Ödemeler başlıyor!

Bursaspor’da yaşanan maddi sıkıntı kulübün belini bükerken önümüzdeki haftadan itibaren kritik süreç başlayacak. Yeşil Beyazlı yönetim önce yabancı futbolcularla masaya oturacak ve kendilerine kulüp bulmasını isteyecek. Yabancı oyuncuların alacaklarının tamamını almadan gitmeye yanaşmaması krizi şu an için içinden çıkılmaz bir boyuta soktu. Yerli futbolcular da kendilerinden istenilen ücret indirimi politikasına yanaşmıyor. Tüm bu maddi sıkıntıya rağmen Şenol Güneş’le yıllık 1 milyon 200 bin, Bakaye Traore’yle 1 milyon ve Aydın Karabulut’la da 850 bin Euro’ya anlaşan Recep Bölükbaşı yönetimi bankalardan da beklediği miktarda krediyi bulamıyor.

ÖDEMELER BAŞLIYOR

Yeşil Beyazlı camia bu kadar ekonomik darboğazın yaşandığı şu günlerde Erkan Körüstan dönemi gibi 1 milyon Euro ve üstünde sözleşme imzalayan Recep Bölükbaşı yönetimin nasıl bir kaynak yaratacağını merakla bekliyor. Geçen dönemde yönetici katkısının neredeyse yok denecek kadar az olduğu biliniyor. Camia şimdi Recep Bölükbaşı yönetiminin kulübe ne kadar yönetici katkısı yaptığını veya yapacağını merak ediyor. Bursaspor’da 1 milyon civarı ve üzerinde oynayan futbolcular, Sebastien Frey, Taye Taiwo, Renato Civelli, İbrahim Öztürk, Serdar Aziz, Fernando Belluschi, Colin Kazım, Volkan Şen ve Ozan İpek. Futbolcu ödemeleri önümüzdeki aydan itibaren başlıyor.

Demirören’den para istedi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’le görüşen Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı’nın futbolcuların birikmiş alacaklarının ödenmesi konusunda söz aldığı öğrenildi. Bölükbaşı’nın Demirören’e “Çok sıkışmış durumdayız. Bize bir miktar ödeme yaparsanız kulüp rahat nefes alacak. Yoksa bu ayın sonunda ciddi bir krizle karşı karşıyayız” dediği belirtildi. Bu gelişme üzerine Yıldırım Demirören’in Bursaspor’a bir miktar para gönderme konusunda söz verdiği ifade edildi.

 

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu