Neftçi Bakü ile kardeşlik protokolü imzaladık

Bursaspor Kulübü, Azerbaycan’ın köklü ve şampiyon kulübü Neftçi Bakü ile kardeşlik ve stratejik iş birliği protokolü imzaladı.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde gerçekleştirilen törene Başkan Ali Ay, İkinci Başkan Cem Öztürk, Neftçi Bakü Başkanı Kamram Guliyev ve As Başkan Elnur Eyvazov katıldı.

Yönetim Kurulu üyeleri Erkan Aydemir, Onur Özselek ve Ömer Faruk Şahin ile Neftçi Bakü Kulübü Basın Sözcüsü Rüstem Allahverdiyev de toplantıyı takip ettiler. Başkanı Ali Ay, işbirliği protokolünün imzalandığı törenle şu ifadelere yer verdi: “Neftçi Bakü, Azerbaycan futbolunun köklü ve şampiyon kulübü. Kendileri ile bir süredir nasıl bir iş birliği içerisinde olabilirizi görüşüyorduk. Kardeşlik ve stratejik işbirliği protokolü imzalamak üzere bugün bir aradayız. Kendileri Fenerbahçe maçında misafirimiz oldular. Stadımızı ve özellikle de Goldsit 1963 tribünümüzü çok beğendiler. Sadece sportif değil kurumsal olarak da her alanda, her konuda iş birliği yapacağız. Reklam Pazarlama, Medya, Store ve Scout konularında fikir alışverişinde bulunup ortak çalışmalar gerçekleştireceğiz. Değerli kulüp başkanı Kamram Guliyev, As Başkan Elnur Eyvazov ve Basın Sözcüsü Rüstem Allahverdiyev’e hem bir kez daha hoş geldiniz diyor, hem de bu işbirliğinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu arada Cem Başkan’a da çok teşekkür ediyorum. Kendisi kendi işi için Azerbaycan’da bulunduğunda başkanımızla tanışmışlar ve böyle bir olaya vesile olduğu için teşekkür ediyorum. İnşallah çok güzel şeyler olacak. Birbirimize faydalı olacağız.”

Guliyev: Sizden Örnek Alacağımız Çok Şey Var

Neftçi Bakü Kulübü Başkanı Kamram Guliyev ise şu ifadelere yer verdi: “Bizim için gurur verici bir andır. Böyle bir kulüpte sizlerle olmaktan mutluyuz. Ali Bey’e, Cem Bey’e ve tüm yönetim kuruluna, idari heyetine teşekkürlerimi bildirmek istiyorum. Kardeş ülkeden geldik. Ülkenin en büyük kulübüyüz. Tarihin en eski kulübüyüz. Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra 8 kere şampiyonluk yaşamış bir kulübüz. Bizim için çok hoş ve sevinçtir sizle birlikte olmak. Dün sizin maçı izledik çok şanssız idiniz. Muhteşem bir stadınız var özel bir kulüp ve özel bir taraftarınız var. Bizim sizden örnek alacağımız çok şey var. Ali Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bizim ilişkilerimiz devam edecek. Gelecekte birlikte işlerimiz olacak. Biz de sizi Bakü’de görmek istiyoruz.”

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kardeşlik imzasından çok transfer imzası lazım başkan…Dün akşam birkez daha kalitesizlik meydana çıktı.Kiralayın Demba ba veya önce davranın Adebayor u alın.Leblebi gibi gol atarlar.Tunayla,Saviet olmaz.Kanat da lato yu koyuyosun olmaz o bölgenin oyuncusu değil gördük zaten…Kerim freyi mi alırsın bilemem.Tunay ve saviet takı mı yavaşlatıyor.Kanat oyuncusu dediğin fişek gibi olucak direk kaleye giden adam eksilten oyuncu gerekir.Lato ve Tunayla kanat olmaz.TRANSFER ŞART hatta oyun kurucu bile lazım…

  14
  5
 2. Bir zamanlar M.UNİTED ile böyle protokoller yapan bu kulüp,
  Şimdi Azerbayca ligine kadar indi demek, önemli olan içi boş sözleşmeler yapmak değil,
  Önemli olan 2 kulübün de birbirinden faydalanacağı, uygulamada da icraatı olacağı
  Anlaşmalara imza atabilmek, bu yönetimde o potansiyel yok bence

 3. Kamran melim sizi niye bele keçmişe qayidirsiz helede sseriyi konuşuyorsunuz ayib be keçmişi unud geleçeğe umud

 4. Ben senelerce azerilerle yaşadım. Paraya bunlar kadar tapan bir millet daha görmedim. Dikkat edin çarpmasınlar. Zaten bir işimize de yaramayacak. Delarge gibilerini satarken belki bi üç beş akar o kadar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu