Nilüferspor’u satın alıyor

Bursaspor, amatör kümeye kadar düşen ve 2 sezondur 3.Lig’e çıkamayan pilot takım Merinos’a alternatif buldu… Yeşil beyazlı yönetim, Bursa’yı TFF 3.Lig’de temsil eden Bursa Nilüferspor AŞ’yi satın alıyorTüm görüşmeler yapıldı, anlaşma sağlandı, iş artık imzaya kaldı.

Nilüferspor’un, Bursaspor’a maliyeti 1 milyon lira olacak…

Ancak, bunu biraz açalım…

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın, Nilüferspor’da izleyip beğendiği ve alınmasını istediği bir oyuncu var; Gökhan Karadeniz

Mavi beyazlı kulübün satın alınması daha gündemde yok iken bu oyuncu için 350 bin liraya anlaşma sağlanmıştı. Fakat, Nilüferspor’un pilot takım yapılması gündeme gelince görüşmeler askıya alınmıştı.

Yönetim, mavi beyazlı kulüp için normalde 700 bin liraya el sıkıştı. Ancak, Gökhan için de 300 bin lira verecek. Böylece, Nilüferspor’un maliyeti Bursaspor’a 1 milyon lira çıkacak.

 

225 futbolcu ve

tesislerin kullanım hakkı

Bu rakamın bir kısmı sponsorlar, bir kısmı da kulübün yıl içindeki TFF gelirlerinden karşılanacak.

Gelelim 1 milyon liranın içini doldurmaya;

225 futbolcu ve Nilüferspor’un tesislerinin kullanım hakkı Timsah’a geçiyor.

Tarafların, önümüzdeki hafta içinde imzaları atması bekleniyor. Böylece, Merinos’tan sonra Nilüferspor da Bursaspor’un pilot takımı olacak.

Şunu da belirteyim; Yeşil beyazlı yönetim, Merinos’u bırakmak istemiyor… Ancak, faaliyetlerini amatör kümede sürdürecek. Nilüferspor içinse planlar farkla. Hiç vakit kaybetmeden önümüzdeki sezon TFF 2.Lig’e çıkabilmesi için bir kadro oluşturulacak. Daha sonra da Bank Asya

Böylelikle, Bursaspor’da forma şansı bulamayan oyuncular pilot takım Nilüferspor’da oynayabilecek.

 

Özlüce’ye 3 saha daha

Yeşil beyazlılar ayrıca, Özlüce Tesisleri’ne 3 saha daha yaptırıyor… Bununla ilgili görüşmeler tamamlandı. Futbol Federasyonu’ndan 2 milyon lira tesis yardımı talep edildi. Kısa sürede bu sahalar yapılıp, altyapının kullanımına açılacak.

Özellikle Nilüferspor idmanlarına Özlüce’de yapacak. Ertuğrul hoca da böylelikle, pilot takımdaki yetenekli isimleri yakından gözlemleyebilecek.

 

Orhan Güney

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu