Nihayet

Ligin dibinden kurtulma mücadelesi veren Gaziantep için de, haftalardır süren galibiyet hasretine son verebilmek için bizim için de çok önemli bir maçtı.

Maça yine şok bir penaltıyla başladık. İsmail’in eline çarpan top sonrası Harun penaltıyı çıkarsa da dönen topu kovalayan olmayınca, henüz 6. dakikada 1-0 geriye düştük. Yani bu nasıl iş anlamadım, bu kaçıncı elle oynama sonucu penaltı sayamadım. En iyisi biz sponsor firmaya rica edelim, delilere giydirilen önlük modelinde forma üretsin defans oyuncularımız için ki ellerini, kollarını sabitleyelim. Neyse ki “Eyvah, yine mi?” diye düşünmeye vaktimiz olmadan 7. dakikada İsmail Konuk‘un önce kalecinin ikramı, sonra yan hakemin kıyağı ile gelen beraberlik golü rahatlattı.

İkinci yarıda Batalla‘nın hareketli, istekli olduğu dakikalarda etkili gözüktük. Özellikle son 10 dakika bundan sonra her maçta görmek istediğimiz bir iştah ile oynadık. Nitekim bu baskının getirdiği atakların birinde Batalla’nın yerde kaldığı pozisyonda hakem penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Batalla’nın penaltısını kaleci çıkarsa da dönen topu Joshua John gol yaptı ve haftalar sonra, hakemin yardımıyla buruk da olsa galibiyet sevincine ulaştık.

Maçta zaman zaman etkili olsak da genel itibariyle tatminkar seviyeye ulaşamadık. Rakip Gaziantepspor‘un da kazanma mecburiyeti olduğundan etkili olduğu atak sayısı az değildi. Bunlardan biri direkten döndü kalan pozisyonlarda Harun oldukça başarılı performans sergiledi. Hafta içi yaşanan tatsız olaya rağmen böyle performans göstermek müthiş bir başarı.

Önümüzdeki maçlarda neler olur bilemiyorum ancak bu galibiyet bir müddet bize rahat nefes aldıracak. Başkanın prim artış kararının, bu primleri hakemleri de ekleyecek şekilde revize edilmesi gerektiğine inanıyorum. Nitekim galibiyette aslan payı onların. Attığımız ilk gol net ofsayt, ikinci goldeki penaltı kararı komik. Bu sezon hakem hatalarından canı çok yanmış bir kulüp olarak bunları da söylemezsek bizim ayıbımız olur. Hafta içi olaylar ile ilgili açıklama yapan TFF, aleyhimize çalınan kararların nerelere vardığının vicdan azabını mı yaşadı bilemiyorum ama hakemler rezaletti. Neticede bu haftaki kurbanları Gaziantepspor oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu