Ne demek siyaset Bursaspor’dan elini çeksin!

Bursaspor Kulübü Asbaşkanı Rıdvan Gültekin, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerinde kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Rıdvan Gültekin: ’’Göreve başladığımızdan itibaren tesislerimizi bakıma aldık. Ama bu tesisler yapıldıktan sonra hep pansuman yapılmış. Biz bunların gerekli çalışmalarını yaptık. Ayrıca göreve geldiğimizde yüz yirmi personelimiz vardı. sekseni ile yola devam ettik, kırkı ile yollarını ayırdık. Hepsinin tazminatını ödedik. Bu yol ayrımı tamamen maddiyattan dolayıydı. Bu kişilerin çoğuna iş imkanı da sağladık. Çünkü bu kişiler Bursa’nın evlatları, Bursaspor’umuzun sevdalılarıydı. Şu anda kulübümüzde çok güzel bir aile havası var.

Rahmetli Hikmet Şahin bize çok güzel tesis yapmış. Buraya girerken heyecanlanarak ve tüylerim diken diken olarak girdim. Ama içine girince çok üzüldüm. Bu kadar güzel tesis nasıl bu kadar bakımsız kalabilir? Geçmiş yönetimler hiçbir şey yapmamış, günübirlikte hamleler yapılmış. Futbolcuların odalarında tavanlar simsiyah, halılar kokuyordu. Yemekhanede yenen yemekleri görseniz biz nasıl Bursaspor’uz dersiniz. Her şeyin en kalitelisini yapmaya çalışıyoruz. Klimaların çoğu çalışmıyordu. Hepsini revize ettik. Çim makinaları arızalıydı. Dışarıdan birilerine rica ediyorduk. Bunları da hallettik.

Özlüce Tesisleri’mizde 4 tane sahamız var. Bunlar çok güzel yapılmış. Ben saha uzmanı değilim. Ama ben 6 ayda sahalara nasıl bakılacağını öğrendim. Fakat daha önce kum, gübre, tohum dışında hiçbir şey yapılmamış. Biz bu 4 tesisimize de el attık. Sulama tesisatları dahi çalışmıyordu. Tarla sular gibi sulama yapılıyordu. Bunları da değiştirdik. Çim kalitesi kötü olan sahalarımızı yaktık, kuruttuk, oralara serme yapacağız. Altyapı çalışmalarımız bitti. Ekim de olacak. Sahalarımız Avrupa standartlarında olacak. 8 ayda 10 milyon tl harcadık. Türkiye’nin gözbebeği stadyum yapıldı. Gurur duyduk. Stat yapıldığında bize natamam teslim edildi. Bize devreden yönetimler, biliyorum ki stadyumu gezmemişler. İddia ediyorum. Moloz yığınları ile karşılaştık. Fareler cirit atıyordu. Hep arıza olmuş hep kenara atılmış. Biz sekiz ayda Vakıfköy, Özlüce ve stadyuma 10 milyon TL’ye yakın para harcadık. Kulüp böyle sıkıntıdayken nasıl böyle harcama yaptınız derseniz de, biz kulübün kasasından 1 kuruş para harcamadık. Ben yönetim kurulundaki arkadaşlarıma ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. Biz stadyumun geleceğini de düşünüyoruz. Bakım sözleşmeleri yapıyoruz.

Kadınlar Dünya Kupası maçı aldık. İki gün antrenman yapıldı, sonra maç yapıldı üstüne de Almanya antrenman istedi. Sahamız zarar gördü ve ilk maçımızda istemediğimiz görüntüler oldu. Biraz müsaade edin, 15-20 gün en geç 1 ay sonra sahayı görünce inanamayacaksınız. Ben günü kurtarmak için çalışmıyorum. Biz hep geleceği düşündük. Bir sonraki çimin çalışmasını yaptım, serim yapacağız, İzmir’de bizim adımıza yetiştiriliyor. Sahamıza serildikten sonra en güzel zemin bizim olacak.

Sosyal medya kullanmıyorum. Ama ‘Siyaset Bursaspor’dan elini çeksin’ diyorlarmış. Ne demek bu? Siyasetçi bütün damarlarına kadar Bursaspor’un içinde olsun. Siyaset Bursaspor’a hizmet etmek zorunda. Seçilirken hepsi boynuna Bursaspor atkısı takmayı biliyor ama… Seçildiniz ama Bursaspor bu durumda? Bütün siyasetçiler Bursaspor’a hizmet etmek zorunda. Bursaspor, sizin siyasetinizde daha büyük. Hepiniz bu kulübe hizmet etmek zorundasınız.

Biz öyle bir dönemde geldik ki bize herkes deli diye bakıyor. 1 milyar TL borç var. Evet, biz 13 tane deliyiz. Ama bu şehirde hepimiz delirmedikçe Bursaspor kurtulmayacak. Tahta açıldı mı açılmadı mı diye yazılar yazılıyor. Bunlar kolay şeyler. Gelip geçici şeyler. Bir tane Bursaspor var. Herkes hizmet etmek zorunda. Bu şehirden para kazanıyorsan, bu kulübe hizmet etmek zorundasın. Bu şehirde siyaset ediyorsan, o atkıyı boynuna asıyorsan bu kulübe hizmet etmek zorundasın. Taraftar duygusaldı, bugün bağırır çağırır küfür eder, zoruma gitmez. Bugün buradayım yarı tribündeyim. Bu işler böyledir. Ama bu kulübü kurtaracak kişiler siyasetçilerdir. Bir tane kalıcı gelir elde edeceğimiz malımız yok.

Bursaspor camiasına müjdeli haber vermek basın mensuplarının elinde. Siz şehrin dinamiklerini hareketlendirin biz o haberleri veririz. Biz konuşmaya korkuyoruz. Müjde falan açıklamak istemiyorum. İcraatları sahada göreceksiniz. Tahta meseleleri, maç kaybetmek vs bunlar günlük meseleler. Biz altyapımızı sağlam yapalım da tahtayı vura vura, kıra kıra açarız. Biz birlik beraberliğimizi sağlayalım. Biz göreve geldik sanki belediye göreve gelmiş gibi icra kağıtları geldi kulübe. Bu şehir için 100, 200, 300 milyon TL’ler basit rakamlar. Biz yeter ki birlik beraberliği sağlayalım. Biz Manchester United’la oynadık. Bu takımı TFF 2. Lige bu şehir düşürdü. Şehir sahip çıkmadı takıma. Oturalım kabahati kendimizde arayalım. Empati yapalım. Sonra ayağa kalkalım ve armamızı şahlandıralım’’ şeklinde konuştu.

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. MADEM SİYASET BURSASPOR UN ORTA YERİNDE BARİ BİZ DE BİR ZERRE OLSUN FAYDASINII GÖRELİM…GİDİN ANKARA YA BJK GİBİ BİZİM DE 200 MİLYON VERGİ VE SSK BORCUNU SİLDİRİN…O ZAMAN İYİ Kİ SİYASET BURSASPOR A BULAŞMIŞ DİYEBİLİRİZ….

  95
  12
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   veya da diyeyim bi parantez acayim …madem siyasetsin ben burdayim diyosun hadi ac bi sorusturma bu borclari kim yaptigini cikar ortaya sor hesabini hadi ? yapamazsiniz ama dimi çünkü hepinizin tek tek parmagi var bu batmamizda…..

  2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Ali ay dönemi yanlış hatırlamıyorsam 90 milyon silindi. 2016 yılıydı sanırım. (Not: vergi silmek ve sildirmek; tasvip ettiğim bir davranış değildir) senin mantığına göre Ali Ay geri gelsin

  3. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   bu takımı bu yerlere baskanlar ve biz taraftarlar getirdik.ne demek siyaset elini çeksin arkasında belediye olan 100 tane takım sayarım siyaset istemeyen elini cebine atacak. ankaraya belediye baskanı erişemez biz taraftar at gözlügü ile bakıyoruz ankaraya bursadan seçilen vekiller ulaşacak oy verirken vekil adayı bursalımı degilmi bakacan bakmassan işte böyle vekillerin umurunda olmaz bursaspor.seçim zamanı akıllı davranalım.nerde TARAFTAR BASKANLARI istifa diye bagırıyorlardı hadi kanpanya yapsınlar böyle işlerine geliyor sessiz kalmak.7 tane topçu parası ceza ödettiler bursaspora yalanmı.biz sınıfta kaldık taraftar olarak bir takımın taraftarı 7-8 guruba ayrılmaz ayrılıyosa altında neden ararım aramıyonuz aramıyoruz.daha çok yazarım bu takım karsıyaka gibi olur dedim bana yazmadıkları kalmadı nerde onlar simdi.siyaset olmazsa bir b0..k olmaz bu zamanda tırnak içinde bu zamanda hani gelirmi var kaç kombine aldı taraftar hep baskasında bekliyoruz 30 tl bilet parasına isyan ediyoruz sonrada anam gibi sevdim ha…………. ordan sözüm onlara.niye CEZA ALDIRIYORUZ nerde TARAFTAR BAŞKANLARI ALDIRMASIN CEZA.ama olmazki onlara ters bu

  4. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   değerli Rıdvan Gültekin, söylediğiniz her kelime son derece gerçekçi ve bir o kadar da duygusal.
   şu ana kadar bu işlere girmeyin. çünkü bu kulüp öyle 3-5 ayda düzelip zirveye oynayacak konumda değil.
   bi defa yolu çok uzun ve bu uzun yolculuğu anlayacak ve bu yolculuğa katlanacak medya ve taraftarı yok.
   işin içinde olmanız size sadece zaman ve itibar kaybettirmekten öteye gitmez diye düşünüyordum.
   ama görüyorum ki siz bu kulübün son ve tek şansısınız.
   öncekilerden farkınız, hayal satmıyorsunuz. yalan söylemiyor, palavra atmıyorsunuz. gökteki yıldızları ayaklarınıza sereceğiz demiyorsunuz.
   tersine,
   denk bütçe, birlik, beraberlik, alt yapı, yapılanma, kurumsallık, istikrar diyorsunuz.
   bunlar zaten ”büyük kulüp!” olmanın ön koşulları.
   tüm bunlar için istediğiniz ise sadece biraz zaman ve sabır.
   bu kadar basit ve ucuz bu 2 isteği karşılayamayanlar lütfen kendilerine ”ben Bursasporluyum!” demesinler…

  5. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   55 yaşındayım 18 yıllık Kongre Üyesiyim Rahmetli İbrahim Yazıcıda böyle açıklamalar yapardı hiç kimseden korkmadı hep Dik durdu
   Bu yapılan Açıklamayı sonuna Kadar izledim Yönetici Rıdvan Gültekin Kardeşimizi Tebrik ediyorum Tam bizim istediğimiz gibi konuştu Başta Vali Belediye Başkanları Ve Bütün Siyasilere İşadamlarına gereken cevabı verdi BURSASPORUMUZ Üvey Evlat değil Kahpe Bizansın Bütün Vergi ve SGK Borçlarını Siliyorlar yıllardır böyle Üstelik Araziler veriliyor Bize Gelince yok Çünkü Bizi Savunan yok Bizim Hakkımızı kimse Savunmuyor BURSASPORUMUZ Siyaset Üstüdür herkesimin Yardım etmesi Lâzım Bir tane BURSASPOR Var Biz BURSASPORLU Doğduk BURSASPORLU Öleceğiz

  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor’lular iyi güzel dürüst olan herkesi desteklerim lakin lütfen deplasmanda küfür eden ceza aldıran kim olursa olsun onlara araç bilet desteği vermeyin lütfen gerçekten yurevg iyi nde ki sevgiyle maça gelenleri destekleyin devre arasına kadar bu gençler ile yola devam edilecek tam destek olalım sadece Hasan Ayaroglundan daha iyi performans bekliyoruz

   17
 2. Konuşama metinin tamamı burada yok lütfen int ten izleyin adam her türlü eleştiriyi yaptı bütün siyasi partilere, iktidar muhalefet ayırmadı ayrıca mülki erkanada gerekli eleştiriyi yaptı.
  BU güne kadar izlediğim en cesur konuşmaydı .
  Lütfen toplantının tamamını izleyin sonra yorum yapın

  30
  9
  1. @Metin yorumuna yanıt olarak

   Birader buradaki tayfa klavye delikanlısı. Çoğu kendi ihtiraslarını dışa vuruyor. Eğer dinlemeyi ve okumayı bilseler; zaten bu şekilde davranmazlar

 3. Peki soruyorum size.Şu anda bütün yetkileri elinde bulunduran tek adam hükümeti istese kulübün tek kuruşuna tamah etmiş kahpelerden hesap soramaz mı? Fitil fitil burunlarından getiremez mi? Rahmetli başkanın kulübün menfaatlerini koruduğu için hapse girdiğini unutmayın.Ama şu anda kulübü soyan kahpeler dışarıda geziyor.Tıpkı ülkeyi soyanlar gibi.İt iti ısırmaz diye boşuna dememiş atalarımız.Siz hala alkışlamaya devam edin.

  15
  12
 4. Siyaset, başkanı ve yönetim kurulunu perde arkasından yönetmekten elini çeksin. Kimin başkan olacağı, kimin olmayacağına karar vermekten elini çeksin. Taraftar gruplarının liderlerini çeşitli yöntemlerle manüpile etmekten elini çeksin.

  Bursaspor’u liyakatli insanlar yönetsin. Tüm partilere ait siyasetçiler bağımsız oy kullanan delegelerin seçtiği yönetimi kayıtsız şartsız desteklesin. Hepsi birden şehrin en büyük markasını güçlendirmek için çaba göstersin.

  Kastedilen budur. Bu beyefendi de bunu çok iyi biliyor ama laf salatası yapmış.

  9
  14
 5. Bursaspor un 2010 yılından beri hesabı kontrol edilmeli kimin zamanında ne kadar para girmis ne kadar para çıkmış bunu açıkla önce tahta kapalı borç var eyvallah kime var borcumuz hangi futbolcu hangi kulup onları açıkla kampanyayı tahta üzerine yap . Son olarak diğer kuluplerin yaptığı gibi çık tv ye yardım gecesi düzenle say teker teker şehrin dinamiklerini bekliyoruz yardıma diye yaparsa eyvallah yapmassa da kendi rezilliği. Biz şu anda nabıyoruz acaba kime ne kadar borcumuz var haberimiz yok tahta açılması için kime ödeme yapılması lazım haberimiz yok

 6. İBRAHİM YAZICADA BAŞKANKEN BELEDİYE YARDIM EDİYORDU AMA YAZICI İŞİNE KARIŞTIRMIYORDU YARDIM ALCAN AMA İŞİ SEN YAPÇAN TABİ BİLİYOSSAN ALİ AY GİBİ BİLMİYOSSAN BİLENLERİ İŞ BAŞINA GETİRCEN SEN TAKİP ETÇEN BİDE BAZI BAŞKANLAR VARKİ SOYMAYA GELMİŞLER BU TAKIMI BUNLAR KİMMİ BİLMEYENMİ VAR YAZICIDAN SONRA GELENLER ALİ AY YEMEDİ AMA İŞİ BİLMEDİĞİ İÇİN ZARAR VERDİ GERİSİ HEPSİ DEĞİL AMA ÇOĞU

  3
  4
 7. “Siyaset Bursaspordan elini çeksin” sözü ,siyaset Bursaspor’a yönetim oluşturmasın,yönetim oluşumlarına müdahele ,Bursaspor’a spondorluklar,kalıcı gelirler temin etsin demektir. Bu sözü böyle anlamak lazım.Bugün için siyasetin oluşturduğu yönetim zaten BBB’nin sponsorluk ve gelirleri ile gidiyor.
  İşi bilen,vizyonu olan bağımsız bir yönetim oluşturulsa onların koyacağı para bulacakları spondorluklar ve lobi faaliyetlerine BBB ‘nin sponsorluklarını ilave ettiğimizde çok daha güçlü oluruz.

  3
  3
 8. Bizde beklkyoruz sukadar borc ankaradan silindi he bursa hic mi memnun etmedi ankarayi bursaya hic bir sey yok laf cok kalici gelir salandi da biz mi gormedik su araba fabrikasi bursayi kirletcek reklami itanbul takimlari mi goturecek nasil bir siyaset bu bursaspora sadece ceza cop ne is bu bunu da aciklayin

 9. Sözüm kendim de dahil olmak üzere taraftara… ne çok biliyoruz. Allah aşkına neyi biliyoruz. Hangimiz çimden anlıyoruz, hangimiz bu kadar büyük bir oluşumu yönetti, hangimiz zamanında bedavadan maça girmedi…Dahasini söylemeye gerek yok. Köprüde otobüs basan 2. bir takım taraftarı var mı? Bizim taraftar olarak amatöre düştüğümüz gün o gündür. Kulüp ve takım bizden daha başarılıdır. Bu duruma geldiğimiz bu süre kadar insanlara huzur verin Allah aşkına… Bırakın işlerini yapsınlar. Olmuşa çare yok. Bazı şeyleri zamana yaymak en doğrusu. İnancımızı kaybettiğimiz gün bittiğimiz gündür. Siz gelin birde bizim gibi şehir dışında yaşayan bir BURSASPOR’LU olun, o zaman anlarsınız…

 10. Sizin partinizin artık kendine hayrı yok Bursaspor’a ne faydası olacak siyaset sadece Bursaspor’dan değil Türk futbolundan elini çeksin.

 11. Ben bile bukadar komik aciklama yapamazdim her gelen camir atiyor yok yapmamislar etmemisler biz yaptik bu neyaaa madem basit borc Ödemesi yapta görelim senin gibiler futboldan anlamayanlar futbolu yönetirse ve bu siyaset girdigi müddetce hic bir kulup ifla olmaz corbacisiniz sandikta görüsülecek ozaman görecem totonuzu…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu