Ne olacak bu Yeşil Bursa?

Her sezon muhtelif çapta hoca değiştiren,

Gelen ve giden oyuncunun belli olmadığı,

Başarı ve hedef anlamında hiçbir beklentiyi karşılayamayan,

Oyuncu yetiştirme bakımından verim alınamayan

Ve ekonomik anlamda kar elde edilemeyen bir yapı.

Adeta Bursaspor patentli emekli oyuncuların teknik adamlık kursu gibi işlem gören Yeşil Bursa’da kurulan sistemin sonuç getirmediği çok net bir şekilde görülüyor.

13/14 sezonunda 12.

14/15 sezonunda 11.

15/16 sezonunda 7.

16/17 sezonunda 13. sırada ligi bitiren pilot takım,

7 haftanın geri kaldığı 17/18 sezonunda da 5 puanla 16. sırada küme düşme potasında.

Peki, saydığımız tüm bu sezonlarda pilot takımdan A takıma çıkan oyuncu sayısı kaç?

2, evet yazıyla iki.

Ertuğrul Ersoy ve Berat Jonathan Ustabaşı.

Hatta Berat’ı bile ne kadar A takım oyuncusu sayabiliriz, o da ayrı bir konu.

Başarının gelmediği, oyuncunun yetişmediği bu yapı “mali külfet dışında ne işe yarıyor?” sorusunu da tekrardan gündeme taşıdı.

Zira yaş ortalaması 24 olan toplam 22 oyuncuya verilen paralar, parasızlık nedeniyle kıvranan salon sporlarına kaydırılsa, çok daha etkili olup, Bursaspor markasının salonlarda en üst noktada olması sağlanabilir.

Artık Bursaspor yönetiminin bu konuda net bir tavır alıp harekete geçmesi ve karar vermesi gerekiyor.

Belirlenen hedefler doğrultusunda işleyen bir sistemin kurulması için devam mı?

Yoksa artık bu kadar yeter, tamam mı?

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sayın Sinan Çavun başarının hemen gelmeyeceğini artık anlamış olmamız lazım. Haklı olduğunuz noktalar var. Yönetimin yaptığı hatalar var. Madem Bizim pilot takımımız yeşil bursa olacak o zaman her genç futbolcu a takıma çıkış yolunun yeşil bursadan geçtiğini bilecek. Ben alt yapıda başarılı oldum beni a takıma almalılar gözüyle bakmayacak. Hatta gerekirse inatlaşan bir kaç yetenekli gençle yollar ayrılacak. Yönetim tavrını koyacak.

  18
  5
 2. Bursaspor’un düzlüğe çıkması için ilk önce Recep Altepe’nin gitmesi gerekiyor. Ulu önderimiz Atatürk’ün ismini taşıyan ve aynı zamanda tek şampiyonluğumuzu yaşadığımız Atatürk stadının yıkılarak Bursasporlular’a sus payı vermek için pembesi gitti tozu kaldı misali birkaç alt sıranın bırakılmasındaki en büyük sorumluluk bu şahsa aittir. Rahmetli başkanımız vefat ettikten sonra Bursaspor’un çöküş sürecine girmesi yine Recep Altepe’den kaynaklıdır fakat Bursa halkının %51’lik bir kısmı bunun farkında değil ki Recep Altepe başımızı yemeye devam ediyor. Önümüzde Orduspor, Mersin İY ve Eskişehirspor gibi 3 tane bariz örnek var. Biz de bu kervana katılmak istemiyorsak (ki geçen sene az daha katılıyorduk) Recep Altepe ve onun kuklaları yakamızı bırakmalı; akabinde taraftar profili de değişmelidir. Rahmetli Yazıcı’nın vefatından sonra takımın çöküşüyle birlikte taraftar profili de bir travma, bir çöküş yaşadı. Üstüne bir de pasolig denen furya patlak verince yaranın üstüne adeta tuz biber oldu. Her maçta 25 bin taraftara oynayan Bursaspor şampiyonluk sezonu hariç en başarılı sezonlarımızdan biri olan Şenol Güneş sezonunda (2014-15) bile 10-15 bin taraftar civarına oynadı. İşin özeti: işi bilmeyen, sadece günü kurtarmaya çalışan yöneticiler başımızda bulunmaya devam ettikçe ne Bursaspor gelişebilir ne de Türk futbolu…

  13
  1
  1. @PMB_10 yorumuna yanıt olarak

   Recep Altepe gibi bir Bursasporluyu bir daha bulamayız. Stadın adı Atatürkmüs , inonuymus , Osmangaziymiş hiç de önemli değil, isme ne takılıyonuz. Olay divan kurulu, yönetim, taraftar da. Maalesef biz de hiç biri iyi değil. Başkan suzme saf birisi , divan kurulu da boş etkisiz bir topluluk. Taraftar ise hayal kırıklığı ,sadece maç seçiliyor. Son 5 yılın ortalama seyirci sayısını maç maç çıkarın , rezalet…

 3. FUTBOLDAN ANLAMAYAN BAŞKAN PARASIZ KULÜP VE TEKNİK KADRODA Kİ İSTİKRARSIZ HOCA DEĞİŞİMLERİYLE İYİ BİLE. BEYHAN HOCAYLA BU GÜNLERİ DAHADA ÇOK ARARIZ.

  10
  5
 4. Zaten o ligde oynayan ilçe takımlarımız var,onlara destek olup,onları güçlendirsek,onların üst liglere çıkmasını sağlasak,hem daha başarılı olunur,hemde masrafsız olur !!! Minareli Çavuş Tesisleride Bursaspora devredilip,değerlendirilebilinir,Sanayinin ortasında en değerli arsa ! Ne borç kalır nede harç !!!

  7
  2
 5. 21 Ocak 2015 tarihinde şöyle bir haber vardı: Bağımsız Bursasporlular Derneği, Yeşil Bursa’nın 2 milyon TL para ve 1 milyon TL tutan borçlarının ödenmesi karşılığında Yıldırım Belediyesi ‘ne devredilmesine karşı çıkıyor diye. Noldu şimdi. O gün devretsek bu kadar para harcamak zorunda kalmayacaktık, ayrıca o halde de pilot takım gibi yararlanabilirdik. Bugün Emirhan ve Enes Ata İnegölspor’da 2.ligde kiralık oynuyor, daha iyi değil mi?

  6
  3
 6. Yanlış yönetiliyor olması kapatılmasını gerektirmez. Bizim her zaman bir pilot takımımız olmalı. Madem altyapı takımıyız diyoruz bu oyuncuların gelişeceği bir takım devam ettirilmeli. Doğru teknik adam, doğru takviyeler yapılmalı. Her sene bir iki oyuncu çıkarsan kat kat parasını çıkartır. Hataları tespit edip düzeltmek gerekiyor

  2
  3
  1. @Mert can yorumuna yanıt olarak

   Aynen katiliyorum.
   Hep ayni eski futbolcular hoca diye gidip geliyor.

   1461 bu sistemin ne kadar basarili oldugunun kaniti hocasi Mustafa Resit Akcay iken süper lige kadar cikmislar idi. demek basari istiyorsan iyi ve gencler ile arasi iyi olan bir hoca ile calisacaksin.

   A takima cikmak isteyen genclerin yolu mutlaka Pilot`dan gecmeli.
   Birde Atatürk stadi yikilmasa maclar orada ücretsiz olarak oynanabilinirdi

 7. en kötü sartlarda ligi orta siralarda bitiririz.alt yapidan 6-7 futbolcu verdik bu gencleri hocalar oynatmadi diye isyan ettik ama gelin görünki 3.ligde bile oynayamiyolar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı