Nerede görülmüş böyle şeyler?

Liderbursa.com Spor Müdürü Tolga Öztaş'ın köşe yazısıdır.

Her fırsatta söylüyoruz. Bursaspor hem saha içinde hem de saha dışında tarihinin en kötü günlerini yaşıyor.

Yeşil-beyazlı camiada alınan olağan üstü genel kurul var. Ancak ne hikmetse uzun zamandır ortalarda olmayan eski Başkan Ali Ay ortaya çıktı ve mevcut yönetimin devam etmesi gerektiğini belirtti.

Ardından Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder’in açıklamalarını gördük. Sakder de aynı şekilde mevcut yönetimin devam etmesi için bir açıklama yayınladı.

Ancak aynı kişiler nedense sezon başı elden kaçan 10’dan fazla futbolcu sonrası, transfer tahtasının açılmamasının ardından ve 2 dönem transfer yasağı gelmesinden sonra hiçbir şekilde açıklama yapma ihtiyacında bulunmadı.

Adaylık başvurusunda son 3 güne girilirken bir de futbolculardan ortak bir bildiri geldi.

Yapılan açıklamada, “Son dönemde şehrimizin oluşturduğu birlik ve beraberliği biz de futbolcular olarak en içten şekilde hissetmekteyiz. Hep birlikte yönetim kurulumuzun oluşturduğu güven ortamı ile bizler de saha içinde elimizden gelen tüm gayreti göstermeye çalışıyoruz. Gerek saha içi gerekse de saha dışında yönetim kuruluyla oluşturduğumuz aile ortamı en büyük motivasyon kaynaklarımızdan biridir. Büyük bir gururla giydiğimiz Bursaspor forması ve temsil ettiğimiz Bursaspor camiasından ricamız bu aile ortamının bozulmamasıdır. Biz bu şehre ve yönetim kurulumuza inanıyoruz ve bu huzur ortamının bozulmasını, Bursaspor‘un tekrardan bilinmez bir karanlığa sürüklenmesini istemiyoruz” ifadelerinde bulundular.

NEREDE GÖRÜLMÜŞ BÖYLE ŞEYLER

Dünya tarihinde acaba yönetim belirleyen futbolcu grubu var mıdır?

Hele hele ki takımın bir çoğu çok genç hatta tecrübeli dediğimiz oyuncular bile sadece 1 sezondur Bursa’da ve en büyüğü 1994 doğumlu.

Gençler siz önce bir kendinize gelin…

Bursaspor kulübünün 4 bin 610 kongre üyesi bulunuyor. Bunlardan 3 bin 985 tanesi 22-30 Ekim tarihlerinde yapılacak olağanüstü genel kurulda yeni başkanı oylarıyla belirleyecek.

10 hafta sonunda 8 puan toplayıp Süper Lig şampiyonu Bursaspor’u 2. Lig’de de küme düşme hattının etrafında dolaştıran futbolcuların bildirisi gerçekten çok komik.

Gençler bir abiniz olarak sizlere naçizane bir öneride bulunuyorum.

Bırakın siz bu kongre işlerini…

Koskaca Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın arkasında durduğu Ömer Furkan Banaz kendi başına karar veremiyor mu aday olmak için?

Sizin dediğiniz gibi aile ortamı varsa ve herkes birbirinden memnunsa çıkıp aday olsunlar. Hatta karşılarına da adaylar çıksın.

Bir kez de atama olarak değil de genel kurul üyelerinin desteğini alarak başkanlığa seçilsinler…

45 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yaa bu çocuklara zorla açıklama yaptırıyorlar aday oluyor geri çektiriyorlar bu yönetim dümenden istifa etti takımın başında kalıp Bursasporu yok etmek istiyor. Ayrıca o futbolcularda bakın işinize topunuzu oynayın yönetimin devam edip etmemesini size soracak değiliz. Sizi Diyarbakırda ite çakala yem edenlerin arkasında durmayın topunu oynayan oynasın oynamayan uzasın gitsin

  74
  54
  1. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   Siz konuşacağız a çıkın yönetin bekara karı bosamak kolay. Aday olun iş yapın. Kimse küfür yemek için yönetime gelmez. Mevcut olan da kaçar. Rahmetli yazıcıya bile küfür etmediler mi

  2. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   Önce herkez bı haddini bilsin..
   O kongre üyeleri yıllarca takımı kimlere teslim ettiğini bizim gibi futbolcularda biliyor.
   Şampiyon olmasını isterler futbolculardan lakin söz istemezler…neymiş olmazmış.
   Bedel ödeyen konuşma hakkında sahiptir …15 bin lira cezayı en son kimler odetti..
   Yeter artık da .futbolcu karışmasın zarar veren döven
   Veletler karışsın ..Sonrada
   Aidiyet bekle dur…
   Yenselerde yenilselerde bizim çocuklar….( Ben Torunlarima nasıl sevdircem Timsah i)🐊

   5
   1
  3. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   Ayrıca bu futbolcuların açıklamasına destek olanlarda bir çift lafım var biz küllerimizden doğarız 16 yaşındaki veletler kim bize ayar vermek kim herkes işine baksın işini yapsın

   35
   58
   1. @Prusa yorumuna yanıt olarak

    bu veletler,Bizim çocuklarımız,bu Çocukları Kimsenin cesaret edemediği AMED MAÇIN’da oynatırken adamdılarda,Şimdi veletmi oldular.

    6
    3
   2. @Prusa yorumuna yanıt olarak

    Asıl sen kimsin? Orda velet dediğin oyuncular bu takım oyuncuları. İster beğen ister beğenme. Bizi o çocuklar temsil ediyor. Şimdikilere velet eskilere küfür sonra takımdan başarı beklersiniz. Ben sana küfür etsem hakaret etsem emin ol Bursasporlu olmaktan vazgeçersin. Ulan daha taraftar olmayı geçtim insan olmayı beceremiyorsunuz.

    42
    13
  4. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   Bu çocuklar kendi başlarına bunu yapamaz.ne cesaret ne de kapasiteleri yetmez.su anki yönetimin tezgahı bu

   37
   29
  5. @Prusa yorumuna yanıt olarak

   buradan başta yönetim olmak üzere teknik ekip genç futbolculara sesleniyorum.
   kaçın kurtulun, bu tribün, medya ve kulüpten.
   dünyanın en doğru işini yapsan da seni istemiyorum diyen bu istemezükçülere hala neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz?
   bunların gözü tahta, transfer, şampiyonluktan başka bir şey görmüyor.
   iyi de, bunlar ne ile ve nasıl olacak? diye sorduğunda ise cevap dut yemiş bülbül misali sus-pus. kem-küm. yan yattı-çamura battı.
   bir tane bile çözüm önerileri yok. bunlara ver yesin, getir giysin.
   bunlar için gençmiş, zamanmış, sabırmış, istikrarmış, yapılanmaymış, kurumsallıkmış hak getire.
   aslında daha geldikleri gün yönetime yazmıştım.
   kendi camianızı tanıyamıyorsunuz. bu işlere girmeyin. ağzınızla kuş tutsanız YA-RA-NA-MAZ-SI-NIZ! diye uyarmıştım.
   gerekçem de şuydu,
   mevcut medya ve taraftar profilinin varlığında temeli sağlam bir bina asla ve kata inşa edemezsiniz. yani kurumsallaşamazsınız.
   bunun için zeminin düzgün olması lazım. yani bizim kulüp olarak amatörlüğü görmemiz lazım. görelim ki bu zihniyet, elini-ayağını bu kulüpten çeksin.
   ulan ne iş ya!?. yazdıkça batağa çekiliyormuşum gibi oluyor.
   iyisi mi bura da bırakayım. zaten bu haliyle bu kulüp için bişeyler yapmaya değmez.

   38
   15
   1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    Valla kardeşim o kadar güzel yazmışsın ki.
    Bu kadar az kelimeyle herşeyi anlatmışsın.
    Seni gerçek taraftar ne demek istediğini noktasından hecesine kadar gayet iyi anlamıştır.

   2. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    Sarı çizmeli nasıl bir yorumdur futbolculara kaçın gidin gibi, telkinlerinde bulunuyorsun. Sen hiç kulüplerde kongre üyeleri diye bir şey duydun mu? Kongre üyeleri yönetimi belirler.futbolcular değil. Böyle cahil cahil yorum yapmayın.

    20
    16
    1. @Kara kalem yorumuna yanıt olarak

     ortada atılan imzalar olduğunu, kaçıp gidemeyeceklerini benim gibi onlar da biliyor.
     çocukların derdi doğacak yeni bir belirsizlik ve kaos ortamında, üstüne üstlük bir de böyle sorumsuz bir medya ve tribünler önünde burada gelecek görememeleri. buraya aidiyet hissedememeleri.
     ben bile gördüklerimden ve yaşadıklarımdan son 10 senedir futboldan tiksinmeye, Bursaspordan soğumaya başladım.

     4
     1
    2. @Kara kalem yorumuna yanıt olarak

     Cahil cahil yorum yapma diye yazmışsın ya harbiden helal olsun .
     Yok bilmem kaç kişi kongre üyesi varmış .
     Kardeşim bugüne kadar bu hale gelme sebebi bu üyeler .
     Geçen sene bu takımı düşüren başkanın ismini biliyon .
     Hala onun çevresinde dolanan sözde kongre üyeleri var anlarsan artık . 37 yaşındayım bunun en az 18 senesinde kombine sahibiyim .
     Abim desen 22 sene
     Babam desen 40 küsür yıl.
     Sen yenisin heralde dümenlerden haberin yok .

     5
     1
 2. Bu tiyatroyla resmen biz olmazsak ortada kulüp kalmaz demeye getiriyorlar bize muhtaçsınız demek istiyorlar! Ne hallere düştük arkadaş kapatın gerçekten kapatın kulübü! Daha fazla eziyet çekmeyelim….
  Zaten amacınız da o !

  41
  28
 3. TOLGA BEY NE ÇOK BİLİYORSUN TAKIM SÜRÜNÜYOR EKONOMİK OLARAK KİM GELİRSE GELSİN Kİ KİMSE GELMİYOR GELMEK İSTEYENLERDE BAKTIKİ ÇALINCAK BİŞEY KALMAMIŞ GELMİYOR SİZ MERAK ETMEYİN ÇALINCAK BİŞEY OLSA DEĞİL TOPÇULARIN BİLDİRİSİ TÜRKİYE AYAĞA KALKSA O HIRSIZLAR ÇORBACILAR GELİR ORAYA O YÜZDEN BOŞ YAPMAYIN

  33
  10
 4. Yazarlar hangi dünyada yaşıyor diye bazen insan kendine soruyor kaçan 10 tane futbolcu varmış neden eski yönetimler veya yeni divan başkanı konuşmamış? Hey Allahım bağlantıya bak bunun ucunuda BB başkanına bağlamış Ulo Devlet Vodafone Arena için neredeyse 200 Milyon Dollar harcadı bu en pahalı stadyum 2’ci sırada 150 milyon Dollar ile Bursa Stadyumu yani sen bu kadar para harca sonra Bursaspor’u 3’cü lige düşür ele geçirmek için ya sizler kafadanmısınız nedir? Hiç mantıksal bir anlamı varmı dediklerinde bir sürü yazarın veya burada kötü yorum yapanların? Ya Şu anki Başkan Bursaspor’un yok olmasını önlemek için orada bu duruma düşürenler o övdüğün 5000 üyelerden çıktı ve hala Bursa’da yaşıyorlar gidin onları araştırın gazetecilik yapın!

  29
  20
  1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   SEN GİT ÖNCE BU DURUMA DÜŞÜRENLER KİMLERMİŞ KİMİN GÜDÜMÜ İLE GELMİŞLER ONU Bİ ÖĞREN YALAK.
   VODAFON ARENA DEDİĞİN STAD İÇİN DEVLETİN TEK KURUŞ KATKISI YOK.
   BİZİM ŞAMPİYONLAR LİGİNE KATILACAĞIMIZ İÇİN ATATÜRK STADI BİLE BURSASPOR KULÜBÜ KASASINDAN YAPILMIŞTIR. ALTEPE DENEN DEFİNECİ ATATÜRK STADI İÇİN TEK KURUŞ KATKI SAĞLAMAMIŞTIR. BU YÜZDEN DE RAHMETLİ YAZICI İLE DEFİNECİNİN ARASI AÇIKTI. ONDAN SONRA GELENLERİN HEPSİ AKP BELEDİYE BAŞKANLARININ GÜDÜMÜNDE OLAN YANİ BURSASPORU İFLASIN EŞİĞİNE GETİREN
   BAŞKANLARDIR.
   HA BU ARADA O DEFİNECİ DENİLEN BAŞKAN VARDI YA HANİ GÖREVİNDEN ”KOVULAN”, ” ATATÜRK STADI KESİNLİKLE YERİNDE YAPILACAK ” DİYEREK SEÇİM VAADİ VARDI. TÜM ÜLKEDEKİ STADLAR DEVLETİN TOKİSİ TARAFINDAN YAPILIRKEN BİZİM BİTMEYEN STADIMIZ BELEDİYE TARAFINDAN YAPIMI BAŞLANARAK BURSA HALKININ ÜZERİNE BORÇLANDIRILMIŞTIR. BURAYA ŞİMDİYE KADAR HARCANAN PARA ÜÇ TANE STAD YAPILABİLECEĞİNİ ALİNU AKTAŞ KENDİSİ SÖYLEMİŞTİ. SEN HALA NEYİ SAVUNUYOSUN.STADI YAPMIŞLARDA TAKIMI KÜME Mİ DÜŞÜRÜRLERMİŞ. TAKIM SÜPERLİGEDEN DÜŞERKEN DE, PTT DEN DÜŞERKEN DE KİMİN GÜDÜMÜNDEKİ BAŞKAN GÖREVDE İDİ Bİ DÜŞÜN BAKALIM.

   19
   13
 5. tolga istiyorki herkes yönetime sövsün, serdar acarhoroz gibiler aday olsun, kaos ve entrika alsın başını gitsin, futbolcular ne olur bizi bu yönetimden kurtarın diye açıklama yapsın hatta antremanları protesto etsinler paramızı vermeden maça çıkmayız desinle, alacaklılar her gün bir şeyleri haczedip kamyon kamyon klübü taşısınlar. işte o zaman tolga ve tolga gibiler meydana fırlayıp ağızlarıın suyu aka aka heevvvğüpeee yönetim gitsin atama başkan istemiyoruz klüp kapanacaksa kapansın benim derdim başka diyorlar.

  25
  14
 6. lan arkadaş siz gerçekten art niyetlisiniz.
  kesinlikle taşı taş üstünde görmek istemiyorsunuz. kaostan nemalanıyorsunuz.
  kim gelsin istiyorsan gelsin. Ama gelen yok
  Ali Ay’ı, Galip Sakder’i, futbolcuları yazıyorsun ama Emin Adanuru yazmıyorsun oda yönetim devam etmeli diyor.
  Herkesi siyaset yapmakla suçluyorsunuz ama siyasetin babasını siz yapıyorsunuz.
  Kime kaça çalışıp yazıyorsun bilmiyorum ama yazık yapmayın, etmeyin, kardeşim yapmayın ya,
  yazık

  25
  8
 7. Bu arkadaş her seferinde olaya en ters ve saçma açıdan nasıl bakarım diye diye fıtık oldu. Topçular belli ki maaş alıylolar ve bunun bozluşmasını istemiyolar. Hem ayrıca işinize bakın diyen basın mensuplarının kaçı imla ve noktalama kurallarına hakim? Daha bunu düzelte eyen adamlar da topçular iş öğretme çabasında. Komik.

  19
  6
 8. Bence de son kurtuluş şansımız bu yönetim. Ama madem istemeyen çok bilmiş gazeteci ve taraftar var devam etmesinler. Kapanışı hepbirlikte izleyelim!! Kongreye kalmış 3 gün hala büyük bir kurtarıcı geleceği hayalleri yaşıyorsunuz. Taraftar da medya da akıllanmaz!!!

  17
  12
 9. Yazıklar olsun koca şehirde kulübe sahip çıkacak 1 tane adam çıkmadı. Kulübün her bir vasfı kamuoyu tarafından eziliyor. Divan başkanı ve futbolcular açıklama yapıp yönetim devam etmeli diyor. 30 yıllık hayatımda kendimi bildim bileli BURSASPOPLUYUM ben böyle bir rezalet görmedim. Tahta açılmıyor gık yok 2 dönem transfer yasağı geldi gık yok çocuklar deplasmanda taşlandı gık yok para desen zaten yok. Ne diye hala devam etmeli bu nasıl bi eyyamcılıktır !!!

  16
  7
 10. Sayın Öztaş, çocuklar üç kuruş paralarının düzenli ödenmesi sportif ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına yaptıkları bir açıklama olarak bakıyorum ben bu duruma. Geçmişte yaşadıklarımız malum, maaşların ödenmemesi, elektrik kesilmeleri, otelde yaşanan problemler vs vs. Bu gençlere ve eski başkanlara söyleneceğine Bursaspora sahip çıkamamış onca elit kişilere, her ortamda sanki alternatifler çokmuşcasına yönetim istifa diyenlere söylensen daha isabetli olmaz mı, evet manzara ortada hani başkan adayları ve ekipleri sırada mı nerede ben göremiyorum ya sen ?

  14
  5
 11. Bilenser takımı küme düşürdü hiç kimse particilik yaptimi ama şimdi CHP Ler rant peşinde bursasporla hiç alakası yok Bursaspor’u sevenlere sözüm yok

  14
  18
 12. eyvalla futbolcu kardeşim sen sahada ne yaptın senin yaşındakiler milli takımda oynuyor yurt dışında sen kupada hangi takıma elendin amatöre ikinci ligte tepe taklak gidiyorsun tek adam takımı taşıyor al dışarı sıfır galıbiyet e biz boyle iyiz ne şiş yansın ne kebap paramızı da alıyoruz yönetici teknik ekip koltuk rahat aman ha elemeyin bizi karanık bekliyor bizi bundan beteri ne satınız takımı diyarbakırda sesiniz cıkmıyor güzel sonuc isteyen biz bütün süc bize fatura ediliyor adam gibi top oynamaya örenim bildiri yerine yoksa yok olacaksınız bırak o olmasın bu kalsın işinizi yapın önce yasak geldi ikinci yarıya bu sizin başarınız onu tartışmaya acın

  10
  8
 13. Rahat olun, Bursaspor’lu eski futbolcular kongrede yönetime aday olacak. Artık eskisi gibi çingen çıfıt adamlar Bursaspor’da başkanlığa soyunup reklam yapamayacak. Bursaspor’u kurda kuşa yem etmeyecek. Ha, onların da parası olmayacak belki ama, kime gitseler para bulabilirler. Çünkü güvenilirlikleri var. Onlar öyle Emin Adanur çapulcusuna filan benzemez. Mesela Sinan Bür denen o eski kaptanımız ve o beyefendi adam, hangi patronun kapısını çalsa hiç biri onu boş çevirmez, çeviremez. Ben bu oluşumu destekliyorum. Hiç olmazsa Bursaspor dolandırıcıların eline düşmekten kurtulur ve günü geldiğinde o makamı hak eden gerçek bir başkana kulüp teslim edilir.

  9
  5
 14. Çocuk yaştaki futbolcuların ellerine bir yazı verilerek bu yazının kişisel sosyal medya hesaplarından yayınlanmasını istemek hiç de doğru ve şık olmadı, ancak bu mesajların çocukların kendi inisiyatifleri ile yayınladıklarını iddia etmek en basit tabiriyle saflıktır Tolga Bey. Selamlarımla.

  9
  4
 15. Madem Ali Tay konuşmuş o zaman akıl veriyor..Alacaklarını Euro değil de o zamanki TL den hesaplasın…
  O zaman Euro 3 liraydı şimdi 18 lira yani 6 katı…Adamda utanma arlanma bir kenara insanlık bile yok..
  Kapatın kulübü 3 in birini değil 18 in birini bile alamasın!

 16. O bu su herkes haklı bu camiada. Taraftarı yönetimi futbolcusu malzemecisi… Bende istiyorum tabi taraftar olarak gelen yönetim tahtayı açsın paraları ödesin transfer yapsın takımı ait olan yere getirsin. Yoksa gelmesin. Bu dediklerinizi yapılabilmesi için en az iki yüz milyon nakite ihtiyaç var. Oda sezon sonuna kadar. Kalan borcada bakicaz artik. Devre arasına kadar dosyalar kapatılacak. Transfer yapılacak. Hop birincilik ardından 1. Lig şampiyonluk hop süper lig. Önce kendimiz inanacağız dediklerinizi. Aday olacak adam bunu ayarlasin öyle gelsin ya da kesinlikle gelmesin. İşte biz ne zaman böyle bir başkanın olmadığını anlarsak belki kulubu yasatiriz. Zaten kulüp şampiyonluktan sonra nasıl ve kim tarafından yönetilmiş belli. Kimin iradesine girmiş oda belli. Zamanında nerdeydik tepki için. Bu başkanlar seçilirken neredeydin. Ne tepkisi gösterdik. Ne yaptık ya da ne yapabildik. Şimdi sovelim sayalım tepki gösterelim. Tamam işte herkes haklı tepkisinde de. Geç kaldık abiler hemde kulüp kapanma noktasına gelene kadar geç kaldık. Çözüm ne. Bundan sonra parayı veren düdüğü calicak. Yani bu belediyenin sayesinde olucaksa artik belediye karar vericek. Kişi sayesinde olucaksa o kişi karar vericek. Kapaticam derse kapaticak yasaticam derse yasatacak. Başka çare yok. Varsa başka çare buyrun buradan anlatın evet sende hakliymissin diyeyim. Altyapıya girelim ordan on sen bekliyelim derse bekliyecek. Kulübün içine menajer sokup yanlis transferle kulübü komple kapaticam derse kapaticak. Biz izin vermeyiz olur mu öyle şey lafları Rahmetliyle beraber zaten rahmetli olduuuu….

  1
  1
 17. Pruns denen şahıs 2 hafta önceki malum deplasmanda oynayan gençler koca yürekliydi şimdi veled mi oluyor sen o çocuklara muhtaçsın ben olsam o futbolcuların yerinde gelip bize veled diyecekler gider başka kulübe ne bk yiyorsanız yiyin derdim sezon başında giden gençlerin bu taraftar yüzünden gittiğinden çok eminim çünkü başına geleceklerini biliyorlardı daha 16 17 yaşındaki çocuğa bile küfür ediyorlar

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu