O menajer Vakıfköy’de ne işler çevirmiş!

Yeni Dönem Gazetesi Spor Yazarı Engin Aksöz'ün bugün yayınlanan köşe yazısıdır.

Bir süre önce Bursaspor’un eski Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Adnan Örnek‘in Vakıfköy Tesisleri‘nde kovulmaktan beter edildiğini yazmıştım.

Yönetim cephesi olayın söylendiği gibi gelişmediğini ileri sürse de bu kulübe iyi kötü yıllarını verip, sayısız oyuncu yetiştirmiş Örnek‘e öyle veya böyle daha farklı muamele yapılmalıydı.

“Böyle bir yaklaşıma ‘unutalım gitsin!’ demek hiç olmaz” diyordum ki Vakıfköy‘deki tesislerin içine girilmemesi yasağının bir menajer yüzünden getirildiği bilgisine ulaştım.

Madem zamanı geldi; konuyu açmakta bir sakınca yok.

Efendim; bir zamanlar kulüpte top da oynamış bugünün Bursalı menajeri, çekince konulana kadar cirit atıyormuş sahalarda.

Gözüne kestirdiği, kendince yetenekli bulduğu oyuncuların kafasını çelip, başka kulüpler adına transfer teklifi getiriyormuş.

‘Verin bana yetkiyi, işinizi şak diye halledip, paraya boğayım sizi!’ şeklinde diller dökerek; kendisinin de yetiştiği kalenin surlarında gedik açmaya çalışıyormuş sessiz ve derinden!

Bursaspor küme düştü ya; gırtlağa kadar borcu olduğu için meteliğe kurşun atıyor ya; tam zamanıdır.

‘Gençler burada çürüyüp gitmesinler; Süper Lig’den bir yerde oynayamasa da kadroya girsinler yeter. Çünkü primle bile köşeyi dönmek mümkün.’

Henüz futbolcu olma aşamasına gelemeseler de çocuk bu, neresinden bakarsanız bakın yaşlar 17, bilemediniz 18.

Her gün, her gün tesise gelerek yaptığı kafa yıkama seanslarını yetersiz bulunca, akşam da gözüne kestirdiklerinin evine gitmeye başlamış bizim menajer!

Konuyu özetleyecek olursak; kulübün maddi açıdan en zor günlerini yaşadığı bir süreçte,yardımcı olacağına, yangından mal kaçırır gibi altyapı oyuncularını ayartmaya kalkışmak hiç yakışır alır bir şey değil!..

Söylentilere göre; 2002 doğumlu Muhammed Emin Sarıkaya Başakşehir’söz konusu menajerin beyin yıkama operasyonları sonucunda çekip, gitmiş.

Yönetim öfkeli, bir o kadar da kızgın…

“Kalmaya ikna etsek de kendisine önerilen rakam yüksek olunca; elimiz kolum bağlandı. Çocuk ‘Ben burada kalmam!’ diye tutturunca ne yapabilirsin ki? Yetiştirme bedeline razı olup, bıraktık’ açıklaması zaten her şeyi anlatıyor.

Mesut Mestan başkan da Sarıkaya benzeri kaçışların önüne geçebilme adına menajer tayfasının tesis içine girmelerine yasak getirmiş.

Sonuna kadar doğru ve bu karardan da asla geri adım atılmamalı.

Sadece yasağın Adnan Örnek’in geldiği güne denk gelmesi kötü olmuş. Kulübün önemli değerleri için yumuşak davranmakta her zaman yarar vardır, ısrar edilmemeli.

Adnan bugün dışarıda kalsa da yarın o göreve yeniden getirilmeyeceğini kim iddia edebilir ki?..

Menajerin ismini az çok tahmin etmişsinizdir.

Okur da iddiaları üstüne alınırsa; savunmasını da yaparız.

Bu köşe bir yerden sonra demokrasi meydanı gibidir…

xxx

Hep yazarım, yazmaya da devam edeceğim.

Taraftarın içinden bir sepeti bile dolduramayacak çürük elmalar temizlenecek olsa, tribünlerde ne küfür kalır, ne de gereksiz protestolar!

‘Sinkaf çekmek maçların tadı, tuzudur’ düsturuyla; kendi egolarını tatmin etme adına çevresinin de kanına girenler yüzünden az ceza yemedi bu kulüp, yemeye de devam ediyor.

Son maçta Selçuk Şahin’e yapılan gereksiz protestoya hiç gerek yoktu aslına bakarsanız.

Hata yapmayan futbolcu mu var liglerde, o dakikada Selçuk’a denk geldi yanlış geri pası, belki de basireti bağlandı bilemeyiz.

Teksas Grubu’nun tribün liderlerinden Necmi Ayyıldız‘la birlikte Özlüce‘ye girerek bir çiçekle kendisinden özür dilemesi çok anlamlı bir jest olmuş, hem Necmi kardeşimi, hem de arkadaşlarını yürekten kutluyorum.

Zaten şu küfürle, protestoları taraftarın repertuvarından bir kaldıracak olsak; bu takım kanat takıp uçar, bir daha önümüzü kesemezler…

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Pablito yorumuna yanıt olarak

   O isim Yiğit Oruç kardeş, Sarı Vedat BURSASPOR’un ekmeğini yemiş birisi, Nankör’lük yapacağını sanmıyorum!

   6
   24
  1. @Burhan Nıslı yorumuna yanıt olarak

   Anlayan anlıyo. Sen bu işlere Fransız isen, girmiycen bu konulara. Yorum da yapmıycan. Okuycan geçicen. Bak bütün millet şak diye anlamış kim olduğunu. Eğer bu alemin adamıysan bilmen lazım agaa.

   8
   7
 1. selçuğu yuhalayan protesto eden grup acaba hazardın g.s kalecisini geçip boş kaleye üst direğe vurmasına ne diyecek ?
  bir diğer konu da biz o menajeri anlayamadık isim verir misiniz ?
  son olarak mesut mestan ve yalçın hocanın sonuna kadar arkasındayız. ( 3-5 tane teneke çıkar her puan kaybında yalçın hocaya sallar normal ama bunlar burası bursa futbol cahillerinin çok olup teknik hocalık yaptığı yer.)

  18
  2
 2. Adını unuttum ama menajerin adı twitterda bir ara dolandı, başakşehire giden çocukların imza törenlerine bakın, her birinin fotoğrafında yer almış. Gizli bir sey değil yani.

 3. Bu arada Fatlind Azizi’yi de Fenerbahçe’ye kaptırdık. Aynı düzen devam yani değişen birşey yok.

  9
  1
 4. Vedat Vatansever’in menajerlik lisansi olmadigi icin araci menajerler vasitasiyla genc oyunculari kacirdigini sayfa sayfa yazdilar gecenlerde. Anlasilan o ki adam hedef saptirmada da basarili.

 5. MUHAMMED EMİN SARIKAYA
  MUHAMMED EMİN SARIKAYA
  Kişisel Bilgiler
  Doğum Yeri : OLTU
  Doğum Tarihi : 3 Ocak 2002
  Uyruk : TC
  Futbolcu Menajeri :
  YİĞİT ORUÇ
  Lisans Bilgileri
  Lisans No : 1686822
  Kulüp : MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK
  Sözleşme Başlangıç T. : 2 Eylül 2019
  Sözleşme Bitiş T. : 31 Mayıs 2022
  Yurt Dışına Çıkış T. :

 6. Sarı fırtına vedat vatansever ile yiğit oruç .ikisi…vedat işi bağlıyot yiğit resmiyete döküyor..ikisinide suçlamam adamların işi bu çorba çıkarmak zorundalar..parayı veren düdüğü çalıyor..bizde böyle çok transfer yaptık bursaspora ..kimleri almadıkki

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu