Nedim Yücel’e ceza çıkmadı!

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Bursaspor Basketbol Genel Menajeri Nedim Yücel'e ceza vermeye gerek duymadı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu‘nun açıklaması şöyle;

Bursaspor Basketbol Sportif Hizmetler A.Ş. görevlisi Nedim Yücel, her ne kadar Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları Talimatı’nın 23.3. maddesine aykırı biçimde sahaya çıkış kartı takmaması nedeniyle Kurulumuza sevk edilmişse de, ihlalin mücbir sebepten kaynaklandığı tespit edildiğinden hakkında ceza verilmesine yer olmadığına,

Bursaspor Basketbol Sportif Hizmetler A.Ş. yöneticisi Türker Tümer’in, hakareti nedeniyle ve ihlalin 2020–2021 sezonu içerisinde ilk defa gerçekleştirildiği dikkate alınarak Basketbol Disiplin Talimatı’nın 31/2. ve 31/4. maddeleri gereğince 50.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, fiilin müsabaka görevlisine yönelmiş olması dikkate alınarak verilen ceza takdiren ¼ oranında arttırılarak 62.500,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, samimi pişmanlığı ihtiva eden yazılı savunmaları Basketbol Disiplin Talimatı’nın 12. maddesinde düzenlenen takdiri indirim sebebi sayılmak sureti ile verilen ceza yarısına kadar indirilerek neticeten 31.250,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Takana kardeşim kartını kurallara uyun.. Hakaretten ceza alan yöneticiden cebinden ödesin. Kimse klübün parasıyla kabadayılık yapmasın.

    2
    1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu