Ne dersiniz?

Gençlerbirliği galibiyeti “Nefes” aldırdı dedik ama ortaya konan futbol Bursasporlular’ın bir çoğunu mutlu etmemiş… Açıkçası endişeliler.

Zamanla ve kazanarak düzelecektir yalnız ben hala şu noktadayım; bu takımın en azından 3-5 gün birlikte yaşayıp, sohbet etmesi, anılarını anlatması, aynı odada çay kahve içmesi gerekiyor… Yani sahada başlayan dostluğu, dışında da kurmaları lazım.

Mesela, Fenerbahçe maçı öncesi İstanbul’a 3-4 gün önceden gidilebilir,TFF’nin Riva Tesisleri’nde bu ortam oluşturulabilir…

Benimkisi sadece bir fikir… Ne dersiniz, faydalı olmaz mı?

 

O İŞ İÇİN KOMİSYON KURULDU  

Hareketli geçen transfer döneminden sonra yönetim kulüp içinde de bazı değişimlere gitmeye başladı… Bazı isimlere yeni görevler veriliyor, duyuyoruz. Başarılar diliyoruz…

Son yapılan yönetim kurulu toplantısında bir üye komisyonu oluşturuldu. Av. Konuralp Yeşil, Ahmet Bozdemir, Ahmet Eraslan, Mesut Mestan ve Kemal Güler’den oluşan üye komisyonu başvuruları inceleyip yönetime sunacak. Şu ana kadar birikmiş 600 civarında bir başvuru var. Bin rakamına ulaştığında alımlar da başlayacak.

 

ALTYAPIYA YENİ KOORDİNATÖR  

Toplantının bir başka gündem maddesi de altyapıydı… Anladığım kadarıyla Vakıfköy’de hem Yeşil Bursa’nın hem de altyapının birarada bulunması zaman zaman sıkıntılara yol açıyor. Biliyorsunuz şu an Bursaspor’un Altyapı Koordinatörlüğü’nü, U21 takımını da çalıştıran Mesut Ünal yapıyor… Sezon başında Adnan Örnek’le anlaşılmış ama bu birleşme başlamadan bitmişti. Son toplantıdaErgin Parlar ismi çıktı bu görev için. Hatta, Başkan Recep Bölükbaşı, Parlar’la aynı gün görüşmüş… Büyük ihtimalle göreve başlayacak. Bakalım Vakıfköy’de nasıl bir tablo ortaya çıkacak?

 

353 BİN TL’LİK KAYNAK

 

Fotoğraflarda gördüğünüz Bursaspor katlı otoparkıyla ilgili de yenileme çalışmaları 19 Eylül’debaşlıyor… 353 bin liralık kaynak, Tesislerden ve Katlı Otopark’tan Sorumlu Yönetici Ahmet Bozdemir ve sponsorlar tarafından bulundu… Yani, kulübe herhangi bir yük olmadan yeni haline bürünecek. Asansörler, yalıtım, güçlendirme ve boya işleri dahil 1,5 ayda bitmesibekleniyor… Artık böyle görüntülere rastlamayacaksınız… Bu arada, Ahmet Bozdemir, Yeşil Bursa kazanınca kesenin de ağzını açmış, duyduğum kadarıyla pilot takıma 15 bin lira prim vermiş.

 

İÇ, DIŞ NE KADAR?  

Prim demişken, Bursaspor teknik heyeti ve futbol şubesi de yeni sezonda uygulanacak prim sistemini belirlemiş. İç ve dış galibiyete 10’ar bin lira gibi bir rakam geldi kulağıma… Dış saha beraberlik de herhalde 5 bin liradır… Büyük maçlarda tabii bunun ekstrası da olacaktır. Hayırlı olsun…

 

‘FM’ NE ZAMAN BAŞLIYOR?  

Yönetimin, Bursaspor radyosuyla ilgili de çalışması olduğunu biliyorsunuzdur. Frekansı; 99,3. Kurban bayramı sonrası tanıtımı yapılacak ve yayın hayatına başlayacak Bursaspor FM. Radyoyla ilgili de personel alımı ve arayışı var galiba…

 

KOMBİNE VE PASSOLİG  

Gençbirliği maçındaki taraftar sayısı tam bir hayal kırıklığıydı… 2 bin 930 kişi izledi. Dün kombine bilet satış rakamını sordum son rakam; 11 bin 258. Bursaspor logolu passolig sayısı da dün akşam itibariyle 49 bin 979’du. Gaziantep maçına gelenlerin cezalı oluşu ve maçın cumartesi saat 17.00’de oynanması geçerli bir gerekçe olabilir ama 2 bin 930 sayısı ne kombine ne de passolig satış rakamlarına uymamış…

 

SADECE O KALDI!  

Takımın yaş ortalamasına bakarken gözüme çarptı sözleşmesi uzatılmayan veya yenilenmeyen sadece Aziz Eraltay kaldı. Bu sezon mukavelesi sona erecek. Menajerinin davet edildiği söyleniyor ama acaba bir memnuniyetsizlik mi var diye de düşünmeden edemiyorum. Sizce yeni sözleşme yapılmalı mı Aziz’le?

 

EN GENCİ EN YAŞLISI!  

Bursaspor’un bu sezonki yaş ortalaması 25,8… 27 futbolcu var kadroda, en genci Mert Örnek (18). Bursaspor’un en tecrübelisi de Tomas Sivok (32). Bir bakışta görmek isterseniz tablo şu; Mert Günok (26), Harun Tekin (26), Okan Koçuk (20), Duhan Çağlar Akdağ (19), Aziz Eraltay (25), Dany (29), Emre Taşdemir (20), Erdem Özgenç (31), Advincula (25), Serdar Aziz (25), Tomas Sivok (32), Aydın Karabulut (27), Traore (30), Cucak (29), Bekir Yılmaz (27), Jorquera (27), Furkan Soyalp (20), Hosogai (29), Cuenca (24), Josue (25), Stoch (26), Faty (29), Şamil Çinaz (29), Mert Örnek (18), Sercan Yıldırım (25), De Sutter (30), Tomas Necid (26).

 

Olay – Orhan Güney

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu