Okan Kocuk “Harun abi gitmezse ben giderim”

Genç kaleci Afyon kampında Sönmez Medya'ya geleceği hakkında konuştu. A Milli Takım'a seçildiği dönemde düzenli oynaması gerektiğine vurgu yapan Okan Kocuk, "Ben Harun abiyi bekliyorum. Harun abi gitmezse ben de gitmeyi düşünüyorum. Oynamak ve kendimi geliştirmem için ayrılmam gerekir" dedi.

Bursaspor’un gelecek vaat eden kalecisi Okan Kocuk, Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy ve Bursaspor muhabiri Tolga Öztaş ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdi.

ÇOK İSABETLİ BİR KARAR OLDU
GeçEn sezon İstanbulspor’da kiralık oynayan ve performansıyla A Milli Takım’a kadar yükselen Okan Kocuk Bursaspor’a geri döndü. Afyon kampında Sönmez Medya’nın sorularını yanıtlayan genç eldiven, Samet Aybaba yönetiminde iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi. Geçen sezonu değerlendiren Okan Kocuk İstanbulspor’a gitmekle isabetli bir karar verdiğinin altını çizdi. Okan, “İstanbulspor’a gitmek benim için çok isabetli bir karar oldu. Oradaki oyun sistemi de bana çok uygun geldi. Benim de oraya uymamla mükemmel bir iş oldu. Zaten A Milli Takım’a kadar yükseldim. Geriye dönüp baktığımda iyi ki İstanbulspor’a gitmişim diyorum. Benim için güzel bir yıldı.” diye konuştu.

BURSASPOR’A ODAKLANDIM
Genç file bekçisi geleceği hakkında karar verme aşamasında olduğunu dile getirdi. Okan Kocuk, “Ben her zaman oynamaktan yanayım. Kendimi oynayarak geliştireceğime inanıyorum. Ben Harun abiyi bekliyorum. Çünkü kalır mı gider mi ona göre bir yol çizeceğim. Ancak ben buraya odaklandım. Öncelikle kendimi Bursaspor’da bu sezon oynayacakmış gibi hazırlıyor ve o şekilde rekabete giriyorum. Bursaspor’un 1. kalecisi gibi kendimi hazırlıyorum.
A Milli takıma seçildim ama orada kalmam ve bunun sürekli olması için oynamam gerekli. Eğer Harun abi gitmezse ben de gitmeyi düşünüyorum. Oynamak ve kendimi geliştirmem için ayrılmam gerekir” dedi.

Haberi aldığımda çok şaşırdım
“Milli takıma seçilmek mükemmel bir duygu. Sonuçta hayalini gerçekleştiriyorsun. Her futbolcu için milli takıma gitmek hayalidir. Başka bir hedef olamaz. Haberi aldığımda çok şaşırdım. Haberi Ankaragücü maçına giderken aldım. Maçlardan önce telefonları açmam. O gün otobüsteyiz açasım tuttu. Belki önemli bir şeydir diye düşündüm. Milli takım için pasaportumu istediler. ‘Allah Allah’ dedim. Hangi milli takım, çünkü U-21’e de yaşım tutmuyor. Sonra ‘A Milli Takım’ dediler. Önce inanamadım ama sonra hemen kendimi toparladım.”

Yabancı diye kötü kaleciler geliyor
“Türkiye’de çok kaliteli kaleciler var. Türk kalecilere çok daha fazla güvenilmeli. Sadece yabancı diye kötü kaleciler ülkemize geliyor. Mesela Muslera ve Fabri kalitesinde kaleciler gelecekse gelsinler. Çünkü onlardan bir şey öğrenebiliriz. Bu bizi de geliştirir ama kötü kaleciler geldi mi kendinize güveniniz de kırılıyor.”

Saha dışında da gelişmeliyim
“Çok eksiğim olduğunu biliyorum. Ama sadece saha içi değil, saha dışında da eksiklerimi geliştirmeliyim. Mesela yabancı dilimi daha iyi duruma getirmeliyim. Ancak en önemlisi karakterimi geliştirmem gerekli. Önce insan olmalıyım ki bu da sahaya yansısın. Ayrıca kalecilik anlamında yan toplarım ve ayaklarım çok daha iyi olabilir.”

Dünyada örneği yok
Harun Tekin, Muhammed Şengezer, Ataberk Dadakdeniz ve benim Türkiye milli takımlarında yer almamız inanılmaz bir duygu. Herhalde dünya üzerinde de 2 tane A Milli Takım, 1 U-21 ve 1 de U-19 olmak üzere en üst 4 kategoride 4 milli kaleci herhangi bir takımda yoktur.”

Mutluyum huzurluyum
“Son 2 sezonda maalesef iyi bir dönem geçirmedi Bursaspor ama inşallah bu sezon her şey yolunda olacak diye düşünüyorum. Takımın başına Samet hoca geldi, kamp ortamı güzel. Gayet pozitif bir başlangıç yaptık. Artık yuvama döndüm. Mutluyum, huzurluyum.”

Futbol hatalar oyunu
“Futbolun doğal olmasını istiyorum. VAR sistemi bence oyunu biraz soğutuyor. O yüzden ben daha çok doğallıktan yanayım. Ayrıca futbol zaten hatalar oyunu. Biz hata yapmazsak zaten gol olmaz. Seyirciler de gol görmek için bu oyunu takip ediyor. Yani futbolda hatalar olacak ki seyir zevki olsun.”

En büyük fark kalite
“Süper Lig ile 1. Lig’in arasındaki en büyük fark oyuncular ve kalite. Mesela 1. Lig’de 2-3 tane hata yapıyorsun sadece 1 tanesi gol oluyor. Ama Süper Lig’de eğer tek bir hata bile yaparsanız golü yiyorsunuz.”

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Harunun takımda kalıp Okan’ın gitmesi daha doğru. Okan ile Muhammed’in arasında 1 yaş fark var. İkisinden biri as kaleci olacağı icin birine yazık olur. Harun 29 yaşında 4 yıl daha oynar daha sonra kaleyi Muhammed devralır. Dipnot yönetim ve teknik ekibe Harunun gitmesi için onu takımdan soğutmaya çalışmayın herkes herşeyin farkında size yazık olur.

  77
  18
  1. @Baran yorumuna yanıt olarak

   Yönetim ve teknik ekibi uyaracagina taraftar ve medyayı uyar. Bu ikili bursa’da futbol ortamı bırakmadı. Farkında olmadığın belli. Batalla gibi Harun da bursayı kafasından sildi. Bunu söylemiyorsa profesyonelliginden ve kişiliğinden.

   11
   2
  2. @Baran yorumuna yanıt olarak

   1- çocuk haklı.
   2- üç milli kaleci bursaspor için lüks.
   3- üçü de rahatlıkla kalemizi koruyacak kalitede.
   4- aynı takımda olmaları kendileri ve ülke futbolu adına haksızlık. oynamak ve gelişmek zorundalar.
   5- yetkili olsam, harunu 4-5 m euro ya gönderir, Muhammedi elde tutar. okanı en uygun şekilde gönderirdim. (bonservis bedeli, kiralık, sonraki satıştan yüzde, vs gibi)
   6- böylece ”futbolcusunun önünü açan kulüp!,, imajı vererek sonraki transferlerde futbolcu milleti önünde pirim yapar ve tercih sebebi oluruz.
   7- kale için tercihim, 1. kaleci Muhammed. 2. kaleci yedekliği kabul eden, bu ligi bilen 30 yaş üstü transfer. 3. kaleci vakıfköy orjinli yeni bir genç.
   tabi bizimkisi sadece dilek, temenni ve öneriden ibaret. elbette ki bu kulübün yetkilileri ve profesyonelleri var…

   12
   17
   1. @soru-yorum yorumuna yanıt olarak

    Ne 4-5 milyonu Harunun ölüsü en az 6-7 milyon eder beşiktaş fabriyi 10 milyondan aşağı vermiyor…şunu kafanıza sokun olay medya ve ali ay ve gereksiz yönetim harunu göndermek istiyor size soruyorum batalla hariç takımı sahiplenip , ağırlığını koyacak ve abilik yapabilecek Harun var ve ek olarak Titi var eee şimdi soruyorum Harun giderse tek Titi kalacak eğer Titi sakatlanırsa takıma abilik yapıcak ve ağırlığı koyacak kim var sakın bana kazma yusuf , kubilay , stancu , furkan , ekong vs falan demesin onlar anca sigarasını içer , nargile içer , boş laflarla taraftarı kukla yapar , hitarname çeker vs bunları yapanlar mı örnek olacak oyuncu dediğin adam gibi olacak , dürüst olacak , takımını düşünecek , ağırlığını koyacak….Ne demiş GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ; Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim

    12
    12
 2. Harun’un tam para edeceği zamanlar .. Bu sene satılması lazım .. Okan Koçuk inş. 1. kaleci olacak bu sene ..

  39
  4
 3. Helal olsun çocuğa çok açık ve düzgün konuşmuş. Bize senin gibi hep oynamak isteyen düzgün karakterli adamlar lazım. Yan gelip yatıp ben parama bakarım diyen ruhsuzlar değil. Harun sen ve Muhammed için hayırlısı neyse o olsun. Gidersen de inşallah yolun açık olur.

  34
  2
 4. Bu adamın içinde Bursaspor sevgisi gibi bişey yok ya da kalmamış…. Diğerlerini bilmem ama bu adam bizle mukavele uzatmaz harun satılırsa da iki sene sonra istediği kulübe gider

  14
  36
  1. @Ömer yorumuna yanıt olarak

   Profesyonel insanlar gelecekleri için plan yaparlar. Bu her sektörde böyledir. Kusura bakma sevgi bir yerden sonra karın doyurmuyor. Adam ne kadar açık konuşmuş. Saygı duymak lazım.

   14
   5
 5. Arkadaşlar neden bilmiyorum ama ben bu Harun işinde kıllanmaya başladım 5 milyondan aşağı teklif verenin yüzüne bakılmaması gerekirken klüp nasıl 3.5 milyon diyor. İçimde Harunu yok parasına harcayacaklar gibi bir his var.

  14
  1
 6. Muhammet bundan iyi bence ama harun hepsinden iyi okan gecensene ilk yarı iyiydi ama ikinci yarı cok hatalı yedi

  12
  3
 7. Ne 4-5 milyonu Harunun ölüsü en az 6-7 milyon eder beşiktaş fabriyi 10 milyondan aşağı vermiyor…şunu kafanıza sokun olay medya ve ali ay ve gereksiz yönetim harunu göndermek istiyor size soruyorum batalla hariç takımı sahiplenip , ağırlığını koyacak ve abilik yapabilecek Harun var ve ek olarak Titi var eee şimdi soruyorum Harun giderse tek Titi kalacak eğer Titi sakatlanırsa takıma abilik yapıcak ve ağırlığı koyacak kim var sakın bana kazma yusuf , kubilay , stancu , furkan , ekong vs falan demesin onlar anca sigarasını içer , nargile içer , boş laflarla taraftarı kukla yapar , hitarname çeker vs bunları yapanlar mı örnek olacak oyuncu dediğin adam gibi olacak , dürüst olacak , takımını düşünecek , ağırlığını koyacak….Ne demiş GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ; Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim

  7
  1
 8. son iki senedir cektiklerimiz ortadayken harunun gitmesi kadar sacma bişey olamaz bu takımdan herkes gidebilir harun hariç harun tekin kırmızı cizgimizdir

  4
  1
 9. Bence Harun gidecekse yurt dışı yapmalı ve kulüpte anlayış göstermeli siz 3,5 tan kapıyı acarsanız bu paraları yurt dışında da alabilirsiniz kesinlikle ama kesinlikle yurt içinde 6_7 den aşağı verilmemeli hele bu bjk olacaksa fabri yi 10 veren bjk den en az 15 istemeli çünkü Harun fabri den daha iyi

 10. Harun satılsın diyen arkadaşlara şunu soruyorum bu yönetim harunu 3 milyona bırakır mı bırakmaz mı cevabınızın evet olduğunu duyar gibiyim dolayısıyla harun satılmamalı çünkü ali ay alırkende satarkende kazık yemeyi çok seviyor.

 11. Devamlı oynayarak kendini geliştirmek istemesi güzel bir düşünce geçen sene de buna en iyi örnek. Futbol da dün diye bir şey yok hep göz önünde olmalısın heleki kaleci ise oynamak zorundasın A milli olmus vitrine çıkmıs bir oyuncu burda kalmak istemesi en doğal hakkı. Saygı duymak gerekli. 3kalecininde transferde adı geçiyor olmasıda Bursaspor’un başarısıdır.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu