O tepki Bursaspor’da moralleri bozdu!

Geçtiğimiz gün oynanan Kütahya BLD. maçında yaşanan taraftar tepkisi takımın moralini bozdu.

Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri‘nde oynanan hazırlık maçında Kütahya Belediyespor‘a 2-1 mağlup olan Bursaspor’da oyuncular moral anlamında çöküntü yaşıyor.

Takımın tecrübeli isimleri olan ancak maçta forma giymeyen Hasan Ayaroğlu ile Kubilay Sönmez ile yeşil-beyazlı taraftarlar arasında yaşanan sözlü tartışma hem iki ismi hem de genç oyuncuların moral motivasyon anlamında büyük moral bozukluğuna yaşattığı belirtildi.

54 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Tahta kapalı koca camia iyidir kötüdür o ayrı 3 tane adama ümit bağlamış.Sen daha lig başlamadan 2 sine ana avrat sövüyorsun.Bu takımı bitirdiniz yavşaklar.

  348
  8
  1. @Teknokrat yorumuna yanıt olarak

   en başta Bursaspor olmak üzere ülke futbolunun en büyük sorunu yönetim, teknik adam ve kadro istikrarsızlığıdır.
   her yıl 1-2 başkan. 5-6 teknik adam. 15-20 futbolcu değiştiren bir kulübün sportif ve mali başarıyı yakalaması çok zor. hatta imkansız.
   bunu ben uydurmuyorum. ”futbolun kitabı!” böyle yazıyor.
   biz de dahil, büyütülmüşlerin milyarlarca borcunun olması, buna karşın avrupa
   şampiyonlar liginde hiç bir takımımızın olmaması herşeyin kanıtı.

   ikinci olarak da kulüpler üzerindeki medya ve taraftar baskısıdır.
   ne yazık ki bizim ”spor medya!” mız tamamen sonuca odaklı.
   ne yazık ki futbolu, kulüpleri ve futbolcuları sadece günlük skor ve performanslar üzerinden yorumluyorlar.
   hal böyle olunca alt yapıymış, denk bütçeymiş, yapılanmaymış, kurumsallıkmış gibi kulüpler için hayati önem taşıyan hedefler rafa kalkıyor.

   medya algısı ve etkisindeki taraftarlarda sportif defonun başka bir boyutu. kalıcı ve büyük başarıları es geçip, günlük başarı, rüya ve hayallerin peşine düşüyorlar maalesef.
   bunlar da gelmeyince önce sabırsızlanıyor, sonrasında hırçınlaşıyor. doğal olarak futbol ortamı yerini kaos ve kargaşaya bırakıyor.

   gelelim kendi özelimize,
   saha içi ve dışı olmak üzere yapısal ve zihinsel bozukluklarımız var.
   bu anlamda buralara düşmemiz kaçınılmazdı. düştük.
   her düşüşümüzde medya ve taraftarın kulüp üzerindeki ilgisi ve etkisi biraz daha azaldı.
   buna taraftarın sayısını da ekleyebiliriz.
   çokları için şer! gibi görünen bu durum bana göre sağlıklı bir yapılanma ve kurumsallık adına büyük bir fırsat ve avantaj.
   yeter ki yönetim, dik dursun. ve artık azınlığa düşmüş olan teksasa teslim olmasın.

   39
   3
  2. @Teknokrat yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor’u bu hale getiren hiç kimse kusura bakmasın cahil taraftarıdır. Yıllardır değişmeyen sıfır futbol bilgisi, her türlü konuda hiçbir halt bilmemesine rağmen çıkıp bağıran çağıran bir taraftar grubu TEKSAS vb gruplar sadece zarardır.

   40
   1. @Samet yorumuna yanıt olarak

    Çoğunluk uyuştucu çoluk çocuk egosunu tatmin etmek için geliyorlar onların yüzünden takım hep ceza aldı o türbünün kapanması lazım

  3. @Teknokrat yorumuna yanıt olarak

   Yeni tribuncüler hem tribünün hemde Bursasporun içine ettiler. Neyi nerde bagiracaklarinı bilmedikleri gibi, nerde nasıl davranacaklarini ds bilmiyorlar. İşin kötüsü kendilerini iyi tribüncü zannediyorlar..

   66
   2
  4. @Teknokrat yorumuna yanıt olarak

   amk ayranınız yok içmeye atla gidiyorsunuz sıç….. maya , adamlar öyle ya da böyle bizim ile kalmış senin kendi evlatların kaçarken sen adamlara hakaret ediyorsun , hepinizin bu takımdan ve stadtan uzaklıştırılmanız gerek çünkü bu takıma en büyük zararı hep siz verdiniz veriyorsunuz , gerçekten yavşağın önde gidenlerisiniz , bu takımın böyle olmasının da en büyük sebeplerinden birisiniz basiretsiz ve iş bilmez asalak başkanlardan sonra .

   68
   2
   1. @Yeşil yorumuna yanıt olarak

    BURSASPOR AŞ. olmadan hiçbir şey düzelmez . Hırsızlığın, savurganlığın ve avantacıların önünü kesmek istiyorsak dernek olarak değil şirket olarak yönetilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  5. @Teknokrat yorumuna yanıt olarak

   Bu takımın tekrar eski günlerine dönebilmesi için Aziz Yıldırım tarzı yönetici olacak ve bu pislikler bırakın tribüne girmeyi stadın yanından bile geçemeyecek.

   105
   2
   1. @HGBS yorumuna yanıt olarak

    Çare Levent Kızıl. Hepsinin kafasını gözünü kırar, namluyu da bunların uygun bir yerlerine sokar. Bir ay içinde mum gibi taraftarımız olur. Bak bakalım bi daha oluyo mu.

    33
    3
 2. Daha ne istiyorsunuz takımı buralara kadar siz düşürdünüz reziller taraftarmíş corbacılar bírakın bursasporun yakasını hırsızları getirip bu kulübün başına nemalanmak için kulübü batırdınız yetmedimi kulübün kapanmasınımı istiyorsunuz defolun.

  138
  7
 3. DÜŞTÜĞÜMÜZ SENE İÇİNDE ALİ AY MEŞALELER İLE KARŞILANIYORDU ARABASININ KAPISINI AÇIYORDU AMİGOLAR AMİGOLARA TEPKİ VERMENİZ LAZIM BU DURUMA ONLAR GETİRDİ CEPLERİ PARA DOLSUN DİYE ALİ AY I GETİRDİLER BAŞA FUTBOLCULARIN SUCU YOK KUSURA BAKMA SENDE ÇALIŞTIĞIN YERDEN MAAŞINI ALMAYINCA MOD UN DÜŞER HERKES ONA GÖRE YAŞANTISNI SÜRDÜRÜYO KUSURA BAKMASIN KIMSE

  85
  6
 4. Evet işte biz buyuz.
  Bize bizden başka düşman gerekmez. Daha lig başlamamış. Takımı satıp kaçmayan adamlara hem de ne olduğunu anlamadan oynamadıkları halde tepki vermek ne densizliktir beyler. Yetmedi mi buralara kadar bu takımı düşürmeniz. bi defolun gidin artık takımın yakasından

  78
  4
 5. Bizim taraftarımız kafada oldukca daha alt liglere hazır olmalıyız.Yahu beyinsizler .Neyi protesto ediyorsunuz.Bunlar daha bebe..Büyüyüp gelisecekler.Sanki elinizde baska imkan varmış gibi hayal aleminde yaşıyorlar.Ne olacaksa bu çocuklardan olacak.Düşün artık Bursasporun yakasından.Sevginiz zarar veriyor

  52
  3
 6. Her Bursasporlu Teksaslı ancak bu tipler yüzünden önce eski stadyumda kale arkasından kaçış başladı sonra timsah parkta devam etti. Şu an grup yaş ortalaması yerlerde ancak zihniyet hala aynı. Küfür etmeyi,yabancı madde atmayı marifet sananlar topluluğu. Bugün buralardaysak en az hırsız yönetimler kadar rezalet yönetilen tribünlerin etkisi de var. Menfaatçisi var, nasıl olsa kulüp ödüyor diye her türlü vandallığı yapan desen var… YAZIK. İnsanlar ailesi ile gelemez oldu. Kulüp istikrarlı şekilde kaçak girişlere engel olmalı. Bilet fiyatlarını indirmemeli ! Şampiyonluk öncesi kombine 400 liraydı asgari ücretin üzerinde ! Nereden nereye geldik. Fiyatlar düştükçe Tribününde kalitesi düştü takımında kalitesi düştü.
  2 Bira içip, uyuşturucu kullanıp götünü başını toplayamayan tipleri stadyumda istemiyoruz. Kimsenin alkolüne vs lafımız yok ama adabıyla içmesini bilene… Avrupa ülkelerinde serbest ama bu tarz vandallığın sonucu stadyuma uzun süre girememek…

  45
  3
 7. Bu bir kaç topluluk ne ayak anlamadım yazık be bitirdiler takımı utanmadan bitik halde bile artislik yapıyorlar yok kardeşim bitirinde kurtulun benimde çilem bitsin ama ahirette 2 elim yakanızda ne anlıyorsun pislik çıkarınca adamlar oynamamış bile sen en iyi 2 oyuncuna köpek çekiyosun sen kimsin ne faydan var ? Beste girmeyi bilmezsin takımı ateşlemeyi bilmezsin forma kombine almazsın full zararsın küfredersin ceza yedirirsin utanmadan oyuncuyu küstürürsün daha lig başlamamış hocaya laf edersin yok malum parti yok alinur hakkında niye böyle konusuyon kendin destek ol sonra gel mana bul . Harbi cehaletin ta kendisi bunlar.

  42
  5
 8. Ben bu güruh topluma insan bile diyemiyorum sahada oynamayan bir futbolcuya neden laf atılırki ne günahları var kendini taraftar sanan bu insan görünümlü yaratıklardan bıktık zamanında batajaya da böyle davranmışlardı erkan körüstan abileri bunlara çorbayı verdi çin güzel para veriyo bataja yı bursadan yollayın demişti bu yaratıklarda otobüste batajaya saldıran tuvalet artıkları sistem halen çalışıyor zavallı bir yönetim zavallı bir taraftar gurubu aç köpek gibi nereye saldıracaklarını bilmiyorlar sabahları işe giderken rasladığım sokak köpekleri gibi 3 ü 5 i bir yere geldilermi saldıracak yer arıyorlar

  32
  3
 9. Hepsi lise çağı çocuklar kendini bilmez alkol da vardır kesin amigolar buna bir çözüm bulması gerek aksi taktirde her maç olay , kavga , tartışma her maçta yaşanır buda otomatikman gençlerimizi etkiler AMATÖRE DÜŞŞEN BİLE TERK EDENLER KAHPE OLSUN bu sözlerimizi unutmayalım genç kardeşlerimizin yanında olmamız lazım başka BURSASPOR yok renktaşlar evet birileri yiyip içiyor olan taraftara oluyor bununda farkındayız ama biz BURSASPOR’umuza Aşığız oyüzden haftaya bizim için lig başlıyor omuz omuza hep birlikte olalım saygılar.

  26
  4
 10. Bursaspor’da Bir Zamanlar Yazıcıyı Şampiyon Yaptı Diye Kıskanıp Ve Gelen Gelirleri Ele Geçirmek İçin Maliyeye Şikayet Edip Bütün Yazıcı Yönetimini Kısada Olsa İçeri Attırıp Ele Geçirmeye Çalıştılar Sonra Başkanın Şüpheli Genç Yaşta Özal Vari Ölümü Özal Vari Ülke Çöküşünü Getirdi Sonra Ortaya İleri Götüreceğiz Deyip 3’cü Lige Düşürenler Ortaya Çıtı 1 Milyar TL Artı Borç İle Aynı Özal Sonrası Çıkan Hileli Kazançı Banka Batıranlar Gibi Ülkeyi Batırdılar Sonrada Kaçtılar TL Pul Olup Batınca O Zaman SSK’yı Batıranlar Şimdi Devlete Talip Olmuşlar Herhalde 14 Milyon Emekçi Emekliyi Sokaklara Döküp Süründürmek İçin Yönetimler Çok Önemli Kimisi Şampiyon Yapar Kimisi Bir Sürü Boş Ve Yalan Vaat İle Küme Düşürür Batırır Bursaspor’un Düştüğü Durumlar Gibi!

  23
  17
  1. @Kestane Filozofu yorumuna yanıt olarak

   Hacı fış fış senin bu yazdıklarından ne söylediğini anlayan var mı acaba? “Banka Batıranlar Gibi Ülkeyi Batırdılar Sonrada Kaçtılar TL Pul Olup Batınca O Zaman SSK’yı Batıranlar Şimdi Devlete Talip Olmuşlar Herhalde 14 Milyon Emekçi Emekliyi Sokaklara Döküp Süründürmek İçin” Kimmiş bunlar? Sen ekonomist misin? Yoksa spor yorumcusu musun? Anlamadım bir türlü. Ama sanırım çok okuyorsun, çok bilgilisin ki analiz yeteneğin çok güçlü.

   6
   7
 11. Bu senede aynı tas aynı hamam .bu takımı amatöre düşürmeden rahat edemiyecek holiganlar. babasının malı zannediyorlar takımı.o çöp bu çöp.ona küfür buna küfür.o gitsin bu kalsın.karşılıksız itirazsız bu takım desteklenmedikçe sahadan yenik ayrılırken alkışlanmadıkça.(ama her yenilgi sonrası)bu takım böyle olmaya mahkum.

  22
  4
 12. Yeter ulan yeter!

  Lig maçlarında futbolcuya, hocaya, yönetime küfür eden şerefsizleri tribünde dövmeyen maça gelmesin!

  16
  1
 13. Yıllardır kombine alan ve maçın tribünden seyredilmesi gerektiğini savunan bir Bursasporlu olarak, Bursasporumun bütün iç ve dış saha maçlarının taraftara kapatılmasını öneriyorum. Çünkü bugün bu durumda olmamızın sebebinin en büyük pay sahibinin kendini takımdan üstün gören kibirli taraftarlar olduğu kanısındayım. Eğer gerçekten dik durabilseydik kimsede bizi eğip bükemezdi. O yüzden Bursasporumun iyiliği için en azından bu sene tarfatar stada alınmasın, Özlüceye yaklaştırılmasın. Zaten 1.ligte bizi ligte bırakan çocuklar da pandemi yüzünden taraftarız oynamıştı.
  Dip not olarak şunuda paylaşayım; biz futbolcularla bağımızı ligte kaldığımız trabzon maçında kaybettik. Kimse futbolcunun aidiyetinden veya canına dişine takmasindan bahsetmesin, biz o gün ligte kalmayı başaran futbolculara bizi aleme rezil ettiniz diye kibirlenecegimize, bağrımıza basaydık belki bugün buralarda olmayacaktık. Kendini Bursasporumun üstünde sanan, sanki herkesten fazla seviyormuş zanneden ve o yüzden kendine her türlü terbiyesizliği yapmayı hak gören bütün taraftar müsvettelerinden ve onlara dur demeyen sözde abilerinden sıkıldım hatta nefret ediyorum. O yüzden Bursaspor taraftara kapatılsın veya küfür eden futbolcusuna saldıran medeburlar gerekirse takımın 10 km yakınına bile yaklastirilmasin.

  11
 14. Slm ben 54 yılldır bursalıyım ve Bursaspor luyum şuanki yönetim ve hocalar futbolcular la gurur duyuyorum hepsi Bursalı çok güzel Bursa olarak mutlu olmalıyız olmayan para hiç olmuyor başarı geleçektir desdek olmalıyız aleyimizde baran şarfoşları istemiyorum aranızdan kovalım çorbaçıları liderlerinide emniyet güçlerine sesleniyor Uzak tutun hırsızları en büyük Bursaspor ve gerçek taraftarı başarı geleçektir ne mutlu Türküm ve Bursaspor diyenlere şampiyon Bursaspor saygılarımla

  10
  2
 15. Maça gelen taraftarlar gerçeği görmemiş demek ki hayallerle bitti.Birileri kaos yaratma peşindeyse boşa Bursaspor zaten kaos içinde.Tahta kapalı Bursaspor borç içinde takım kaç lig aşağı da durumu belli oyunculara neden tepki arkadaş destek verin malzeme bu.Bursaspor bu borçla ne tahtayı açtırabilir ne de transfer yapabilir.Gerçekleri görün o zaman çok istiyorsanız tahtayı ve transfer yapmak gidersiniz kim bu kulübü batırdiysa borca soktuysa onlardan tahta ve transfer parası alırsınız.Siz gidin bu kulübü batıranlar iki paralık hale sokanlara bağırın.Lafa geldimi mangalda kül bırakmazlar.Koca kent ayağa kalkıp ta bu kulübü bu hale getirenleri mahkemeye baş vurmadı.O zaman boynumuzu büküp yola olanlarla devam edeceğiz.Bursasporda para yok artı borç içinde halen tahta transfer söylemlerindeyiz.Gerçekleri görüp birlik ve beraberlik içinde inanmaliyiz.Kaos kimseye fayda getirmez.

 16. ALKOL HER KÖTÜLÜĞÜN ANASI BOŞUNA DEMEMİŞLER ALKOL ALAN İNSANDA AKIL GİDİYOR AKIL GİDİNCE BUNLAR OLUR ALKOL KESİNLİKLE YASAK OLMALI AKLIN GİDEREN BÜTÜN İÇECEKLER YASAK OLMALI AKLI OLMAYAN DAN HER KÖTÜLÜK BEKLENEBİLİR İNSANA YÖN VEREN YANİ İNSANI İNSAN YAPAN AKILDIR

  8
  7
 17. BURSASPOR MAÇLARI TARAFTARA KAPALI OLMALI BU NETTT…….. ÜÇ BEŞ ÇAPULCU ÇOLUK ÇOCUK NE HALE GETİRDİLER BURSASPOR KARİZMASINI YAZIKLAR OLSUN……

  6
  1
 18. stad yapmışsınız masraf lı olacak diye top oynatamıyorsunuz stad da maç yapsanız kimse gelmiyecek diye vakıfta maç yapıyorsunuz eyyy yönetim sizi allaha havale ediyorum gençecik çocuklarımızı bu ağzı iradesi karakteri bozuk insanların önünde top oynattığınız için mutlumusunuz yönetim olarak bir halt yapamayacağınızı anladık bari şu çocukları günah keçisi yapmayın işe yarar iki topçumuzu da bursaspordan göndermek içinmi vakıfta maç yaptınız söyle yönetim bu çorbacıların fiyatı nedir ben size iki katını vericem bir daha bu soytarıları stada sokmayın

  4
  6
 19. Kötü yönetimler ve bu taraftar demeye bin şahit insan topluluğu yüzünden bu hale geldik zaten.Hatta bunlar yüzünden insanlar Bursaspor’dan nefret duydu sadece rakip takım taraftarları değil,kendi taraftarımız bile maçlara gelmez oldu bunlar yüzünden.Yazıklar olsun siz ve sizi besleyen paragözlerin menfaatiyüzünden Bursaspor ‘u canı gönülden seven,son parasını maç biletine veren insanların içi kan ağlıyor.Bu gidişle burada cezanızı çekmeyeceksiniz belki ama ahirette bu kadar insanın iki eli yakaınzda…

  4
  3
 20. Bu texsas yok edilsin yoksa blzde seneye Gaziantepspor gibi yok olacağız bu gurup taraftarlikla alakası yok takimada bu hale bunlar getirdi

 21. Yakında Bursaspor umuzun Elmasbahceler, Gürsu vs ile mahalli ligde oynarsa hiç şaşırmayın. Bir an önce yönetim Tofaş mı olur Reno mu olur, Ülker mi, Uludağ meşrubat, Buyüksehir belediyemiz mi ne olursa güçlü bir sponsor bulup tüm hakları ile kulübün anahtarını da teslim edip defolup gitmeliler. Cebinde 3 kuruşu olup birsasporluyum deyip beleşçi keş taraftar gruplarının arkasına alıp kulübü reklam piar aracı olarak kullananlar yüzünden bu hallerdeyiz. Koca şehre yazıktır günahtır yahu..

 22. Biliyoruz birilerinin Bursaspor derdi olmadığını da bu kadarı da resmen facia. Eldeki 3 tecrübeliyi de küstürerek Bursasporu karanlığın dibine doğru itmekten başka neyi amaçlayabilirler ki.

 23. Arkadaş çorbacı tayfa yüzünden elimizde futbolcular kalmadı sizin arma aşkınız maddi olarak herhalde bırakın şu takımın yakasını eski teksas nerde şimdiki çoluk çocuk topluluğu nerde teksas kendini batırmaya çalışıyor herhalde

 24. bursasporumuzda sorun çok ama en büyük sorun tribüncü denilen bu tipler. Nefret ettirdiler herkesi tribünden de taraftarlıktan da…..

 25. Ehemmiyet vermesinler futbolcular vazifesini yapsın kazandığında aşırı sevinen olmasın yenildiğinde aşırı üzülen olmasın ağzı olan konuşuyor yenseydi takım taraftar böyle olmazdı sabredeceksin

 26. Bak sen trubundekinin morali ne olacak senelerden beri parasini alip rezalet koyuyorsunuz sofrasina cok pardon baklava mi ikram etseydik 3 lig takimlari perisan eti futbolun icinde var bunlar yapma bu isi garsonluk yap bu nasil futol bi bakin biyendik deyin alkislayalim bir isi adabina gore yap beyenelim yAt sahada kustuk

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu