Ochoa bombası (!)

Yabancı basın kaynaklarındaki haberlere göre Meksikalı kaleci Ochoa için devreye girdiğimiz söylenmekte.

 

Dünyanın sayılı kalecileri arasında gösterilen ve bonservis bedeli bulunmayan taraftarlarımıza büyük heyecan verecek Ochoa transferi ile ilgili gelişmeleri an be an sizlerle paylaşacağız.

 

Bursasporluyuz.net

 

Bursa Gerçek Gazetesi haberi "Ochoa kaleye" adlı manşet ile duyurmuş

 

Meksika Milli Takımı’nın file bekçisi Ochoa, Bursaspor’a önerildi.  

Meksika’nın Clup America takımında oynayan kaleci Guillermo Ochoa, menajerler tarafından Bursaspor’a teklif edildi. 26 yaşında ve 1,83 boyundaki kalecinin kulübüyle sözleşmesinin sona erdiği ve gelen teklifleri değerlendirdiği belirtildi. Meksika Milli Takımı kalesini 43 kez koruyan Ochoa için 2007’de Manchester United’ın 7,5 milyon pound teklif ettiği gündeme gelmişti. Bu sezon Galatasaray da deneyimli file bekçisi ile ilgilenmişti. 

 

Meksika formasıyla 43 maça çıkan Ochoa, 2009 CONCACAF GOLD CUP’da en iyi kaleci ve en iyi 11’e seçildi. 2007’de Manchester United’ın Ochoa için Club America’ya 7,5 milyon pound teklif ettiği gündeme gelmişti. Sözleşmesi bu yıl sona eren Meksikalı kalecinin bonservis ücreti 8 milyon Euro (15.760.000 TL) 1.83 boyundaki kaleci ile Manchester United’ın yanı sıra Galatasaray da ilgilenmişti.

 

1985 doğumlu Meksikalı Guillermo Ochoa altyapısından yetiştiği Club America forması giyiyor.  Club America ile 2005’te Meksika Ligi şampiyonluğu, aynı yılda Meksika Kupası şampiyonluğu, 2006 yılında CONCACAF Şampiyonlar Ligi (Karayip, Orta ve Kuzey Amerika’daki liglerin şampiyonlarının mücadele ettiği lig, şampiyonlar ligi tarzında) şampiyonluğu kazanan Ochoa, Meksika milli takımının da kalesini koruyor.

 

Meksika formasıyla 43 maça çıkan Ochoa, 2009 CONCACAF GOLD CUP’da en iyi kaleci ve en iyi 11’e seçildi. 2007’de Manchester United’ın Ochoa için Club America’ya 7,5 milyon pound teklif ettiği gündeme gelmişti. Sözleşmesi bu yıl sona eren Meksikalı kalecinin bonservis ücreti 8 milyon Euro (15.760.000 TL) 1.83 boyundaki kaleci ile Manchester United’ın yanı sıra Galatasaray da ilgilenmişti

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu