O günleri arıyoruz

Spor Toto Süper Lig'de sezonun bitimine 8 maç kalırken, Bursaspor kritik bir sürece girdi.

28 puanla ateş hattının hemen üzerinde yer alan yeşil beyazlılar, kalan maçlarının minimum puan kaybını hedefliyor. Ancak Bursaspor son 2 sezonda yaşadığı düşüşün de etkisiyle bu dönemleri zorlu geçirdi. Geçtiğimiz sezon son 8 hafta boyunca yalnızca 6 puanda kalan yeşil beyazlılar, aynı şekilde 2016-17 sezonunda da 6 puanı hanesine yazdırabildi. Bu iki sezonun ortak özelliği ise Bursaspor’un yaşadığı küme düşme korkusuydu. Yeşil beyazlılar, son haftalarda ligde kalmayı başarmıştı.

Son verecekler

Son 10 sezonluk süreçte ise Bursaspor’un daha önceki sezonlarda oldukça başarılı bir son 8 hafta çıkardığı görülüyor. 2008-09 ve şampiyon olduğu 2009-10 sezonlarında son 8 haftada 17 puana ulaşan yeşil beyazlılar, 2014-15 sezonunun ardından düşüş yaşadı. 2015-16 sezonunda sadece 9 puan toplayabilen Bursaspor, böylelikle en kötü gidişatını son 3 sezonluk dilimde sergiledi. Teknik Direktör Samet Aybaba ve ekibi ise oyuncularını Aytemiz Alanyaspor maçına hazırlarken, bu kötü gidişata son vermek istiyor.

SEZON   –  PUAN
2017-18               6
2016-17               6
2015-16               9
2014-15              13
2013-14              12
2012-13              15
2011-12               16
2010-11               11
2009-10              17
2008-09             17

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @TSMBursa yorumuna yanıt olarak

   Sonraki sene 3 sağlam adamla tekrar şampiyon olabilirdik. Mustafa keçeli yerine iyi bir sol bek turgay bahadır yerine iyi bir santrafor ve hüseyin çimşir yerine iyi bir ön libra alınsaydı tekrar şampiyon olabilirdik. Ama macera aradık çok adam değiştirdik. Gereksiz adamlar aldık.

  2. @TSMBursa yorumuna yanıt olarak

   çok doğru. istersen konuyla alakalı bir kaç neden de sayabilirim.
   a- o şampiyonluk maalesef bizim ayaklarımızı yerden kesti. içeride-dışarıda, yerli-yabancı önümüze gelene vurur geçeriz sandık. oysa futbolda böyle bir güzellik yoktu.
   b- şampiyonluk sonrasında gelen. 2-3-4-5.liklere burun kıvırdık. 5 yıl aralıksız avrupaya gitmek bizi kesmedi. anderletch ve tweente yenilgilerini dünyanın sonu sandık. oysa onlar bizim kurumsallaşma ve markalaşma yolunda ödememiz gereken zorunlu bedellerdi. malum emeklemeden yürüme olmuyor.
   c- en başta medyamız olayı anlamadı. sen, şampiyonsun. sen bursasporsun. sahaya çıkacaksın 3 atacaksın. 5 atacaksın demeye başladı (sanki karşı taraf armut topluyor ya!) arkasından tribünler buna uydu.
   d- rahmetli yazıcı istifaya davet edildi. taraftar gurupları ültimatomlar verdi, protesto amaçlı tribünler boşaltıldı. Ertuğrul sağlam ağlatıldı. ve bu tür olaylar artarak bugünlere gelindi.
   e- şu an itibarı ile artık bursa da ”futbol ortamı” yok. hal böyle olunca başarı hayali ve umudu da…
   bu bir tabiat kanunudur. balık nasıl karada yaşayamazsa futbol adamı ve futbolcu da bugünkü bursa da yaşayamaz. yaşayamıyor da…

   bir tek kurtuluş umudumuz var.
   öze dönük kurumsal kulüp yapısını inşa etmek. ama bunun için öncelikle ”yönetim-teknik adam-kadro istikrarı!”
   istikrar içinse ”zaman, sabır, saygı, sevgi ve destek” şart.
   fakat, mevcut sonuç odaklı medya, ve sabırsız taraftar profili ile bu nasıl gerçekleşir orası meçhul…

   8
   1
 1. Erkan Körüstan ve Recep Bölükbaşı dönemlerinde kulüp iyi yönetilmedi fakat,kadro kalitesi ve sportif başarı vardı.Ama Ali Ay dönemleri,inanılacak gibi değil,adam resmen Bursasporu katletmeye gelmiş.3 yılda verdiği kararların,yaptığı transferlerin % 95 i yanlış..Ali Ay 10 yıl daha başkanlık yapsa,bu kulüp 10 yldada düşmemeye oynar.rahmetli Ibrahim yazıcı öldükten sonra ,abisi Hayri Yazıcı seçilmeliydi.o günden sonra uçuruma gittik.inşallah düşmeyiz.

  19
  4
 2. Mumla ararsiniz ligi 3 bitirdik diye kimse maça gelmiyordu bize müstehak demekki düşelim yeniden ayağa kalkalım

 3. Bu tablonun tek açıklaması var. Çekirge bir sıçrar , iki sıçrar ve sezon sonunda küme düşer.Bunuj en büyük sebebi de Ali aydan önce biziz.Sonra da Ali ay.Corbaci taraftara dur demeyerek biz sebep olduk.Kongreye üye olmayanlar da buna sebep oldular.Ali ay bir sonuçtur.Kuke düşmeye sebep değildir.SEBEP TAKİMİNA SAHİP CİKMAYAN VE SENELİK 150 TL VEREMEYEN TARAFTARDİR.SEBEP CORBACİ TEKSASA. ,CORBACİ MARATONA,CORBACİ UNİTİMSAH ULUDAĞ A ,CORBACİ RADİKALE SAHALARİ BİRAKANLARDİR.

  3
  4
 4. Rahmetli İbrahim Yazıcıdan sonra hem ekonomi,hem mali açıdan,hemde sportif acıdan değer kaybetmiştir ve hedefsizleştirilmiştir.Recep Bölükbaşı,Erkan Körüstan ve Ali Ay kulübü yanlış yönettikleri için Bursaspor vizyonunu kaybetmiştir.Profesyonel anlayışla yönetilmeyen Bursaspor hep ucuz sözlerle ,vaatlerle avutulmuştur ve hep günü kurtarma cabası içinde olmuş sportif ve ekomik acıdan başarısız hale getirilerek bugünlere gelinmiştir.Siyaset ve belediyeden yardım isteyerek Bursasporu yönetemezsiniz,Bursaspor bir spor kulübüdür hiçbir zaman Bursaspor u siyaset ve belediye ile yönetemezsiniz yönetilmemelidir.Bursaspor hiçbir kurumların ve şahısların kişilerin gölgesi ve omuzları altında büyüyemez.Bursaspor misyonunu, vizyonunu kaybetti,Bursaspor yöneten değil yönetilen hale gelmiştir.Bursaspor bu şehrin en büyük değerlerinden biridir.Acizane fikrim olarak Bursasporla yatıp kalkan hergün Bursaspor u konuşan vefakar cefakar taraftarımızın da biraz öz eleştiri yaparak,Bursaspor başkanını kulübü başarıya doğru götürecek insanları seçmeli hiçbir baskı altında kalmadan fikirleri sunmalıdır ve uygulamalıdır.Değerlerini,özünü kaybetmeden Bursaspor gerçeklerini ortaya koymalıdır…

 5. Ulusal Tv de yorumcularin buyuk cogunlugu bursasporun kadrosunun genc ve tecrubesiz olduğu ve küme düşeceği görüşünde.

  3
  2
 6. Transfer tahtasını açamayan bir kulup işten anlamayan bir baskan ve yönetim yazık çok yazık ihşallah düşmeyiz 15 puan alırsak ligte kalırız…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu