncular bu durumu nasıl cevap verecek. Önemli olan bu. İstekli, coşkulu, futbolun içine katılan oyuncular olsun istiyoruz.

Ama onların bize vereceği cevapla daha yükselişe geçen bir durum ortaya çıkar. Onları geliştirmek için mesai harcayacağız” ifadelerini kullandı.

Alternatifli listemiz var

Takıma katkı koyacak karakterli oyuncular transfer etmek istediklerini söyleyen Aybaba, “5 mevki için 10’ar oyuncu var listemizde” dedi.

Transfer için geniş bir listeleri olduğunu belirten Samet Aybaba, “5 mevki için 10’ar oyuncu var listemizde. Çalışıyoruz. Değerlendirmelere başladık. Önümüzdeki haftadan itibaren gelmeye başlarlar herhalde.

Karakterli oyuncular almak istiyoruz. Yıldız oyuncu da bakıyoruz. Tabii yıldız oyuncunun takıma saha içinde ve dışında ne katacağı önemli. Böyle oyuncular da bakıyoruz.

Zaten kaliteli oyuncularımız var. Onları da katarsak iyi bir ekip oluruz. Badji transferinde önemli gelişmeler olduğunun altını çizen tecrübeli teknik adam şunları söyledi:

KARAKTERLİ OLMALI

“Önemli bir aşamaya geldik. Herhalde bitecek. Transfer için 5-5,5 milyonluk bir bütçe istedik. Başkanımız sıcak baktı. Bir sürü özellikleri olan bizi öne götürecek karakterli oyuncu istiyoruz.

Kolay olsa hemen getiririz. Ama bunu da aşacağız” dedi. OlcayŞahan, Vagner Love isimlerin de transferde isminin geçtiğini söyleyen Aybaba, “Ancak yüksek ücret alan oyuncular.

Bu tür oyunculara ulaşmak kolay değil. Ne kadar istekli olsa da kulübün ekonomisinin üstünde. Bursaspor iyi bir takım. İçinde sıkıntılar olsa da marka bir takım. Oyuncuları getirirken zorlanacağımızı düşünmüyorum. İyi bir stadı taraftarı olan bir camia. Bize gelen oyuncu kendini iyi hissetmeli.

Atanasov’a bakacağız

Aybaba, takıma yeni katılan Makedon Jani Atanasov ile olarak da, “Buradaki scout ekibinin takip ettiği oyuncu. Gelecek vaat eden bir oyuncu olduğunu söylediler. Biz de neden olmasın dedik. Bakacağız. Ben tabii ki bu yaş grubundaki oyuncuyu kendi altyapımızdan değerlendirmek isterim ama arkadaşları kırmamak lazım. İnşallah katkısı olur” ifadelerini kullandı.

Ekonomik durumu kafaya takmayın

“Böyle bir şehrin bu duruma düşmesi komik. Tabii bu duruma düşmemek için planlama yapmak lazım. 1 senede olacak şey değil. Kaldı ki Türk futbolunun en büyük problemi bu.

Sadece Bursaspor‘un durumunu konuşmak haksızlık olur. Bursaspor’un çok abartılı bir borcu gözükmüyor. Bu şehre fazla gelecek bir durum değil. Bu şehir çok rahat kaldırabilir bunu.

Bursaspor marka. Bunu aşağıya düşürmeyeceksiniz. Sadece kendiniz katkı koyarak değil. Doğru planlama ile bu durumdan çıkılabilir.

Benim ürkeceğim tek şey oyuncuların bu duruma takılması. Saha içi durum bundan etkilenmemeli. Biz işimizi doğru yaparsak her şey ortadan kalkar.”

Herkes ayrılabilir

“Gönderilmeyecek oyuncu yok. Dünyanın en iyi oyuncuları başka takımlara gidiyor. Oyuncuları bir aşamaya getirip ondan katkı aldıktan sonra. Kulübün reddemeyeceği teklif gelirse göndeririz. Yerine yenisini alırız. Olmazsa olmaz dediğimiz ekonomik koşullar oluşursa neden olmasın.”

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @eray yorumuna yanıt olarak

   neresi mantıklı!!! dalga mı geçiyorsunuz? 33-34 yaşında adamları istiyor 18 lik atasonovu altyapıda değerlendirmek lazım diyor! dünyanın en iyi takımları 17 yaşında adamlarla şampiyonlar ligi oynuyor be bu nasıl vizyonsuzluk!

   18
   21
   1. @semih16 yorumuna yanıt olarak

    Yanlış anlamışsın atasovu altyapıda değerlendirmek lazım demiyor iyi oku o yaştaki oyuncular altyapımız da var ordan cikarmak gerekir diyor

    18
    1. @Teksaslı yorumuna yanıt olarak

     Scoutarkadaşlaru kırmamak için hatıra binaen Atanasovu aldık diyor ve bu lafıyla resmen Bursaspor kulübünün scouiting departmanını gömüyor. Yani diyorki, lan scoutin departmanı. Siz hiç bi tok değilsiniz. Burda benim düdüğüm öter. Sizin değil, benim beğenmem önemli.Siz kimsiniz lan diyor

 1. Ali dede sen bursasporla uğraşçağına belediyenin çöp ihalesini al sen o işi en kralından yaparsın senin işin çünkü 2 sendir canlı gözle izliyoruz

  24
  3
 2. Atanasovu sormussun orhan guney, kendi adim adina tesekkur ederim. Sametin cevabi da bekledigim gibi insallah onun onyargisini da asip yildizini parlatir genc makedon , guzel roportaj kalemine saglik

  18
 3. 2 yıllık istikrarlı başarısızlığı olan şahıs kulübün başında.ne heyecanı?kimsenin tribüne kahrolmaya gitmek gibi bir hevesi yok.toplama,cıkarcı,çorbacı bir güruh bulursunuz onlar da laylaylom yapar ancak

  10
  1
 4. samet atanasov ile ilgili çok kapalı kutu bir yorumda bulunmuş. altyapımızdan olsa daha iyi olurdu ama scout ekibini kırmakta olmaz derken pekte sıcak bakmadığını belirtmiş. çocuk gelecek vaad edenler arasında yetenekli bir çocuk izlenimi var umarım hepimizi büyüleyip şanlı formamızı giyebilir. kaldıki bize ne kadar zararı olabilir ki çocuğun tutarsa ekonomik bir transfer olur olmazsa ufak tefek bir bedelle illaki satılır.

 5. bekle gör üc hafta sonra ben demedim der cıkar transfer bücesinden de transferden de kalırsın ortada takımını alt yapıdan kur olduğu kadar devam edersin transfer işi yaş

 6. Ben bu millet neden bikar maça gitmekten diyordum, bu sene bende ara veriyorum seneye 1. Ligde maçlara gitmeye devam ederim heralde Ali ay denen zatla 1 sene daha çekilmez bu klüp, gerçi o vampir ligden düşünce bırakır mı kulübü tam bir muamma, inşallah bu sene fazla olay olmadan bitiririz ligi .

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu