Okan ve Ertuğrul ayrılıyor

Her iki futbolcunun da transferlerinin gerçekleşmesi an meselesi.

Bursaspor’un alt yapısından çıkan Ertuğrul Ersoy ve Okan Kocuk, vedaya hazırlanıyor. Bircok talibi bulunan her iki isminde transferlerinin gerçekleşmesi artık an meselesi. Ertuğrul Ersoy, İtalya temsilcisi Lecce ile temaslarını sürdürüyor. Kulübe gönderdiği ihtarnameyi geri çeken ancak geçen sezonki alacaklarını isteyen genç stoperin belli bir miktar bonservis getirdikten sonra transferine izin verileceği belirtildi.

ANLAŞMAK ÜZERELER

Okan Kocuk ise Malatyaspor yolcusu. Sarı kırmızılı ekibin Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın ısrarla istediği 23 yaşındaki kaleci için iki kulübün anlaşma üzere olduğu ifade edildi. Tıpkı Ertuğrul gibi geçen sezonki alacaklarından vazgeçmeyen Okan için gelecek bonservis ücreti merak ediliyor. Okan geçen sezon Muhammed Şengezer’le birlikte dönüşümlü olarak kaleyi korumuştu.

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Geçen sezonki alacaklarini istiyorlarsa bizde bonservis istiyoruz.
  Hadi bakalim.
  Gerekirse 2 yıl vakifköyde çimleri sulasinlar.
  Göndermeyin.

  122
  12
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   1- bütün bunlar sportif başarı, marka değeri ve ekonomik anlamda dip yaptığımızın göstergeleri.
   2- başımıza gelenlerden, bir kulübü kulüp yapan yönetim, yerel medya ve taraftar üçlüsünün tümü aynı oranda suçlu ve sorumlu.
   3- Bursaspor artık o şampiyon Bursaspor değil. orta halli sıradan bir Anadolu takımının bile altında.
   4- öyle bizim medyanın söylediği ve taraftarında onayladığı gibi ”sen bursasın. çıkacaksın, 3 atacaksın! 5 atacaksın!” devri geçti.
   5- tekrar eski günlere dönmek için öncelikle bu gerçekleri kabullenmek ve buna göre hareket etmek zorundayız.
   6- bu konuda yönetim, medya ve taraftara basit ama önemli görevler düşüyor.
   YÖNETİM :
   a- denk bütçe, mali disiplin.
   b- idari ve teknik işleri profesyonellere bırakmak.
   c- şehrin sosyal ve ekonomik durumunu göz önünde bulundurarak acilen kombineleri çıkarmak.
   YEREL MEDYA :
   a- eleştirileri yıkıcı değil yapıcı olmalı.
   b- futbolu ve futbolcuyu günlük skorlar ve performanslar üzerinden değil, daha genel ve kurumsal anlamda yorumlamalı.
   c- şehirde pozitif hava estirmeli. birlik beraberliği ön plana almalı. kayıtsız şartsız destek mesajları vermeli.
   TARAFTAR :
   a- çer, çöp, kazma, kürek gibi kelimeler lügattan çıkmalı.
   b- kombineler bitmeli, tribünler dolmalı, küfür yabancı madde, ıslık, yuh, homurtu, protesto timsah arenadan kalkmalı.
   c- 90 dakika boyunca skor ve oyun ne olursa olsun destek kesilmemeli.
   d- ”gerçek taraftarlığın, kendi futbolcusunu oynatma sanatı ya da becerisi olduğunu!” unutmamalı…
   7- yukarıda görüldüğü gibi bu maddeler öyle sanıldığı kadar yapılması çok zor ve büyük bir maliyet getiren şeyler değil. gerekli olan sadece basit bir zihniyet değişikliği.
   8- bunlar gerçekleştiğinde basamakları hızla atlayıp 2-3 yıl içinde eski bursasporu tekrar diriltebiliriz.
   9- keyfiyet elbette ki büyük Bursaspor camiasınındır.

   12
   3
   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    90 dakika boyunca skor ve oyun ne olursa olsun destek kesilmemeli ama tribünleri coşturacak tribün liderlerine de ihtiyaç var, eskinin deyimi ile amigolara!
    Amigolar orkestra şefi görevi görecekler.

    2
    1
  2. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   YILLARDAN BERİ TARAFTARLARIMIZ HEP ……KENDİ EVLADIMIZ…….TABİRİNİ KULLANDILAR,şimdi artık bunu biraz düşünme vakti geldi,çünkü bu HEP BİZE VE BURSASPORA ZARAR VERDİ…………SEYREDİN ŞİMDİ KENDİ EVLATLARINIZ NELER YAPACAK.

   24
   5
  3. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Bunu yapabilmemiz için önce paralarını ödememiz gerekiyo aga.paralarini ödesek süründürürüz de.ekmek almaya 25 kurus eksik naparsin

   25
 2. Ertuğrul çok kötü stoper, Okan çok kötü kaleci ve aynı zamanda karakter zaafiyetleri var ikisinin de yokluğu hissedilmez…

  26
  8
  1. @Timsah yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşım Bu konuda sana pek katılamıyorum çünkü ertuğrulu tanımam ama okanı iyi tanırım sözleşmesini altı ay sonra sona eriyor yani beklerse altı ay sonra serbest gerçi kendisi pek beklemek istemiyor çünkü Ali ay onu çok aldattı Ali ay Okan’a beş yıllık mukavele teklif etti okan hiç tereddütsüz kabul etti imzalar atılacaktı teklif edilen ücret küfürden beter 230.000 Euro senelik sen olsan bu ücrete oynar mısın Okan’ın geleceği Gerçekten parlak bu adam yeri geldi milli takıma seçildi yaşı daha 23

   3
   13
 3. Bırakmayın hepsini ptt 1, lige götürün orada oynasınlar da görsünler futbol nasıl oynanıyor . Bunlardan hiç bir takıma hayır gelmez .

  11
  2
 4. Kapatın alt yapıyı…. elin yabancı daha iyi. Evlât dediğimiz vuruyor bizleri. Enes hariç kaçının hayrını gördük. İsim sayalım mı ?

  1. @Musisi yorumuna yanıt olarak

   Adamlar cin olmadan adam çarpmayı öğrendiler sayemizde topçu oldular ama en güzel bildikleri pala pala pala ulen itler küme düşürdünüz takımı deve kuşu gibi kafanızı toprağa gömünde adam sanalım sizleri gidinde elalemin taraftarı nasıl küfür ediyor görün

 5. Eliyle 4 işareti yapıyordu Ertuğrul en son. Noldu o iş? At kapağı İtalya’ya. Sorarlarsa ben büyük Bursasporluyum dersin. Takım düşerken millete 4 işareti yapıyorsun, millet bas bas bağırıyor düşeceğiz diye, tribünde amigoluk yapmakla büyük futbolcu olunmuyor. Profesyonelsin. Kariyerine bak, haklısın. Burada bir sorun yok. Sorun, gencecik yaşına rağmen kaptan yapıldın diye karakterin de oldu sanman sevgili Ertuğrul.

  5
  2
 6. Muhammetin yıllık ücreti okandan yüksek, satılacaksa muhammedin satılması daha uygun olur. Eğer dişe dokunur bir bonservis verilmeyecekse oynayacağı bir yere kiralayalım onca emek verildi yetiştirildi üç kuruşa boşa gitmesin.

  2
  53
  1. @@emrkur yorumuna yanıt olarak

   Muhammed bu sene kesinlikle takımda kalmalı maaşı biraz yüksek diye geleceğin yıldızını yok paraya satarsan çok pişman olursun. Kurtarışlarıyla maaşını fazlasıyla çıkarır zaten.

   57
   1
 7. Altyapımız adeta bir maden, kimse sıkıntı yapmamalı,
  BUrada yapmamız gerekren PROFESYONELLİĞİ elden bırakmamak,
  Topçuların alacaklarını kuruşuna kadar ödeyip, gelen teklifleri değerlendirmek,
  Malum OKAN’ın sözleşmesi bu sene bitiyor 500-600 BİN EURO ideal bir rakam,
  Ertuğrul için de 1,5-2 MİLYON EURO teklif gelirse verilebilir, tabi ki de yetersiz bu teklifler,
  Fakat gönderirken de %20 SATIŞ PAYI eklenebilir, anlaşılacak olan kulüplerle

 8. Bütün futbolcularımız çok kötüydü madem şimdi neden paylaşılamıyor senin Allah belanı versin Ali ay ve saz arkadaşları karaktersiz Yusuf Ertuğrul Okan canınınız nereye isterse oraya gidin biz Texas yerimizdeyiz Bursaspora kimler geldi kimler gitti siz onların yanında hiçsiniz İNADINA TEXAS..!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu