Neler oluyor Metin korkmaz?

Bugün Bursaspor gündeminin oldukça hareketli olduğuna şahit oluyoruz.

Camianın Süper Lig hedefine kilitlendiği bu dönemde yeşil-beyazlı takımın altyapısı bugün camiada ön plana çıktı.

Bursaspor’un futbolcu fabrikası Vakıfköy’ün yükselen iki değerine Başakşehir Futbol Kulübü’nün talip olduğu haberleri gündeme geldi.

Talip oldu dediysek öyle bizim kulübe ulaşan tekliflerle değil, Bursa sınırları içinde bulunan Vakıfköy simsarlarının yine her zamanki gibi ailelerin ve futbolcuların kulaklarına kar suyunu kaçırmasıyla bir yoklama diyelim.

Zeynullah ve Tayfun için sadece yetiştirme bedeli ödenip bu camiadan kopartılması bence hiç etik değil. Endüstriyel futbolda bu gibi gelişmeler hep oluyor ancak benim sevdiğim futbol sistemi bu değil. En azından Bursaspor genç oyuncuları ile kısa sürede profesyonel sözleşme imzalayarak bu iki kardeşimizin futbol hayatına yön vermeye devam edebilir.

Bu konunun ivedilikle çözüme ulaşmasını bekliyoruz.

METİN KORKMAZ DA NEREDEN ÇIKTI?

Yazımızın giriş kısmında da belirttiğimiz gibi bizim hedefimizin Süper Lig olduğunu ifade etmiştik. Ama gelin görün ki Vakıfköy ile mi uğraşalım, yoksa Vakıfköyden yetişip A Takımda oynayan genç oyuncularımız ile mi?

Şimdi düşünelim, Bursaspor ligde üçüncü sırada ve ligde kalan haftalarda en avantajlı ekip konumunda bulunuyor. En iddialı rakiplerinden birisi ise Adana Demirspor olarak gözüküyor. Adana ekibinin İstanbul medyasında Bursaspor aleyhine yaptığı çalışmaları hepimiz biliyoruz. İşte o kulübün başdanışmanı Metin Korkmaz bugün kalan haftalarda bizlerin çok şeyler beklediği Burak Kapacak ile ilgili konuşuyor.

Metin Korkmaz konuşmasında “Burak Kapacak için yurt dışından resmi teklif aldık. Bursaspor şu anda bir şampiyonluk yarışı veriyor. Burak çok önemli bir oyuncu. Burak‘ın şu andaki tek amacı Bursaspor‘un şampiyonluğu. Burak Kapacak için umarım hayırlısı neyse o olur” ifadelerini kullanırken etik değer dediğiniz günümüzde futbol camiasında çiğnenip paspas olan bir değeri yine ayaklar altına aldı.

Metin Korkmaz bir menajer, üstelik senin ligdeki en ciddi rakiplerinden birisini başdanışmanı ve hiç ilgisi olmaması gereken konulardan birine dahi oluyor. Sahada oynayıp kazanamayınca bu gibi işlere girmek bazıları için çok alışıldık olsa da bizler için Bizans oyunları senaryosunun bir parçasıdır.

Metin Korkmaz kendi takımının idmanlarını takip edip Bursaspor ile değil, kendi takımı ile ilgilensin. Burak Kapacak gibi genç oyuncuların bu söylemlerden etkilenmemesi ise en büyük temennimiz.

Kulüp kalan haftalarda her türlü ayak oyunlarına karşı önlem almalı. Daha kalan haftalar maçlar başlamamışken senaryoyu yazmaya başladılar.

Ne demiştik; “SİZ YAZMIŞSINIZ SENARYOYU AMA BİZ OYNATMAYIZ BU TİYATROYU

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Rakibimiz bile olamayacak takımların şahsiyetlerini haber yapmayın işimize bakalım… Ait olduğumuz süper denen lige çıkalım… Bekleyin geliyoruz !
   Geleceğiz hesabı göreceğiz !!!

   5
   1
 1. ADMİN ŞU VOLKAN ŞENİN İÇİNDE OLAN KARELERİ PAYLAŞMA KARDEŞİM SABAH SABAH BİN TANE KÜFÜR EDİYORUZ GÜNAHA GİRİYORUZ DİĞER KONUYA GELİNCE BURSASPOR İLE ADS BİR ARAYA GETİRİP HABER YAPMAYIN HEE ADS GİTMEK İSTEYEN TOPÇU VARSA YOLU AÇIK OLSUN …

  17
  3
 2. KULÜPLERİN ÖNÜNÜN AÇILMASI MENAJERLİK SİSTEMİNİN KALDIRILMASIYLA NEFES ALIR. HER FUTBOLCU HEDEFİNİ VE KARARINI KENDİ BELİRLEMELİ. BUNLARA NEDEN PARANIZI KAPTIRIYORSUNUZ..

  14
  1
 3. Ne çekiyorsak menajer denilen kişi lerden çekiyoruz. Bize topçu getirir ken pahalı ve basit top çuları getirirler. .. Götürürkende parlayan gelecek vaad topçumuzu götürürler. .. Sonuç dünya kadar borç. . Puan silme ceza ları. .. En sonunda 2.ligde mücadele. . KİM KİMLER KLÜBÜ TAKIMI BU ŞEHRİ BU BÜYÜK TARAFTAR I BU HALE GETİRDİYSE … ALLAH ından BULSUN. ..

  13
  6
 4. Eğer Burak kapacak ta gram bursasporluluk varsa aidiyet duygusu varsa onu yetiştiren altyapı hocalarına saygısı varsa taraftarı seviyorsa bugün bu adamı menejerliğinden alır… Burak kardeşim sena menejermi yok sen iyi topçusun menejerler kapında sıra olur.. Bu adamın niyetini anlamışsındır zaten..

  12
  1
 5. Belli ki saha dışı oluşumlar başladı.
  Herkes bir amaç peşinde saha da elde edemeyeceği başarıyı masa başına çekmeye çalışıyor.
  Sayın yönetim, teknik kadro, oyuncular çok dikkatli olun lütfen.
  TFF Mhk hakemler üçlüsü ile bizi rakip gören takimlarin art niyetli düşünceleri ile saha içinde alamayacaklarını başka yollarla elde etmeye çalışıyorlar.
  Uyanık olalım hakkımızı koruyalım.
  Ortada duran 6*3=18 puan var ve bu puanların hepsini alarak kimseye fırsat tanımadan adı süper denen lige çıkalım.
  Gerisini rakipler düşünsün.
  Saygılarımla.

 6. ne yazık ki endüstriyel futbol böyle bir şey.
  şikayete, ağlamaya, sızlamaya gerek yok.
  biz kendi değerlerimizi bilmez, onları sahiplenemezsek, birileri çıkar bu eksiğimizi kendi menfaatleri doğrultusunda değerlendirir.
  geçmişte tribünlerin, kubilaya, ertuğrula, ozan tufana sahada yaptıkları ortada.
  semt takımları, metin korkmazlar ve benzer sorunlarla mücadele etmenin ve bunlara karşı kazanmanın tek yolu KULÜP OLMAK. CAMİA OLMAK tan geçiyor.

 7. sadece kızıp öfkelenmeyi bir kenara bırakın. sorun bakalım bu çocuklar neden ilk fırsatta bursaspor dan kaçıyor. asıl sıkıntı bu hiç mi aidiyet duygusu olmaz bir insanda da hemen kaçmaya niyetlenir. hayır demeyi bilen şehrini seven insan olamadılarsa suç kendilerinde ve onları yetiştiren ailelerinde. bizim altyapıdan bize hayır yok. yıllardır bu böyle maalesef. ben bu yüzden altyapı oyuncusu çıktı mı a takıma eyvah 2 maç oynayıp kaçacak diyorum ve açıkçası oynasın bile istemiyorum.

  4
  3
 8. 1-Menejerlik yapan kişi bir takımın ekibinde asla olmamalıdır.Aynı GÇMENKUL EKSPERLERİ gibi bağımsız olmalılar.
  2-Menejerler kulüpten izin almadan kadrodaki oyuncu ile sezon bitesiye kadar hiçbir açıklamayı yapamamalıdır.Bunu yapan menejerlerin lisansını iptal edip,şike,entrikadan en aza 6 yıldan aza olmamak üzere hapis ve en az 5 milyon liradan az olmamak üzere para cezası vermek şart.
  3-MENEJER açıklaması diyerek birtakkım oyuncusunu ayartacak haber yapan basın organı yazılı,görsel hangisi olursa olsun bunlarada cezai müeyyideler konmalıdır.
  Bilhassa İSTANBUL menşeli basın hergün ASPARAGAS HABERLER ile ülke futbolunun temellerini tahrip etmektedir.

 9. İbrahim Yazıcı döneminden itibaren Bursaspor kulübüne çöreklenen bu herif ondan sonraki bütün Bursaspor başkanlarını da kucağına oturttu ve yıllarca Bursaspor kulübüne başka menajer giremedi. Bunun getirdiği oyuncular dışında hiç bir futbolcu Bursasporaimza atamadı. Geçen yılki düşüşün baş sorumlularından biri de bu heriftir. O rezil zencileri Sakho’ları, Bangura’ları, Forsel’leri falan Bursaspora kakalayıp kulübü başkanlarla beraber batıran bu şerefsiz şimdi de A.Demirspor’a çöreklendi. İktidar partisine çok yakın biri olan ortağı sayesinde Sancak ailesini bağladı ve A.Demir’in menejeri oldu. Şimdi Volkan’ları, Erkan Zengin’leri falan o takıma getirip yine müthiş parayı buldu. Geçen sene Ali Ay’ı çökerten bu adam çok yakında A.Demir’i de btıracak. Görün bak. Mavi eşekler bu sene süper lige çıkamazsa kulüp kapanır.

  3
  3
  1. @Faruk yorumuna yanıt olarak

   Adamda b.k gibi para var reis.aldığı oyuncular açtığı alt yapı tesislerinin, porto ile imzaladığı altyapı anlaşmalarının yanında çerez parası. Eskişehirin yardım kampanyasında bile bile canlı yayına katılıp 10 bin forma alıyorum dedi. Okan alkan balıkesirde serbest kaldığı halde okanı alıp balıkesire 500 bin gönderdi nasıl batacak anlayamadım

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu