O ruh, o heyecan

Şenol Güneş, 4 yıldır sarı kırmızılılara karşı kazanamıyor ancak bu istatistikleri artık alt üst etme zamanı geldi. 

Bursaspor camiası nefesini tuttu pazar günü TT Arena'da oynanacak Galatasaray maçına odaklandı. Bu sezon oynadığı futbolla mest eden, aldığı farklı galibiyetlerle de rakiplerine korku salan yeşil beyazlılar'ın sarı kırmızılılar karşısında da bu performansını sürdürmesi bekleniyor. Bu anlamda camia bu maçtan oldukça umutlu. Timsah, son dönemlerde rakibine karşı gerek içeride gerekse dışarıda birçok başarısız sonuç aldı. Ancak bu sezon ki Timsah başka Timsah.

HAMZAOĞLU'NU YENEMEDİK

Bursaspor, Galatasaray'ı en son deplasmanda 22 Ağustos 2010 tarihinde İvan Ergiç'in golleriyle devirmişti. Yeşil beyazlılar, rakibine karşı son galibiyetini ise Bursa'da 28 Ocak 2012'de kadın ve çocuklar önünde oynanan karşılaşmada Batalla'nın golüyle elde etmişti. Yeşil beyazlı takımın şuan Galatasaray'ın başında olan Hamza Hamzaoğlu'na karşı ligde galibiyeti yok. Bursaspor, bundan önce Hamzaoğlu'nun çalıştırdığı Akhisar'ı ligde mağlup edememişti. 

O RUH, O HEYECAN

Şenol hoca ise Galatasaray'a karşı en son 10 Nisan 2011 tarihinde kazanmıştı. Güneş yönetimindeki Trabzonspor, sarı kırmızılı takımı deplasmanda Burak Yılmaz'ın golüyle yenmişti. Bursaspor, şampiyonluk yaşamış takımlarına karşı son dönemde oldukça başarısız. En son Beşiktaş'ı 8 Nisan 2013'te mağlup eden Timsah, bir daha 3 puanı bir arada görememişti. Bursaspor, pazar günü TT Arena'da Galatasaray'ı yendiği takdirde bu istatistiklerin hepsini alt üst etmiş olacak. O ruh, o heyecan ve o futbol anlayışı da şuan yeşil beyazlı takımda fazlasıyla var.

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu