O pozisyon kırmızı karttı

Elyasa'nın Josue'ye yaptığı hareketi karşılaşma sonunda izlediğinde hatalı bir karar verdiği anladığını belirten Göçek, “O an tekmenin o kadar şiddetli olduğunu kestiremedim” dedi.

OLAY SPOR olarak oldukça yorucu ve maceralı bir Gaziantep yolculuğu yaptık. Maç öncesi yaşanan sis endişesinden tutun da, dönüş yolunda yaşanan çileye kadar. Ancak Fernandao ve Belluschi'nin ayağından gelen klas goller aslında herşeyi unutturmaya yetti de arttı bile. Bursaspor rakibi karşısında önemli bir 3 puana imzasını attı. Ancak bu 90 dakikada konuşulan en önemli konulardan biri hakem Hüseyin Göçek'in yönetimi oldu.  Özellikle 38.dakikada Elyasa'nın, Josue'ye atmış olduğu kasti tekmeyi sarı kartla geçiştirmesi büyük tepki topladı. 

Herkesin kafasında, “Bu pozisyonu nasıl göremez? Niye sarı kartla geçiştirdi?” şeklinde sorular dolaşıyordu ki; Dönüş için sis nedeniyle Gaziantep'den uçuşlar iptal olunca ekip olarak Adana'nın yolunu tuttuk ve ancak 03.35 uçağında yer bulabildik. Saat 21.00 civarında havaalanında ulaştığımızda Türk Hava Yollarının CIP salonunda karşımıza Hüseyin Göçek ve yardımcıları çıktı. Gazeteci olduğumuzu anladıkları anda biraz tedirgin oldular  ancak saatler ilerleyince konu konuyu açtı. Maç için Antep'e gelen birkaç Bursaspor taraftarı da bu sohbetimize şahit oldu. İlk önce maçtan açtık konuyu ve Hüseyin hoca, 90 dakikayı boyunca oyuncuların kendisini biraz yorduğunu söyledi. 

Ardından tartışılan o pozisyonu sorduğumuzda Hüseyin Göçek aynen şunu söyledi: “Biz maçtan sonra gözlemcilerle birlikte stadyumdan ayrılmadan önce 1 saat görüntüleri izleriz. O pozisyon maalesef, tartışılacak bir pozisyon değil net kırmızı kart. O an sahada tekmenin şiddetli olduğunu kestiremedim. Hatamız var” dedi ve ekledi: 'Bunları sakın yazmayın.' Basın mensuplarının görevi halkı bilgilendirmek olduğunu için bunu okuyucularımıza yansıtmayı uygun bulduk. 

  1 hafta sonra yine atandım     Ardından sohbet ilerledi.  Az da olsa Bursaspor için düşüncelerinden bahsetti ve geçen sezon yaşadığı bir olayı anlattı: “Bursaspor ve Fenerbahçe arasında geçen sezon Atatürk Stadı'nda 3-2 sona eren mücadeleyi yönetmiştim. Tribünlerden epey tepki olmuştu. Fakat ardından 1 hafta sonra yine Atatürk Stadı'nda görevlendirildim ve Cüneyt Çakır'ın yönettiği Kasımpaşaspor maçına 5.hakem olarak çıktım. Teksas tribününün hemen önünde görev yaptım. 

Çok tepki oldu. Maçın heyecanıyla beni unutuyorlar diye sandığım anda baktım yine tepkiler başladı. O karşılaşmadan sonra Celtic maçına ekip olarak gideceğimiz için Merkez Hakem Kurulu böyle bir atama yapmıştı.” 

Biz de art niyet olmaz

Hakemlerin art niyetli insanlar olmadığını da belirten Hüseyin Göçek, “Antrenör hata yapıyor herkes normal karşılıyor. Futbolcu yapıyor yine herkes normal karşılıyor. Ancak hakem yaptığı zaman art niyetli olunuyor. Bu düzenin değişmesi lazım. Bizim de ailemiz var. Hiçbir takıma karşı bu tarz bir yaklaşımımız olamaz. Yorumlarda bardağın her zaman boş tarafına bakıldığı için tepkiler oluyor” dedi. 

İyi bir taraftarınız var

Hüseyin Göçek, Bursaspor taraftarını takip ettiğini de belirtti. Göçek, “Bursaspor taraftarı her maça geliyor, iyi bir taraftarınız var. Bize tepkiler oluyor ancak biz doğru gördüğümüz düdüğü çalmaya çalışıyoruz” diye konuştu. 

Erman Toroğlu'na dayanamadı

Adana Havaalanında oldukça ilginç bir an da yaşandı. CIP Salonunda bulunan Bursasporlu taraftar haftanın maçlarını izlemek için televizyondan kanal değiştirerek TRT'yi açtı. O sırada Erman Toroğlu'nun yer aldığı programda  haftanın maçları tartışılırken bir süre sonra Hüseyin hoca yerinden kalkarak kumandayı aldı ve kanalı değiştirdi. Orada bulunan taraftarlardan özür dileyen Göçek, “Resmen şov yapıyorlar. Bu tarz programları izlemiyoruz” dedi.

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu