Nedim Yücel “Bursa’ya galibiyetle dönmek istiyoruz”

Frutti Extra Bursaspor hafta sonu deplasmanda oynayacağı Beşiktaş karşılaşması hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor.

Potanın Timsahları, İstanbul deplasmanından galibiyetle dönüp çıkışını sürdürmek istiyor. Taraftar kontenjanında hala daha gelişme yaşanmamasına rağmen deplasmana gitmek isteyen Bursaspor’un taraftarları bu maçta takımını yalnız bırakmak istemiyor.

DEPLASMANIMA DOKUNMA

Geçtiğimiz yıllarda Bursa’da oynanan maçlara Beşiktaş, İstanbul’da oynanazn maçlara ise Bursaspor taraftarı alınmamıştı. Bu yıl Pınar Karşıyaka taraftarı da Bursa’ya alınmayarak bunun basketbolda da ilki gerçekleşmişti. Şimdi ise Pazar deplasmanda oynanacak karşılaşmaya gitmek isteyen Bursaspor taraftarı hem yönetime, hem de Federasyona yazılar yazıyor. Bu maçta takımını yalnız bırakmak istemeyen Yeşil Beyazlılar anlayış bekliyor.

ZORLU OLACAĞINI BİLİYORDUK

Frutti Extra Genel Menajeri Nedim Yücel geçtiğimiz hafta Tofaş Spor Salonunda ki maçta Büyükçekmece maçını ve bu hafta sonu deplasmanda oynanacak olan Beşiktaş maçını yorumladı. Özellikle Büyükçekmece’nin zorlu bir maç olacağını ve bunu Beşiktaş karşısında gösterdiklerini söyleyen Yücel “Büyükçekmece maçının sıkıntılı bir maç olacağını biliyorduk. Sene başında ki problemlerinden çoğuınu çözdüler. Geçen hafta Beşiktaş maçında potansiyellerini ortaya koymuşlardı. Çok iyi yabancıları olan bir takım. Bütçeleri oldukça yüksek. Oyunun başında istediğimiz farkı yakaladık ama onlar daha sonrasında hem zor atışları sokmayı başardılar, hem de öne geçtiler. Hatta maçı kazanacak noktaya geldiler. Oyuncularımız daha sonrasında yüreklerini ortaya koyup maçı kazanmasını bildiler. Bizim için çok önemli maçtı” dedi.

CAMİAMIZ İÇİN ÖNEMLİ

Hafta sonu deplasmanda oynanacak olan maçın camia ve takım için ne kadar önemli olduğunu da söyleyen Yücel “Camiamız ve bizim için çok önemli bir maça çıkacağız. Oraya kazanmaya gideceğiz ve elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bursa’ya mutlu dönmek istiyoruz. Orada tabii Bursaspor gidiyor diye atmosfer daha farklı olacaktır. Ancak biz atmosferden ziyaade bizne yapacağız ona bakacağız. Oradan kazanıp dönmek en büyük arzumuz.” Dedi.

ÇABALARIMIZ SONUÇ VERMEDİ

İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulunun almış olduğu karar doğrultusunda deplasmana gidemeyecek olan Bursaspor taraftarı için de çaba gösteren ancak sonuç alamayan Nedim Yücel “Deplasmana Bursaspor taraftarını götürmek için çabalarımız sonuç vermedi maalesef. Sonuçta alınmış bir karar var ve bu kararı iptal ettiremiyoruz. İl spor güvenlik kurulunun almış olduğu bir karar. Önümüzde ki yıllarda bizde bu yasakların olmasını istemiyoruz. Spor taraftarla, seyirciyle güzel. Maalesef biz bu sene ikitane istemediğimiz anons aldık. Küfür olmadan bir ceza aldık fakat sonuçta bir kural var ve buna uymak zorundayız. Bu cezalar bizim canımızı çok acıotıyor. Ligin en düşük bütçeli takımlarından bir tanesiyken bu cezaları almak ve ödemek çok zor. Katlanarak devam edecek bir sistem var. Bu bizim aldığımız son ceza olsun” şeklinde konuştu.

Fatih Akkuş

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. ödleri patlıyor bizden ödleri….yemiyorlar içmiyorlar bizim gelmemezi engelliyorlar….futboldada böyle baskettede böyle….

    1. @sinek8 yorumuna yanıt olarak

      sen menejer olarak bu maçın taraftar için önemini anlattınmı…sahadaki lakaylığa bakılırsa HAYIR….onun için hiç konuşma…bıktık taraftar olarak yapcaz etcez laflarından..icraat yapın icraat..

  2. FUTBOLDA KARŞILAŞMAYI ÇOK İSTERDİK AMA BU SENE KISMET DEĞİLMİŞ. BASKETBOLDA YENMEK KISMET OLACAK DEMEK Kİ.

  3. Geçen senelerde süper ligde Beşiktaş maçı olmasa bile hemen hemen her maçta ” Beşiktaş’a öyle yapmadık mı? Böyle yapmadık mı? ” diye methiyeler düzen taraftar Bursaspor taraftarı değilmiydi? Şimdi basketbol maçına gitmek isteyenler de aynı taraftar değil mi? Kusura bakmayın ama spor müsabakalarında böyle taraftarlık olmaz.Şimdi niye aman bizi hiç olmadı basketbol maçlarına alın diyorsunuz!Önce play-of kuralları çerçevesinde rakiplerimize saygı göstermeyi öğrenmeliyiz.Bunun için geçmişe sünger çekerek taraftar liderlerinin karşılıklı görüşüp bu düşmanlığı ortdan kaldırmaları gerekir.Bu işin tam zamani bu çalısma bir an önce başlatılıp bundan sonra deplasman yasaklarınin kaldirılması sağlanmalidır.Bakın memejerimiz ne diyor “Küfür olmaksızın para cezası aldık.Küçük bir meblâğ olmasına rağmen ödeme zorluğundan bahsediyor.Onun için biz taraftarlar olarak kendimize çeki düzen verirsek tekrar güzel günlere dönebiliriz.Lütfen bunları BURSASPOR’umuz için yapalım.Herşey gönlünüzce olsun.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu