Nedim Yücel “EuroLeague’ten davet…”

Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel, yeşil-beyazlı taraftarların coşkulu karşılaması sonrasında soruları yanıtladı.

Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel “Çok mutluyuz çok gururluyuz, Avrupa‘da bir devrim yaptık desem abartmış olmam. Herkes Frutti Extra Bursaspor‘u konuşuyor Avrupa‘da. Tüm Bursa‘ya armağan olsun. Uzun zamandır maalesef Bursa halkı böyle bir başarıya hasretti. Finalde işimiz kolay değil ama buraya kadar favori olan takımları yenerek geldik. Artık her takım bizden çok korkuyor. Bizde finalde elimizden geleni yapıp kupayı Bursa‘ya getirmek istiyoruz.” dedi.

İŞİN SIRRI AİLE OLMAK
Bu süreçteki en büyük motivasyon sorusuna Nedim Yücel “Aslında eksildikçe çoğaldık bu bir gerçek. Yönetim başkan oyuncular Uludağ ailesi, takım bir birine çok kilitlendi. Hepimiz bir aile oldu. Sene başında istediğimiz gibi başlayamadık, çok şansız maçlar kaybettik. Hep önde olduğumuz maçlar kaybettik. Fakat daha sonra takım bir birine alışınca, aile ortamını yakalayınca başarı geldi. Benci bu işin sırrı aile olmak.” dedi.

BİR DAVET GELECEĞİNİ UMUYORUZ
EuroLeague katılma ihtimallerinin olduğunu belirten Genel Menajer Nedim Yücel “Kesin bir hak kazanılmış değil ama öyle bir ihtimalimiz var. Bir davet geleceğini umuyoruz biz. Şu anki bütçemizle EuroLeague hatta EuroCup‘ta da çok zorlandığımız dönemler oldu. Finale çıktık ama EuroCup‘ın formatı gerçekten çok yorucu. Andorra takımı normalde Eurocup‘ta oynamasa, İspanya liginde zirveyi zorlayabilecek bir takım. Fakat yolculuklar her gün her hafta bir maç olması gerçekten takımı çok yoruyor. O yüzden bütçe işi sadece biz karar veremeyiz, Bursa halkının da destek olması lazım. Tüm Bursa halkı kenetlenirse EuroCup‘ta bir şansımız olacağını düşünüyorum.” dedi.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu Nedim Yücel’in Bursaspor Basket’in genel menejeri olması büyük şans. Basketboldan gelmiş birisi olması ve hiç bir zaman indiragandi transferler yapmaması onun adamlığını gösteriyor. Futbol takımındaki gibi çöp adamları takıma aldırıp aradan komisyon götürmüyor. Alınan bütün adamlar takır takır basket oynuyor ve takıma katkı koyuyor. Zaten başarı da ortada. Ayrıca Nedim Yücel’in bir başka artısı da Basket Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun en iyi arkadaşı ve kankası olması. Görüyorsunuz artık Türkiye liginde falan hiç bir hakem Bursaspor basket takımını doğrayamıyor. Nedim Yücel, Hido’ya bi “alo” dedi mi, bize inbelik yapan kim varsa hemen kafasını kopartıyor. Futbol takımında böyle çevresi olan güçlü adamlar nerde amk? Federasyon her hafta bize bi ceza kesiyo, hakemlere doğratıyo, puan siliyo vs. Yapılabilecek ne inbelik varsa yapıyo. Futbol takımının başına da Nedim Yücel gibi namuslu menejerler getirmek lazım. Deniz Kolgu gibi, veya Ayhan Barışıcı gibi dötü başı ayrı oynayan adamlar değil.

  41
  5
  1. @Iso yorumuna yanıt olarak

   Tabi. Hepsine bi özel uçak tutacan. Bologna’da otelde yerlerini ayırtacan. Maç biletlerini alacan. 2 gün yedirip içtirip gezdirip bi güzel ağırlayıp geri getirecen. Peki Para??? Öpücükle mi götürüyolar oraya adamı? Söylemesi yazması güzel. Ama bütçe nerde? Onlara yedirceğin parayı topçulara dağıt da yensinler şu Ümrağniye’yi.

   8
   2
 2. Sevgili Bursasporlular iş bilen profesyoneller vede ahlakı insanlar çalışma ile başarı gelir herkes yerini bilir ise sorun olmaz taraftar tribünde olacak

  15
 3. Bursa kenti Bursaspor Basket takımını her zaman el üstünde tutacaktır.
  Umarım kupayı alarak eurolig e gideriz.
  Bu kentin uzun zamandan bu yana böyle sevinçlere ihtiyacı vardı.
  Hep üzül hep üzül nereye kadar.

 4. Şurata not ediyorum,Bursasporluyum,Bursaliyım diyen kim varsa; at şuraya bi 100’lük desen kaçacak delik ararlar.Burada atmaya gelince mangalda kül bırakmıyorlar…Geçin bunları lafla Bursasporculuk oynanmıyor beyler…!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu